Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kotły na zagazowane drewno


kabak1

Recommended Posts

  • 1 month później...

Popieram!!!

Ostatnio sporo było o peletach - rozwiązaniu na razie bardzo kosztownym.

Tymczasem kotły na tzw. holzgas są alternatywą atrakcyjną finansowo, a równie proekologiczną i nowoczesną. Owszem, obsługa wymaga trochę więcej uwagi, ale automatyka oraz inne udogodnienia dają spory komfort.

 

Szanowna Redakcjo, polecamy lekturę wątku "Chętnie pomogę" - jest tam dwóch znakomitych znawców tematu, praktyków: Zbyniu i KaKa.

Jakiś czas temu pojawił się artykuł o człowieku, który samodzielnie zainstalował pompę ciepła - może teraz nadszedł czas na relacje naszych specjalistów od pieców na holzgas...!

Prosimy o artykuł :) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że moja propozycja tematu artykułu albo artykułów w miesięczniku Murator zyskuje poparcie czytelników. Może jeszcze kilka albo kilkanaście wpisów i szanowna redakcja coś z tym zrobi.

Pozdrawiam Kabak

 

 

Jak kogoś interesuje temat kotłów na zagazowane drewno niech zrobi swój wpisik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
Gość Luft
Bardzo mnie cieszy, że moja propozycja tematu artykułu albo artykułów w miesięczniku Murator zyskuje poparcie czytelników. Może jeszcze kilka albo kilkanaście wpisów i szanowna redakcja coś z tym zrobi.

Pozdrawiam Kabak

 

 

Jak kogoś interesuje temat kotłów na zagazowane drewno niech zrobi swój wpisik.

Sprostowanie-drewna nie mozna zagazować.Można je odgazować,tak jak każdy opał stały, a nastepnie jak już zostanie sam wegiel drzewny to zgazować do tlenku i dwutlenku wegla.Słowo zagazowanie znaczy tyle co totalne zniszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie-drewna nie mozna zagazować.Można je odgazować,tak jak każdy opał stały, a nastepnie jak już zostanie sam wegiel drzewny to zgazować do tlenku i dwutlenku wegla.Słowo zagazowanie znaczy tyle co totalne zniszczenie.

 

Słowo "zagazować" potraktowałem jako zwrot potoczny większość osób z forum to zrozumiała, masz rację drewno można odgazować.

Ale jeżeli jeż jesteś takim formalistą i specjalistą w kwestii odgazowania drewna to powinieneś wiedzieć że węgla drzewnego nie da się zgazować tylko do tych dwóch produktów o których piszesz (CO, CO2).powstanie jeszcze woda (w postaci pary wodnej) i popiół jeśli mówimy o spaleniu całkowitym( tylko daj mi taki piec) natomiast jeśli mówimy o spaleniu niecałkowitym to powstanie jeszcze sadza na powierzchni której adsorbują inne związki chemiczne np. węglowodory( no chyba że twój piec i drewno przed każdym paleniem przechodzą jakąś specjalną kurację czyli eliminowanie każdego związku chemicznego z ich powierzchi) i w jakiś wspaniały sposób potraficz tak dozować powietrze do pieca że jest go tam idealna ilość Czyli Panie Luft jak tak bardzo chciał Pan zabłysnąć trzeba się było lepiej przygotować teoretycznie do swojego postu i pisać tak żeby nie było żadnych niedomówień

Pozdrawiam Kabak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie-drewna nie mozna zagazować.Można je odgazować,tak jak każdy opał stały, a nastepnie jak już zostanie sam wegiel drzewny to zgazować do tlenku i dwutlenku wegla.Słowo zagazowanie znaczy tyle co totalne zniszczenie.

 

Słowo "zagazować" potraktowałem jako zwrot potoczny większość osób z forum to zrozumiała, masz rację drewno można odgazować.

Ale jeżeli jeż jesteś takim formalistą i specjalistą w kwestii odgazowania drewna to powinieneś wiedzieć że węgla drzewnego nie da się zgazować tylko do tych dwóch produktów o których piszesz (CO, CO2).powstanie jeszcze woda (w postaci pary wodnej) i popiół jeśli mówimy o spaleniu całkowitym( tylko daj mi taki piec) natomiast jeśli mówimy o spaleniu niecałkowitym to powstanie jeszcze sadza na powierzchni której adsorbują inne związki chemiczne np. węglowodory( no chyba że twój piec i drewno przed każdym paleniem przechodzą jakąś specjalną kurację czyli eliminowanie każdego związku chemicznego z ich powierzchi) i w jakiś wspaniały sposób potraficz tak dozować powietrze do pieca że jest go tam idealna ilość Czyli Panie Luft jak tak bardzo chciał Pan zabłysnąć trzeba się było lepiej przygotować teoretycznie do swojego postu i pisać tak żeby nie było żadnych niedomówień

Pozdrawiam Kabak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luft
Nie kolego.Zgazowanie to tylko i wyłącznie spalenie czystego wegla -koksu.Koks nie zawiera w tym przypadku juz ani wodoru,ani wody.Woda odparowała w pierwszym etapie spalania-podczas suszenia.Wodór spalił sie w drugim-podczas odgazowania.Trzeci to już sam wegiel z którego jest najpierw tlenek,a potem dwutlenek wegla.Masz racje - popiół zostaje także.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość :(  :(  :(
Witam serdecznie.Chciałem zwrócić uwagę,że żyją jeszcze ludzie,nie tylko w Polsce,którym słowo zagazowanie kojarzy się z czymś strasznym.Z cyklonem "B".Proszę o tym pamiętać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...