Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem. Cieknący taras


gregorygj

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam problem odnoście właśnie cieknącego tarasu. sprawa wygląda tak, że na jednej stronie budynku parę lat wstecz były schody do ganku ( budynek na wysokich piwnicach 1 piętrowy) a nad tym gankiem znajdował się taras. No i w późniejszych latach zdecydowaliśmy się tą klatkę schodową zabudować tak aby na nie padał ani śnieg ani deszcz. zrobiona została ściana boczna z oknami i frontowa z łukiem. Automatycznie po zasklepieniu nasz taras się powiększył, zostały dołożone płytki i teraz na łączeniu starego tarasu z nowa jego częścią. po prostu podczas deszczu przemaka na klatkę schodową. Próbowałem już wyskrobać fugę, uszczelnić ją. wklejałem już aluminiową listwę i nic to nie dało. problem się nie powiem troszkę zmniejszył ale nadal jest. Klatka schodowa jest jeszcze nie wykończona całe szczęście. jeszcze w tym roku chce ja wykończyć, tylko najpierw muszę sobie z tym problemem poradzić. w przyszły weekend zabieram się do zerwania 2 rządków płytek. Mam jeszcze trochę w zapasie. doradźcie mi co po tym zerwaniu płytek i oczyszczeniu kleju zrobić?? posmarować czymś?? no i na co najlepiej przykleić płytki później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew100 wiem, że takie rozwiązanie było by pewne. tyle, że u mnie cieknie tak właściwie na jednej fudze, właśnie na łączeniu tych płytek co były położone wcześniej z tymi co były dokładane. Chce zerwać dwa rządki wzdłuż tej właśnie felernej fugi, wyczyścić stary klej i położyć nowe, żeby nie było za bardzo różnicy w wysokościach. Myślałem o wysmarowaniu czymś co nie przepuści wody. słyszałem o takim czymś jak folia w płynie. nie wiem czy dobrze myślę??? więc po oczyszczeniu myślałem tym posmarować i dopiero przykleić na nowo płytki na klej. doradźcie coś. może już ktoś coś takiego robił???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama folia w plynie nie może nie wystarczyć.

Doradzam montaz taśmy uszczelniajacej np. takiej

http://www.ceresit.pl/produkty/produkty-do-ukladania-i-spoinowania-plytek/materialy-uszczelniajace-i-impregnujace/cl-152

Posiada ona specjalny fartuch do połączenia z posadzką przy pomocy foli w płynie . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...