Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przekrój komina mniejszy niż zalecany (piec na ekogroszek)


RRobert

Recommended Posts

Sytuacja wygląda tak:

Komin murowany z cegły pełnej czerwonej. Chcę wprowadzić do niego kanał z kwasówki, dajmy na to fi 120. Większego się nie da.

Fachowiec twierdzi, że do takiego przekroju mogę podłączyć piec max.12 kW. Ja potrzebuję 18 kW.

 

I teraz... ktoś próbował "igrać z kostuchą" i podłączać większy piec do mniejszego kanału? Może ktoś ma piec o mocy ok 18 kW przy kominie mniejszego przekroju?

 

Chciałem rozwiązać to na zasadzie dwóch kanałów, czyli wykorzystać drugi kanał wentylacyjny. Osiągnąłbym wtedy dwa kanały po fi120 co już wystarcza dla 18kW. Kwesta wyspawania "portek"/"portków" ;) na wejściu do komina, ale z tym nie ma problemu. Pozostanie tylko kwestia zrobienia dodatkowego kanału wentylacyjnego, ale przy wentylacji sprawa nie jest już tak skomplikowana.

 

...ale pytanie aktualne: Większy piec na mniejszej średnicy niż powinna... ma ktoś? Działa? Duże ryzyko?

 

...z drugiej strony patrząc na piece "tego" producenta to wszystkie o mocach od 18 do 50 kW na wyjściu mają średnicę fi170 Polak myśli, że skoro przy 50kW jest 170mm to może jednak przy 18kW 120 będzie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...