Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wstawiać okna zaraz po przykryciu domu?


Recommended Posts

Witam,

 

Mam dylemat, gdyz spotkalam się z różnymi opiniami na temat "Kiedy wstawiać okna". Do końca października powinnam mieć już skończony stan surowy otwarty i zastanawiam się czy wstawiać okna przed zimą czy tylko zabezpieczyć wnęki okienne i pozostawić dom na zimę, aby go owiało.

Nie chcę mieć w przyszłości problemów z wilgocią proszę zatem o pomoc w tym temacie. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dylemat, gdyz spotkalam się z różnymi opiniami na temat "Kiedy wstawiać okna". Do końca października powinnam mieć już skończony stan surowy otwarty i zastanawiam się czy wstawiać okna przed zimą czy tylko zabezpieczyć wnęki okienne i pozostawić dom na zimę, aby go owiało.

Nie chcę mieć w przyszłości problemów z wilgocią proszę zatem o pomoc w tym temacie. Z góry dziękuję

 

 

 

Jeśli nie planujesz żadnych poważnych prac wykończeniowych w okresie zimowym to zdecydowanie nie wstawiaj okien. Jest kilka zrgumentów za:

1. Dom lepiej wyschnie

2. W wypadku ewentualnego osiadania budynku nie ma ryzyka, że i oknio pęknie.

3. Będziesz mieć lepszą gwarancję na okna (dłużej będziesz mieszkać z oknami na gwarancji)

4. Nikt ich nie ukradnie, ani nie uszkodzi.

5. Nie będziesz musiała blokować funduszy.

 

 

Plus jest tylko jeden. Masz ten etap za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do złodziei to mam to szczęście że mam zaprzyjaźnionych sąsiadów którzy mają dobre oko na moją budowę. A do tego jeden z nich ma tak szalonego psa że jak tylko wywęszy że ktoś się kręci w pobliżu to obudzi wszystkich na całej ulicy ;-)

 

Poza tym w miejscowości, w której mam budowę nie zdażyło się jeszcze żeby komuś coś z niej zginęło. Nigdy nic nie wiadomo, ale nie uśmiecha mi się przerwa 4-miesięczna bez żadnych prac bo chcę jak najszybciej skończyć w związku z czym zaryzykuję jednak położenie instalacji przez okres zimowy. A na wiosnę okna i tynki :-)

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też było zimowe wietrzenie bez okien a wiosną montaż. Dodatkowy plus z tego taki, że okna zimą często tanieją (no chyba że zima mało zimna to nie wszędzie :p) i udało nam się uzyskać fajny rabat 8)

A co do elektryki to.. ja bym się nie odważyła kłaść bez tynków zaraz po. Nastraszyli nas i elektrycy i tynkarze.. Jak kable na ściane to i zaraz tynki poszły, coby nie kusiły tak na wierzchu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiałem okna jesienią zeszłego roku, jednocześnie z uruchomieniem alarmu. Dzięki temu łatwiej było pracować w zimie (elektryka, co, wod-kan). Co do wietrzenia, to ze względu na to, że poddasze nie było jeszcze docieplone, wiało strasznie.

Może się nie znam, ale ten argument z osiadaniem i pękaniem szyb wydaje się nieco przesadzony.

Co do cen okien teraz i na wiosną, to tak naprawdę zależy od indywidualnych uwarunkowań, bo raczej nie jest to reguła, że wiosną napewno będzie taniej....

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiałem okna jesienią zeszłego roku, jednocześnie z uruchomieniem alarmu. Dzięki temu łatwiej było pracować w zimie (elektryka, co, wod-kan). Co do wietrzenia, to ze względu na to, że poddasze nie było jeszcze docieplone, wiało strasznie.

Może się nie znam, ale ten argument z osiadaniem i pękaniem szyb wydaje się nieco przesadzony.

 

Ale czy wstawialeś zaraz po zakończeniu stanu surowego czy troche odczekałeś? A z tym pękaniem szyb to też wydaje mi się spora przesada. Chyba że ktoś miał takie doświadczenia to niech się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiałem około 3 miesięcy po ukończeniu stanu surowego. Przy czym sądzę, że to nie ma większego znaczenia. Sporo czasu zajęło znalezienie odpowiednich okien plus okres oczekiwania na zamówione okna.

Być może się mylę, ale wg mnie październik jest ostatnim dobrym momentem na wstawianie. Później mogą (?) być problemy z rozprężaniem pianki oraz nie bardzo może chcieć się wulkanizować taśma Illbrucka (o ile jej się używa)...

Ale to tylko dywagacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...