Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Młynek do odpadków pod zlewozmywak, młynek do zlewu


Gość

Czy masz młynek do odpadków w zlewie w kuchni?  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz młynek do odpadków w zlewie w kuchni?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 164
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam młynek do odpadków już 8 lat, firmy nie pamiętam, ale żadna ze znanych w PL, przywieziony z USA. Działa bez zarzutu, wrzucam wszystkie odpadki warzywno - owocowe (ogryzki, skórki itp), nie wrzucam pestek, resztki mięsa tylko po obróbce termicznej (surowe skóry z kurczaka, kości lądują w śmietniku).

Do nowego domu też go zabiorę :D

Teraz podłączony jest do gniazdka pod zlewem, obok zmywarki i włączany włącznikiem IP44 umiejscowionym na ścianie nad zlewem.

Zdecydowanie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...

Chciałabym mieć w nowym domy młynek do odpadków (myslałam o firmie Teka) i nie wim czy zlew 1-komorowy wystarczy. Podobno do komory z młynkiem nie mozna wlewać gorącej wody. Czy to prawda? I Jak tu odcedzić ziemniaki lub makaron? Może lepeij kupic 1,5-komorowy. Tylko do której komory zamontować młynek - małej czy dużej?

Czy może mnie ktoś oświecić w tej kwestii?

A może ma ktoś instrukcję do młynka Teka? Proszę o przesłanie na maila ([email protected]).

Pozdrawiam.

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkuję taki młynek i pierwsze słyszę, że nie wolno wlewać gorącej wody... :o młynek kupiony ze zlewozmywakiem Teka ale nie Teka tylko jakiejś hiszpańskiej firmy... spisuje się bez zarzutu... spokojnie wystarcza 1 komora, w komplecie z młunkiem jest też korek do zatykania zlewozmywaka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, producenci ZALECAJĄ nie wlewanie bespośrednio czegoś gorącego, ale bardziej im chodzi o gorący tłuszcz niż wodę.

Rozwiązanie jest proste - na chwilkę włączasz zimna wodę, odcedzasz i już.

 

Można też montować w mniejszej komorze, ale zwróć uwagę na odległości pomiędzy komorami, aby nie okazało się, że komora mniejsza jest za blisko większej. Wtedy może być problem z zmieszczeniem młynka, albo młynek może być za blisko dużej komory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje - a już się martwiłam.

Wyczytałam coś takiego w opisach młynków - że nie wolno wlewać wody bardziej gorącej niż wytrzymają ludzkie ręce. Dla byłoby to bez sensu. Jak wtedy używac normalnie zlewozmywaka?

Czyli normalnie można wlewac wrzatek do zlewu, tylko nie właczać młynka z wrzątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g_cz - jakbyś non stop wlewała wrzątek, olej i inne gorące rzeczy, to nie tylko młynek by się zbuntował, ale i zlew mógłby takich "szoków" temperaturowych nie wytrzymać ;)

 

Z drugiej strony producenci zawsze wolą ostrzec i zalecić niż aby pózniej ktoś im zarzucił, że nie było tego napisane (przypomina mi się tu sprawa sądowa w USA pani, która suszyła bodajże kota w mikrofali, bo niegdzie nie było napisane, że nie wolno ;). Sprawę w sądzie wygrała!! ).

 

Srednia wysokośc młynka to około 30 cm. Dużo zatem zależy jaka to szafka (długość, szerokość), jak głęboki jest zlew i jak zostaną tam rozmieszczone poszczególne elementy. Na pewno będzie problem z umieszczeniem tuż pod młynkiem, ale obok czy przed myślę, że zawsze znajdzie się miejsce.

 

Więcej o mlynkach było już tu - http://forum.muratordom.pl/mlynek-do-odpadkow,t134619.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie pokiełbasiło, bo własnie mam młynek Teka... Uzytkuję juz od roku i szczerze mówiąc to nie wiedziałem, że nie mozna lac goracych cieczy, a w instrukcji młynka nie ma o tym słowa !! Zreszta na co ta temperatura miałaby miec negatywny wpływ..??? Na noże..? To jakaś bzdura chyba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

My krecimy Franke-iem ,dziala bez zarzutu,no moze za wyjatkiem ze po wrzuceniu odpadow trzeba go przykryc gumowym sitkiem(?) bo inaczej zdarza sie ze chlapie.Ale moze one tak maja.Laduje w nim prawie wszystki za wyjatkiem grubszych kosci i surowego miesa.Z tym drugim to raczej nie ma problemu bo koty wciagaja je natychmiast.

Dobry zakup,nie bylo zal wydac na niego tych paru stowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Franke'iego daja korek w zestawie :D bez niego ani rusz, wlasnie jesli chodzi o sztucce i czasem chlapanie

 

uzytkujemy od 2 miesiecy i jestem super zadowolona..... nawet nie wiedzialam o ile rzadziej mozna wynosic smieci !! no i juz nie ma organicznych srednio przyjemnych dla nosa wyziewow z kosza :wink:

juz na samym poczatku podnieceni nowym sprzetem usilowalismy przepchnac przez niego skore od bananow.... przestrzegam !! musielismy rozmontowac sprzet i oczyscic....

ale teraz wlasciwie wszytsko co organiczne w ramach rozsadku (drobnych kosci jeszcze nie mielismy odwagi wrzucic...) laduje w mlynku i dalej do kanalizacji :) zero problemu, zero smrodku... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DorciaIQ - zdecydowana większość młynków ma takie coś w standardzie, w młynku -

http://www.plumbingsupply.com/images/evolution-removable-splashguards.jpg

 

Dodatkowo jest w standardzie, albo można zakupić jako dodatek coś takiego - http://www.plumbingsupply.com/images/wasteking_splashguard.jpg

 

Nie mowy zatem o tym, że wpadnie ci od razu jakaś łyżka czy widelec. Zatrzyma się na pewno na tych "kołnierzach".

 

Faktycznie - skórki z banana i i inne "włókniste" warzywa czy owoce nie należy wrzucać. Nie jest to po prostu zalecane. Niektórzy tną je na części i z tym już sobie mlynek szybciej radzi. Ale nie jest zalecane wrzucanie tego typu produktów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...