Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Latwa do czyszczenia plyta gazowa?


elais

Recommended Posts

Jeśli chodzi o Elektroluxy, to ja mam taką:

http://www.ceneo.pl/90621

Kupiłam w promocji razem z piekarnikiem (osobne sterowanie, ale pokrętła identyczne). Ruszt emaliowany.

Kurki sie nie nagrzewaja. Trezba delikatnie czyścicc, bo łatwo porysowac, ale to chyba nieststy większośc inoxów.

Ja jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieląc się moimi własnymi doświadczeniami mogę jeszcze dodać, że bezwzględnie należy sobie płytę obejrzeć na żywo, bo można się strasznie rozczarować konfrontując zdjęcie z rzeczywistością. Ja właśnie z whirpoola zrezygnowałam ze względów estetycznych pomimo, że cały pozostały sprzęt za wyjątkiem lodówki, wybrałam właśnie tej marki. Płyta whirpoola wogóle mi się nie spodobała w realu. Kwestia gustu oczywiście. Należy zatem zrobić obchód po okolicznych centrach ze sprzętem AGD a potem zamówić w necie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja a ty tą płytę widziałaś na żywo?

http://images31.fotosik.pl/376/20274b38c91d157bm.jpg

 

i ta Ci sie nie spodobała? Bo ja zastanawiam sienad jej kupnem, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć w lubelskich sklepach...

Nie, tej nie widziałam, oglądałam te Whirpoole z kwadratowymi rusztami i kompletnie mi się nie podobały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad Waszymi wyborami... czy takie osobne kratki/żeliwa na palniki sprawdzają się w praktyce?

Na pewno fajniej i nowocześniej to wygląda, ale chyba jednak wspólny ruszt na wszystkie palniki jest praktyczniejszy?

 

Wiesz co, sprawdziłam to na swojej tradycyjnej kuchence. Wydaje mi się, że garczki opierają się na ruszcie nad palnikiem, a te pozostałe częścii rusztu po bokach... tylko się brudzą... Ale sama nie wiem, jak to jest w praktyce. Może ktoś takie ruszty ma i się wypowie? Czy te ruszty nie rysują powierzchni płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podstawowym kryterium wyboru - poza "podoba mi sie" - był właśnie rozbudowany, płaski ruszt. Po co? Po to, zeby móc przesuwać garnki, odsuwać z gazu i stawiać w dowolnym miejscu bez obawy, ze sie przechyla i spadną. Mam taką potrzebę ;)

mój ideał to płyta podobna do tej na zdjeciu, ale bez tej przerwy pomiędzy palnikami (nie moge tamtej znaleźć), ale mnie narazie nie było stać ;)

http://image.ceneo.pl/data/products/270677/product.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że garczki opierają się na ruszcie nad palnikiem, a te pozostałe częścii rusztu po bokach... tylko się brudzą... Ale sama nie wiem, jak to jest w praktyce. Może ktoś takie ruszty ma i się wypowie? Czy te ruszty nie rysują powierzchni płyty?

 

U mnie emaliowany ruszt ma na brzegach takie nóżki-gumki, więc sam ruszt nie opiera sie na blasze.

 

Ja zwracałam uwage, żeby ruszt był nad palnikiem "ciasny", tzn. jak nawet jest malutki garnuszek, to żeby było na czym oprzec. Bo w poprzedniej kuchence mi "wpadał" ten najmniejszy garnek. Musiałam specjalna kratkę dodatkową klaść (mozna takie wynalazki kupic, ale to kłopot). Oczywiście ma to znaczenie przy najmniejszym palniku, ale ruszt nad wszystkimi jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Mozliwe w ogole? Chcialabym taka ktora nie doprowadzalaby mnie do bialej goraczki, na ktorej rusztach tluszcz by sie nie osadzal :)

Polecicie cos?

Podoba mi sie taki kremowy SMEG SR 804 6H

http://megamedia.pl/_p/44/n/plyty-gazowe-z-wlasnym-sterow.-smeg-sr-804-gh-p44408.jpg

 

Na tym kolorze powinno byc mniej widac niz np na czarnym szkle (ktore w ogole odpada). Plyta ma byc jasna i latwa do czyszczenia i moze byc retro - niekoniecznie super nowoczesna.

Dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny ten smeg :wink:

 

Morfeuszu a do tego w dobrej cenie - niecale 1000 zl, wiec jak na SMEG taniutko ;)

Albo kupie te, albo juz wczesniej wybrana Ariston:

http://s2.alejka.pl/i2/p/12/24/2f4fc818c3684_0_b.jpg - drozsza, ok 1300 plus dostawa. Ale czy z tych rusztow (mniejsze, czyli mniej do czyszczenia :lol: ) nie beda spadac garnki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję tego Aristona w kolorze szampańskim :-) już 1,5 roku.

Jest super - nareszcie nie przejmuję się, że widać jak nawet coś skapnie, no nie mówię o barszczu :-). Brud jest niewidoczny :-). I wystarczy przetrzeć ręcznikiem papierowym + płyn do szyb, jak komuś przeszkadza i siedzi na wątrobie :lol: 8) .

Żadne garnki nie spadają :-) 8).

Mam system cotygodniowego wrzucania wszytkich elementów do zlewu z odrobiną plynu do płukania, wszystko pięknie odchodzi bez szorowania. Potem tylko suszę na ręcznikach papierowych i zakładam.

Nie chciałam inoxu i czarnej płyty, lub nie daj Bóg lustrzanej - ta to już porażka.

Ta jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz śmiało tego Smega.

 

Ja mam taką czarną i czyści się genialnie wprost. Na kremowej na dodatek nie będzie widać kurzu :wink:

Jedyne co, to te palniki o zwiększonej mocy (jasne) dość szybko się przebarwiają i na to nie znalazłam technologii czyszczenia :roll: Ale przynajmniej widać, że używane :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...