Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

którego Fiskarsa kupić


aladin07

Recommended Posts

Hmm.. Ja dziś szukam i najtańszy Fiskars 2400 jest za 187 zł :/

 

Natomiast znalazłem ciekawy produkt f-my Romanik:

http://www.allegro.pl/item728272140_siekiera_rozlupujaca_2kg_romanik_hit_aj.html

 

Siekiera skonstruowana z dodatkowym klinem :) I o wiele tańsza od Fiskarsa, nawet zważywszy, że ten model akurat jest z jakiejś tam linii prestiżowej, cy cuś :roll:

 

Ktoś testował produkty Romanik-a? Jeśli tak, to niech się podzieli opinią.

Pytam, bo wkrótce być może czeka mnie szlachtowanie metrówek grabowych ;)

Jeszcze nie wiem kiedy konkretnie, ale wolałbym to poćwiartować za mokrego drewna, niż po wysuszeniu... Grab do miętkich nie należy... :roll:

 

Mam taką (2 kg). Przerąbałem ze 12,p drewna (dąb i grab).

Dla mnie ważne jest że stylisko jest cześciowo bronione przez metalową blachę. Kilka razy to wykorzystałem.

 

Nie moczyłem jej w wodzie. Jak to wykonać , tzn. ile czasu trzeba ? Czy to właśnie nie powoduje zniszczenia styliska ?

 

Polecam. Ale nie mam porónania z Fiskarsem. :( Nigdy nim nie pracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Lejesz do wiadra wodę i wkładasz do niej siekierę. Trzonek napęcznieje. Ale wg producenta (gwarancja) mocowanie trzonka i styliska jest takie, że nie ma prawa się poluzować.

A naprawdę mocowanie jest solidne.

 

U mnie tal leciutko się poruszy gdy siekiera utkwi w drewnie i muszę ją wyciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...