Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa szafki - jak to połączyć ?


sl4sh

Recommended Posts

Witam uprzejmie, jako że jestem początkujący jeżeli chodzi o budowę jakiego kolwiek mebla, chciałbym na początek "sklecić" sobie szafeczkę.

 

Stanąłem jednak przed dylematem :p Mianowicie jak zrobić zaznaczone połączenie tak jak na poniższym zdjęciu (zdjęcie z tego forum - pożyczone jedynie po to, żeby pokazać o co mi chodzi)

 

http://zapodaj.net/3b8e5153b01c.jpg.html

 

 

I nie wiem czy jest to jakby wpuszczona jedna płyta w drugą (poprzez nacięcie) czy jakoś kawałkami jest to zrobione i mocowane na kołki+klej - zielonego pojęcia nie mam jak osiągnąć taki efekt :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli robisz taka szafę albo coś podobnego to nie ma się w co bawić w takie coś. wykonawca tej szafy na fotce na pewno zrobił tak, że ta pozioma płyta (półka) leży na przegrodach szafy a ten krótki kawałek jest tylko po to by podtrzymywać górne dno zabezpieczając przed obwiśnięciem. w miejscu tego połączenia ten górny krótki kawałek pewnie jest przykręcony na kątowniki od drugiej strony (Której nie widać ta tej fotce) albo przykręcony z góry przez dno a na tej poziomej półce tylko stoi ewentualnie co mało prawdopodobne jest na kołki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANSEXXX

podpowiedzi padły ale czy trafne -odpowiedz zna tylko wykonawca tego CZEGOŚ

 

-w tym wypadku moze być to połączenie na zwykłe kołki pod otwór fi 8mm bo nie sądze po wykonaniu aby było połączenie na domino lub połącznie na mimośrody - klejenie kołki i góra konfirmat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANSEXXX
To się wycina jedno do połowy i drugie do połowy (jak opakowania kartonowe na flaszki) albo nie na połowy, tylko np. pionową na 3/4 a poziomą na 1/4 i wkłada jedno w drugie. I się czyma!

 

 

 

tak dla sprostowania takich połączeń nie stosuje się jako korpus pod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...