Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Basi i Tomka krakowska przebudowa - komentarze do dziennika


Basia_KRK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witajcie

napiszę szczerze o swoich wrażeniach :) ale jako kosmonauta tego forum nie musze być brany poważnie :)

 

2 wydaje sie mniej namieszany choć z kolei okapy temu jakby przeczą (w pierwszym jest chyba prostsza bryła) Nie rozumiem w tym 2 tego białego bardzo kostkowego zamieszania (chyba wejściowego), które dla mnie dużo ciekawiej wyglada w 1.

Ogólnie mam wrażenie tego co mi wypominano, próby kompilacji wielu pomysłów i stylów przez co traci spójność projektu i robi się kwiat zrobiony z różnych płatków......

 

w 1 odznaczono inaczej bryłę z garażem i balkonami... hm... to mi sie wydaje ciekawe. choc juz jest tu kilka 'odróżników' brył

 

w 1 jest mniej drewna, wydaje sie przez to nowocześniejsza, mniej 'kompilacyjna', mniej wiejska.

 

Nie lubię też renderków z takim ostrym szerokim kątem... wyglądają bardzo dynamicznie, ale domek w rzeczywistości ma sie do tych kątów potem nijak, czasami nieciekawie i tępawo......

 

będe miał taką samą kostkę (pojedynczą) ale chyba nie odwaze sie na takei zawijasy formy dookoła niej... przy dwuspadowym dachu z duzym okapem to wyglada dziwnie...

 

Ja bym u siebie zrezygnował z tego węża idącego od numerku domu dookoła lukarny... czytelny 'motyw' ale nei wiem czy nie przedobrza... To pomysł Architekta czy Wasz ? moze gdyby był wysuniety na tylko 5 cm a nie 30 .... Może uważam tak bo sciana z numerem domu jest doskonałym miejscem pod czystą bryłę a dzieje sie tam sporo tym zawijasem....

 

gdzie jest południe ?

biel i szarość to tynki i w takich właśnie kolorach?

 

P.S.

podobały mi sie Wasze podkrakowskie inspiracje :) były czystsze w formie (w moim odczuciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekmarian - bardzo dziękuję za Twoje opinie :D Zawsze miło poznać zdanie innych i zwrócić uwagę na coś nowego.. To dopiero pierwsza próba pracy nad koncepcją rozbudowy. Myślę, że docelowo jeszcze wiele się zmieni...

 

 

2 wydaje sie mniej namieszany choć z kolei okapy temu jakby przeczą (w pierwszym jest chyba prostsza bryła)

(...)

Ogólnie mam wrażenie tego co mi wypominano, próby kompilacji wielu pomysłów i stylów przez co traci spójność projektu i robi się kwiat zrobiony z różnych płatków......

Mam nadzieję, że finalna bryła wyjdzie lepiej.... :roll:

 

w 1 jest mniej drewna, wydaje sie przez to nowocześniejsza, mniej 'kompilacyjna', mniej wiejska.

Masz rację, już wczoraj zrezygnowaliśmy z takiej ilości drewna....

 

Nie lubię też renderków z takim ostrym szerokim kątem... wyglądają bardzo dynamicznie, ale domek w rzeczywistości ma sie do tych kątów potem nijak, czasami nieciekawie i tępawo......

Ooo rany, zupełnie nie wiem o co chodzi... :(

 

 

Ja bym u siebie zrezygnował z tego węża idącego od numerku domu dookoła lukarny... czytelny 'motyw' ale nei wiem czy nie przedobrza... To pomysł Architekta czy Wasz ? moze gdyby był wysuniety na tylko 5 cm a nie 30 .... Może uważam tak bo sciana z numerem domu jest doskonałym miejscem pod czystą bryłę a dzieje sie tam sporo tym zawijasem....

To prawda, rezygnujemy z tego węża...

 

gdzie jest południe ?

Południe jest tam gdzie oranżeria..

 

biel i szarość to tynki i w takich właśnie kolorach?

Biel na pewno, szarość mnie trochę przytłacza.. Będzie kamień i drewno...

 

Z resztą w dzienniku umieściłam nowy pomysł na lukarnę.. sama nie wiem czy lepszy czy gorszy... :roll:

 

P.S.

podobały mi sie Wasze podkrakowskie inspiracje :) były czystsze w formie (w moim odczuciu)

Nam też bardzo się podobają, ale jakby na to nie patrzyć, ciężko się przebudowuje dom.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna wizyta u architekta :D

 

Nie wiem co on na to, ale postanowiliśmy zrezygnować z oranżerii... w zamian na całej szerokości frontu od ogrodu chcemy zrobić okna rozsuwane.... :roll:

 

No i odkopaliśmy fundamenty w 4 miejscach wokół domu, wyglądają bardzo porządnie :D Dziś konstruktor będzie je oceniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna wizyta u architekta :D

 

Nie wiem co on na to, ale postanowiliśmy zrezygnować z oranżerii... w zamian na całej szerokości frontu od ogrodu chcemy zrobić okna rozsuwane.... :roll:

 

No i odkopaliśmy fundamenty w 4 miejscach wokół domu, wyglądają bardzo porządnie :D Dziś konstruktor będzie je oceniał.

 

to ważne. u mnie na przykład fundamenty sa ok (120-180) ale jak się okazało, na samym dole nie ma ławy pod nimi :)

bedziecie robic drenaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt Waszej budowy nadawałby się do programu "Wielkie projekty" z Discovery Travel and Living ;-)

Niesamowicie duże przestrzenie... Niebywałe wręcz ;-) Strasznie mi się to podoba, jednak jest to strasznie kosztowne przedsięwzięcie - zwłaszcza zimą, gdy trzeba włączyć ogrzewanie ;-)

 

Wydaje mi się Basiu, że powiększenie łazienki byłoby ważne (przynajmniej do 4 m) tak, aby przewidzieć montaż kabiny prysznicowej. Wydaje mi się dość istotne ze względu na istniejący pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie świetny pomysł na przebudowę. Co do łazienki, to wszystko zależy ile docelowo osób będzie mieszkać i trybu życia. My mamy na górze jedną łazienkę, która będzie dla domowników (obecnie 2+1, docelowo 2+2). Jest tam wanna i miejsce na prysznic (czy będzie zrobiony, zależy od finansów). Na dole mamy wc z prysznicem. Uznaliśmy, że jeżeli ktoś nas nawiedzi z noclegiem, to jednak wolimy zachować górną łazienkę tylko dla domowników, żeby nikt nie kręcił się nam po części prywatnej. Raczej nie będziemy mieć dużo gości, jednak wolimy mieć tę rezerwę. Na co dzień będzie też możliwość mycia się jednocześnie w dwóch miejscach. Jeśli uznacie, że przyda Wam się drugi prysznic, to może pomyślcie nad wygospodarowaniem miejsca na prysznic przy dolnym wc. Może pokombinować coś z tą kuchnią, bo jest trochę rozczłonkowana i miejscem na jadalnię. Ta część równoległa z jadalnią jest w zasadzie rozszerzeniem holu i spełnia jedynie rolę przejścia do salonu, więc może coś tutaj poprzemieszczać. Nie do końca też przekonuje mnie wyspa z kuchenką w holu zaraz obok wejścia do pokoju i ubikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu przejrzałam Wasz dziennik. Nie znam się na domach bo sama wykańczałam zawsze tylko mieszkania ale zawsze byłam pewna jednego: nie podobają a mi się domy z nowoczesną bryłą. Wasz napewno będzie wyjątkiem. Zapowiada się coś przepięknego. Będę trzymać kciuki. Oczywiście będę śledzić Wasze poczynania.

 

A jeśli chodzi o łazienkę na dole to bezapelacyjnie dobrym pomysłem jest powiększenie jej o prysznic. A może nawet "wet room" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...