Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy to norma ? /ocieplenie/


Oksymoron

Recommended Posts

Wspominane było, od poczatku zaznaczylam,ze chce poznac koszt, bo inaczej nie zaplace. Wszystko zostalo rozmydlone przez dzierzawe za "zadne pieniadze". Zreszta zaplacilam 1800 pln za przywiezienie i rozstawienie rusztowania przez tamta ekipe, nie przez wykonwace.

 

zbierzmy do kupy rzeczowe argumenty przeciwko zapłacie :

 

1. Brak nawiązania do dodatkowych kosztów w umowie - według umowy obowiązuje koszt robocizny za m2 i w tym powinny byc ujęte wszystkie koszty poboczne , także koszty dotyczące zaplecza budowy np. rusztowania .

 

2. Brak podanych na początku kosztów wynajmu i brak umowy dzierżawy rusztowań - z winy wykonawcy

 

3. Brak podanych na początku kosztów i umowy dotyczącej rozstawiania i składania rusztowań- z winy wykonawcy

 

4. Brak spisanej umowy lub aneksu do umowy głównej dotyczącej w/w rusztowań - brak papieru - brak sprawy w zasadzie ....

 

5. Koszt rozłożenia rusztowań został uregulowany - inwestor zapłacił firmie która rusztowania przywiozła 1800zł .

 

6. Zawyżony koszt wynajmu rusztowań oraz ich obsługi inwestor -nie wyraża zgody.

 

7. Brak faktury z firmy użyczającej rusztowania (bo założe się, z nie mają tylko sami se wymyslili taką kwotę)

 

 

proponuję pomóc koleżance uporać się z tymi naciągaczami .... dawajcie co Wam przychodzi do głowy jako kolejne punkty .... taką listę im wystosujemy , ze zostaną bez słowa .... ktoś obeznany w paragrafach by się przydał coby jakimś rzucić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jest cos takiego w prawie,jak niekorzystne rozporzadzenie mieniem.

wlasnie z tym mamy w tym przypadku doczynienia.

jest to czyn karalny z urzedu.

radze zastosowac,a nie tylko zagrozic.

 

 

Kolego, prawnikiem to ty chyba nie jesteś? Karalne z urzędu to może3 być w budżetówce, a nie na prywatnej budowie. Jeśli się jednak mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigmor

Lider FORUM (min. 2800)

 

 

Dołączył: 01 Cze 2006

Posty: 3730

 

Wysłany: Pon, 14 Wrzesień 2009 08:20 Temat postu:

Grand77 napisał:

jest cos takiego w prawie,jak niekorzystne rozporzadzenie mieniem.

wlasnie z tym mamy w tym przypadku doczynienia.

jest to czyn karalny z urzedu.

radze zastosowac,a nie tylko zagrozic.

 

 

 

Kolego, prawnikiem to ty chyba nie jesteś? Karalne z urzędu to może3 być w budżetówce, a nie na prywatnej budowie. Jeśli się jednak mylę to niech

 

 

z racji wykonywanej profejsji,wiem co to jest "doprowadzenie do niekorzystnego rozporzadzenia mieniem"

 

wlasnie dokladnie taki przypadek tu wystepuje.

 

 

jestem na tym forum od niedawna,i nie chce wszczynac bezpodstawnych sporow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigmor

Lider FORUM (min. 2800)

 

 

Dołączył: 01 Cze 2006

Posty: 3730

 

Wysłany: Pon, 14 Wrzesień 2009 08:20 Temat postu:

Grand77 napisał:

jest cos takiego w prawie,jak niekorzystne rozporzadzenie mieniem.

wlasnie z tym mamy w tym przypadku doczynienia.

jest to czyn karalny z urzedu.

radze zastosowac,a nie tylko zagrozic.

 

 

 

Kolego, prawnikiem to ty chyba nie jesteś? Karalne z urzędu to może3 być w budżetówce, a nie na prywatnej budowie. Jeśli się jednak mylę to niech

 

 

z racji wykonywanej profejsji,wiem co to jest "doprowadzenie do niekorzystnego rozporzadzenia mieniem"

 

wlasnie dokladnie taki przypadek tu wystepuje.

 

 

jestem na tym forum od niedawna,i nie chce wszczynac bezpodstawnych sporow.

 

 

 

To dopowiedz trochę więcej to może i ja się czegoś nauczę. Nikt nie jest nieomylny, ale moim skromnym zdaniem w tym konkretnym przypadku nie doszło (przynajmniej na razie) do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, ale skoro twierdzisz, że jednak tak to prosiłbym o wyjaśnienie. Stażem się nie przejmuj bo nie ma on nic do rzeczy, a jeśli można pomóc autorce to wal bez ogródek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daggulka widzę uraz do mnie ma ;)

co post to ciekawsze informacje

tak sobie myślę, że i koleżankę niestety na straty trza będzie spisać

 

a co ja takiego zaś napisałam :roll:

 

Grand77 - ja także myślę, że droga pisemna jest dobrą drogą w tej sytuacji :roll:

może będą wreszcie jakieś konkrety .... choć może już padły - bo przecież Oksymoron pisała, że drogą mailową także się kontaktuje z wykonawcą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daggulka nie poczytaj :)

 

napisałaś, że się po Tobie przejechałem :(

 

pozostała część mojego posta

co post to ciekawsze informacje

tak sobie myślę, że i koleżankę niestety na straty trza będzie spisać

to już treści wątku dotyczyła a nie Ciebie. Choć czytane wprost można było opacznie zrozumieć :lol: co zresztą dopiero teraz zauważyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ....kurrrde... bo już oczyma wyobraźni widziałam dół wykopany własnymi ręcami i ja w tym dole a nade mną stojącego mikolayi z kpiącym uśmieszkiem mówiącego :

" tak sobie myślę, że i koleżankę niestety na straty trza będzie spisać" :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie można uprzejmie zaproponować rozwiązanie sprawy przez sąd jeśli nie odstąpią od roszczeń ....

tak mnie tylko gryzie .... czy była spisana umowa na ocieplenie tego domu?

bo jeśli nie to i jedna i druga strona może mieć nieprzyjemności w kontekście sądownego rozstrzygania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam jak kryminał w odcinkach :wink: :wink: :wink:

 

Pracuję w firmie, która na szeroką skalę zleca wykonywanie dociepleń budynków.

I nigdy w żadnych sytuacjach inwestora nie interesuje sprawa rusztowań, ani tym bardziej ich rozstawianie i przesuwanie :o :o :o

 

Oczywiście sprawa się zaplątała. Ponieważ nie wie nikt (ani inwestor ani wykonawca) jak długo potrwają prace, cena za wynajem może wzrosnąć :roll: :roll: :roll:

 

Ja osobiście na piśmie poinformowałabym właściciela firmy, że rezygnuję z jego usług i proszę o uprzątnięcie terenu. Wyznaczyłabym konkretną datę na inwentaryzację robót w toku (z udziałem kierbuda).

 

Należne wynagrodzenie wykonawcy to % zaawansowania z umówionej stawki + "żadne pieniądze" za dzierżawę rusztowań :wink: :wink: :wink:

 

Te "żadne pieniądze" można wyliczyć z kosztorysu powykonawczego.

 

Myślę, że w tej sytuacji właściciel będzie skłonny do racjonalnego rozwiązania sytuacji, ale wtedy to już tylko na piśmie :x :x :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezla banda naciągaczy się trafiła. Tak sobie mysle,że skoro wypozycznie rusztowań miało kosztować aż tyle, to wykonawca powinien o tym poinformować inwestorkę. Żeby miała ona mozliwość znalezienia innej firmy wynajmującej rusztowania, a przez to mozliwość obniżenia kosztów. A z tym rozkładaniem i składaniem to już przegiecie.To jak ja miałbym płacić murażowi dodatkowo,za to,że myje kielnie i betoniarke po skończonej pracy.Absurd!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...