Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Młynek do odpadków pod zlewozmywak, młynek do zlewu


Gość

Czy masz młynek do odpadków w zlewie w kuchni?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz młynek do odpadków w zlewie w kuchni?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 164
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 6 months później...
Myslalam o tym kiedys i sama idea mi sie podoba. Z pewnoscia jest on tak skonstuowany, ze przy odpowiednim uzytkowaniu resztki nie zalegaja. Zrezygnowalismy z innego powodu. Poprostu mamy ogrod i w zwiazku z tym produkujemy kompost. Wiec wszystkie resztki organiczne trafiaja wlasnie tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście mamy kompost. Ale produkujemy za dużo tych odpadów, więc młynek mi się marzy 8)

To znaczy masz za maly kompostownik ;)

 

:D pewnie tak, chociaż jak go sam zbijałam wydawał się olbrzymem. Niestety do niego wrzucamy też wyplewione chwasty, a działeczkę mamy sporawą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młynek musi być koniecznie! Jest to bardzo wygodne, po obiadku spłukuje z talerzy wszelkie odpadki i fruuu a odpadki nigdzie nie zalegają...

Ja dziękuje z każdym odpadkiem biegac do kompostownika, zwłaszcza zimą 8)

Młynek mozna kupić za 500 zł ale pewnie tez sa i tańsze...

Mysle ze warto go mieć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wyszedłem z założenia, że będzie wygodnie. Młynek już jest ale z założenia służy do mielenia odpadków z talerzy przed włożeniem ich do zmywarki. Obierki z owoców i ziemniaków trafiają do kubła. Przez młynek przepuszczam tylko mokre resztki aby nie tworzyły zupy w kuble na śmieci. Mam szambo, więc tak czy owak za wywóz śmieci trzeba zapłacić, czy to pod postacią półpłynną czy w worku PCV.

 

Resztki raczej się nie gromadzą bo trzeba podczas mielenia puścić wodę. W innym przypadku grozi zapchanie rury kanalizacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam ogrodu.. więc młynek jest idealnym rozwiązaniem :) większość odpadków da się w nim unicestwić... obierki, skórki i nie trzeba od razu wynosić śmieci.. jedyny problem to że gdy pierwszy raz włączyłam (to już ze 4 lata temu wtedy był jeden rodzaj w zasadzie) to przybiegł sąsiad ... że to niby hałas taki że mnie mordują... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Młynek jest super urządzeniem, choć w Polsce do końca nie jest doceniany.Możemy mielić w nim wszystkie organiczne resztki - w tym filtry z ekspresu do kawy, herbatę w torebkach, wszystkie obierki, resztki z talerzy itp. Kupując młynek tylko dla resztek z talerzy - to chyba przesada...... Młynek służy głównie po to, aby w naszym kuble na śmieci nie znajdowało się pożywienie dla okolicznych zwierząt. W krajach, gdzie panują upały taki młynek jest cudem, nic nie gnije w śmieciach.

Co do kompostownika - praktyczny, ale też bez przesady. Jeśli ktoś ma małą działkę, to nie zawsze jest na niego miejsce. Nie każdy jest urodzonym ogrodnikiem.

Reasumując - jeśli kogoś stać, to dlaczego nie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory metea nie masz racji potwierdzam to co powiedział akwarysta, mieszkałam w stanach i młynki powstały po to aby nie było żadnych odpadków organicznych w koszu - jedyne co słyszałam to że nie warto mielić skorupek od jajek ale to też tylko opinia kilku osób. W stanach bardzo popularne jest jeszcze jedno urządzenie które pewnie wraz ze wzrostem cen wywożonych śmieci zyska i u nas uznanie czyli urządzenie do zgniatania - i tu też dowolność ale dla odmiany wszystkiego co nie jest organiczne... Największy problem to później wyciągnąć taką paczkę która mimo ze niewielka objętościowo jest okrutnie ciężka ale... śmieci do wywożenia zdecydowanie mniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...