Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMÓŻCIE pilnie w sprawie wylewek!!


damianexus

Recommended Posts

Mam straszny problem bo przed chwila dostałem wycenę wylewek w moim domu.

Dostałem taka wycenę za 250metrów wylewki:

robocizna 3700zł - tu ok nie mam zastrzeżeń bo na tyle się godziłem

ale za materiał policzyli mi 71000zł!!!!! to chyba jakis zart zwlaszcza ze ponad 80 metrów styropianu zakupielm sam i polozylem.

 

Wysokośc styropianu jaki był układany na parterze to 12cm plus poddasz e 7cm?

Czy ta cena nie jest z kosmosu czy to ja myslalem ze to tansze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE cos dziwnie....

1m2 wylewki mixokretem razem z materialem (5cm styropianu) to okolo 38 zlotych netto /m2

 

Materiał w tym przypadku to okolo 24 zlote netto/m2 czyli jest ok. Cena normalna i jak najbardziej w porządku, gdy wykonuje to firma zatrudniająca ludzi nie na "czarno".

 

reszta... ostatnio wysylalem jednemu z wykonawcow taka oferte do klienta mailem

http://www.kenpol.pl/jpg/forum/posadzki.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kazdym rzem kupuje sam material -teraz zostala sama zona ja bylem zagranica i nie moglem tego dopilnowac a termin sie zblizal chcialem poznac tylko wasza opinie czy cena za materialy jest ok bo powiem szczerze ze myslalem ze material wyjdzie mi maksymalnie 5000tys

 

Pytanie : komu nie ufasz ? Żonie czy wykonawcy ? :):):)

Cena jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego sam sobie nie kupisz materiału - piasek, cement, włókna, plastyfikator i 3-pifka do pilnowania wylewkarzy jeśli jest podłogówka...

 

 

:o te trzy pifffka mnie zainteresowaly. Ja nie pilnowalam jak robili posadzke,a mam podlogowke...bardzo wtopilam?? :o :o

 

Jak nie było piwek, to nic nie wtopiłaś... :)

Alkohol jak już to po pracy, nigdy w trakcie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak przepraszam oczywiscie chpodzi o kwote 7100zł czyli raze mz robocizna ponad 10 tys czy tak jest ok?

 

jak dla mnie nie ok ...koszty materiału miałam podobne jak mariankossy ... wylewek miałam jakos 200m ... za materiał dałam jakoś 2500zł ... sama sobie zamawiałam :cement, piach , siatke :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Koszt 1 m2 wylewki wraz z materiałem, połozeniem styropianu, siatką wzmacniającą, plastfikatorem wynosi od 35 do 45 zł (pewnie gdzieś w W-wie jescze więcej).

Dotyczty to, gdy grubość styropianu nie ma więcej niż 10 cm.

Jeżeli przyjmiemy, że płacisz 40 zł za m2 i pomnożysz to przez 250 m2 to otrzymujesz 10 000 PLN.

Być może, masz grubość styropinu większą od 10 cm, lub co jest bardziej prawdopodobne , grubość samej wylewki jest większa niż standardowo, stąd pewnie jakaś dopłata za większą ilość zaprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie materiał na wylewki grubości 6 cm (~200 m2) kosztował 7768,74 zł.

 

W tej kwocie styropian Termoorganika Gold Plus podłoga gr 4+5 cm na parter (2371,60 zł) oraz Termoorganika Superacustic 4 cm na poddasze (638,40 zł), izolacja na chudziaku z folii (dwie warstwy), cement, plastyfikatory, taśmy dylatacyjne i inne drobiazgi....

 

Robocizna za same posadzki 2520 zł, folie i styropian układaliśmy sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fighter1983

 

EEE cos dziwnie....

1m2 wylewki mixokretem razem z materialem (5cm styropianu) to okolo 38 zlotych netto /m2

 

reszta... ostatnio wysylalem jednemu z wykonawcow taka oferte do klienta mailem

http://www.kenpol.pl/jpg/forum/posadzki.xls

 

Ciekawi mnie jakim cudem upchasz prawie 80m3 piachu w wylewke 5cm na 1000m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 80m3? a no tak... po zmieszaniu z cementem i woda nastepuje zmieszanie sie i zageszczenie materialu, a co za tym idzie zmniejszenie objetosci. Poza tym po 1: to jest oferta jednego z wykonawcow ktory od lat robi wylewki, po prostu ja to przesylalem dalej, po 2 - no wlasnie niestety tak wychodzi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak przepraszam oczywiscie chpodzi o kwote 7100zł czyli raze mz robocizna ponad 10 tys czy tak jest ok?

 

jak dla mnie nie ok ...koszty materiału miałam podobne jak mariankossy ... wylewek miałam jakos 200m ... za materiał dałam jakoś 2500zł ... sama sobie zamawiałam :cement, piach , siatke :roll:

 

Daggulka- WARSZAWA.

Nie wiadomo jak gruba wylewka u Ciebie i jak gruba u kolegi.

Co tu porównywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...