Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drinki - Wasze ulubione .. Wasze sposoby i przepisy 1


Karor

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a moze ma ktoś pomysł na rum bo zalegają mi 2 butelki i nie wiem jak sie za to zabrać. próbowałem z herbatą oraz pepsi ale niezbyt wchodzi.

 

Bierzesz puszkę mleka kondensowanego słodzonego, gotujesz ją 3 godziny, a po wystygnięciu mieszasz z rumem (ucierasz dodając po trosze rumu) :D

Smacznego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
a moze ma ktoś pomysł na rum bo zalegają mi 2 butelki i nie wiem jak sie za to zabrać. próbowałem z herbatą oraz pepsi ale niezbyt wchodzi.

 

Bierzesz puszkę mleka kondensowanego słodzonego, gotujesz ją 3 godziny, a po wystygnięciu mieszasz z rumem (ucierasz dodając po trosze rumu) :D

Smacznego :wink:

 

masa do ciasta? :roll: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ma ktoś pomysł na rum bo zalegają mi 2 butelki i nie wiem jak sie za to zabrać. próbowałem z herbatą oraz pepsi ale niezbyt wchodzi.

 

Bierzesz puszkę mleka kondensowanego słodzonego, gotujesz ją 3 godziny, a po wystygnięciu mieszasz z rumem (ucierasz dodając po trosze rumu) :D

Smacznego :wink:

 

masa do ciasta? :roll: :)

Prawie, ale do ciasta nie z flaszką rumu :o :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ma ktoś pomysł na rum bo zalegają mi 2 butelki i nie wiem jak sie za to zabrać. próbowałem z herbatą oraz pepsi ale niezbyt wchodzi.

 

biały czy ciemny, bo jak biały to mojito:

- 40 ml rumu białego

- 1/2 limonki,

- 10 ml syropu cukrowego lub łyżeczka cukru brązowego

- świeża mięta,

- gazowana woda mineralna

 

Do szklanki wrzucamy świeżą (koniecznie świeżą!!!) miętę i ugniatamy tak żeby poczuć zapach i wycisnąć trochę soku z mięty. Dodajemy syrop cukrowy i ugniatamy ponownie. Wrzucamy limonkę pokrojoną na ósemki, ugniatamy tak żeby wydostał się z niej sok. Wlewamy rum. Dopełniamy do góry szklanki wodą mineralną gazowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony drink to strawberry tequila

(przepis i fotka z gazety.pl by kikkera )

 

porcja na 4 kieliszki :

600gr dojrzałych truskawek

120ml tequili

180ml wyciśniętego soku z cytryny

60ml triple sec (Cointreau lub Grand Marnier)

60ml syropu z trzciny cukrowej

4 łyżki kruszonego lodu

 

Przygotowanie:

Zmiksować razem wszystkie składniki. Podawać w zmrożonych, koktajlowych kieliszkach,

których brzegi można udekorować cukrem.

 

Mozna sie uzaleznic :)

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/pg/ha/pu9w/sPIcuRvtAj3pQErPCX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ma ktoś pomysł na rum bo zalegają mi 2 butelki i nie wiem jak sie za to zabrać. próbowałem z herbatą oraz pepsi ale niezbyt wchodzi.

 

bo widzisz pije sie herbate z rumem a nie rum z herbatą:p:P:P

 

Prawdziwe kakao z kieliszkiem rumu jest pyszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oto przepis na Malibu :D

2 paczki wiórków kokosowych zalać 0,7 l wódki,zostawić na 2 tygodnie,odcedzić wiórki,do wódki dodać mleko słodzone zagęszczone (dokladnie wymieszać) i rozlać do butelek :D

Przepis sprawdzony,tylko najlepiej dodać mleko z górnej półki,bo kiedyś,jak robiłam drugi raz,to dodałam mleko z Lider Price (kiedyś był taki sklep) i nie wyglądało tak dobrze,jak z lepszym mlekiem :roll:

 

Można jeszcze pójść na łatwiznę i do szejkera wlać 2:4 ( mam na myśli takie nakrętki stosowane do szejkerów,żeby czubek zakryć) najpierw wódki Malibu (2),a później mleko zagęszczone słodzone (4) + kilka kostek lodu i energicznie wymieszać, następnie rozlać do szklanek :) Oczywiście można zmienić proporcje,w zależności od tego,jak mocne ma być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacardi

cola

cytryna/limonka

 

To jest mój faworyt :wink: do tego może listek mięty..tylko siedzieć, siedzieć i pić..

 

Albo Malibu z mlekiem lub sokiem grejpfrut/pomarańcza. Proste ale pyszne :wink:

 

Chociaż miłośnikiem drinków nie jestem to te proste zestawienia mi odpowiadają.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest Ruda Żołądkowa, albo De Luxe i zabawa na całego :p

 

Albo osławione małpki 8) 8) 8) tylko coś na głowę by się przydalo w razie przewrotki.. 8) :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość skopiowana z innego forum 8) Nie próbowałam ale wpadłam na to więc walę :wink:

 

"to ja wam polece jeszcze cos innego, DESEREK Z %, tez super :)))

 

BEŁT NA SZTYWNO

Składniki Przepis

2 litry wiśniowego bełta (tani napój alkoholowy, ludowy - tzw. nalewka, to NIE MOŻE BYĆ WINO - winne garbniki za szybko ścinają żelatynę - kaszka), 4 torebki galaretki wiśniowej (UWAGA! torebki bywają różne. Należy wziąć tyle, żeby w sumie było na minimum 2,5 l galaretki), garść ciemnych wisienek, 200 ml czystej wódki, bita śmietana w aerozolu, cukier. Za pomocą tego deseru zaskoczyłem rok temu gości pewnej Anny. Jeść się on pozwala świetnie...O! Kierowcom dać na deser coś innego!

 

Galaretki rozprowadzić w minimalnej ilości wrzątku (najlepiej 2 szklanki). Bełt ogrzać do ok. 50 stopni (broń Boże nie zagotować). Dokładnie wymieszać z galaretkami z wodą - do chwili całkowitego rozpuszczenia, dodać wódkę. Wlać do miski, wstawić do lodówki. Wiśnie wydrylować, lekko posypać cukrem. Z zastygłego bełta formować łyżką fantazyjne porcje, przybrać wisienkami i bitą śmietaną."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Całość skopiowana z innego forum 8) Nie próbowałam ale wpadłam na to więc walę :wink:

 

"to ja wam polece jeszcze cos innego, DESEREK Z %, tez super :)))

 

BEŁT NA SZTYWNO

Składniki Przepis

2 litry wiśniowego bełta (tani napój alkoholowy, ludowy - tzw. nalewka, to NIE MOŻE BYĆ WINO - winne garbniki za szybko ścinają żelatynę - kaszka), 4 torebki galaretki wiśniowej (UWAGA! torebki bywają różne. Należy wziąć tyle, żeby w sumie było na minimum 2,5 l galaretki), garść ciemnych wisienek, 200 ml czystej wódki, bita śmietana w aerozolu, cukier. Za pomocą tego deseru zaskoczyłem rok temu gości pewnej Anny. Jeść się on pozwala świetnie...O! Kierowcom dać na deser coś innego!

 

Galaretki rozprowadzić w minimalnej ilości wrzątku (najlepiej 2 szklanki). Bełt ogrzać do ok. 50 stopni (broń Boże nie zagotować). Dokładnie wymieszać z galaretkami z wodą - do chwili całkowitego rozpuszczenia, dodać wódkę. Wlać do miski, wstawić do lodówki. Wiśnie wydrylować, lekko posypać cukrem. Z zastygłego bełta formować łyżką fantazyjne porcje, przybrać wisienkami i bitą śmietaną."

 

z takich "alkoholowych deserków" dobry jest też arbuz nastrzyknięty wódką lub spirytusem i mocno schłodzony (najlepiej na noc do lodówy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

ostatnio Mojito

 

Lubie rowniez wodeczke z czyms w stylu Red Bul i plastrem cytryny

 

wszelkie drinki z rumem (niekoniecznie Bacardi :wink: ) i ginem

 

Generalnie polecam drinki z cytryna :D

 

zakupilismy jakis czas temu cos takiego i weekendowo wieczornie zawsze cos mieszamy. barek u nas baaaaaaardzo bogaty :wink:

 

http://selkar.pl/1000_drinkow_i_koktajli_brandl_franz_p_85954.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...