Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drinki - Wasze ulubione .. Wasze sposoby i przepisy 1


Karor

Recommended Posts

Absynt:

 

 

70% absynt, kostka cukru, mocno schłodzona woda mineralna

 

Kieliszek z nóżką, łyżeczka do absyntu

 

Do kieliszka wlewamy miarkę absyntu, na kieliszku kładziemy łyżeczkę do absyntu na łyżeczce kostkę cukru (jak nie macie łyżeczki do absyntu to może być koszyczek do zaparzania herbaty :wink: ). Przez kostkę cukru przelewamy bardzo powoli (tak żeby cały cukier się rozpuścił) wodę - 5 miarek.

 

Bon Appetit :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Żubrzyk czyli wariacja na temat wściekłego psa. Zamiast soku malinowego jabłkowy (taki do rozcieńczania) ja używam domowego robionego z jabłek w parowniku. Zamiast czystej wódki żubrówka i w miejsce tabasco, cynamon.

Do kieliszka ok. 1/3 schłodzonego soku jabłkowego, potem delikatnie po ściance żeby nie zmieszać schłodzona żubrówka do pełna i na koniec szczypta cynamonu. Pić oczywiście na raz (typowy shot) najwygodniej od razu przygotować większe "stado".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

ja lubię tradycyjne drinki żeby nie powiedzieć banalne ale zamiast wódki zawsze stosuję spiryt. smak takiego drinka o wiele lepszy tylko trza pamiętać, że tego spirytusu to połowę dawki sie leje ;)

a uwielbiam spiryt z colą albo z sokiem pomarańczowym... i nigdy nie rozcieńczam lodem tylko wszystko wcześniej mrożę łącznie ze szklaneczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam oczywiście na myśli ...z kostkami lodu...
Tego to się domyśliłem, literówki też się nie czepiam. Chodziło mi raczej o pomysł picia koniaku z lodem :cry:

W temacie psucia trunków: Swego czasu na studiach, pracowałem w knajpce. Pewnego dnia przyszedł gość i zażądał setki Laphroaig-a 21yo z colą light :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to się domyśliłem, literówki też się nie czepiam. Chodziło mi raczej o pomysł picia koniaku z lodem :cry:

W temacie psucia trunków: Swego czasu na studiach, pracowałem w knajpce. Pewnego dnia przyszedł gość i zażądał setki Laphroaig-a 21yo z colą light :bash:

 

 

podałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie piję sam koniak,ale pewnego razu byłam u znajomych i podali mi właśnie nie dość że z lodem,to jeszcze w dodatku z coca-colą.Sama byłam zdziwiona i jak im powiedziałam,że tak się raczej nie robi,to popatrzeli na mnie,jak na jakiegoś dziwoląga.Więc już nic się nie odzywałam.A mniej więcej orientuję się co się z czym pija.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...