Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Basi i Tomka krakowska przebudowa - komentarze do dziennika


Basia_KRK

Recommended Posts

Witaj Basiu:)

podglądam Twój dziennik od jakiegoś czasu i przyznam, że pięknie zapowiada się twój dom:yes: będę zaglądać i kibicować:)

przeglądając Twój dziennik natknęłam się na fajne płytki drewnopodobne z paradyża - czy widziałaś je osobiście? są faktycznie zbliżone wyglądem do drewna? bardzo podoba mi się połączenie drewna w łazience, ale troszkę się obawiam o użytkowanie a takie płytki byłyby idealne..... miałam okazję oglądać te niby drewno podobne w castoramie i innych podobnych sklepach, ale nie zachwyciły mnie ani kolorem, ani fakturą;) a te na zdjęciach prezentują się całkiem ładnie, stąd moje pytanie...

 

oldzia, dziękuję :)

Co do płytek z Paradyża - Noce by My Way - widziałam je na żywo na Festiwalu Wnętrz w Krakowie - naprawdę świetna imitacja! W opakowaniu (mówię o kolorze Nature - ten ze zdjęcia poniżej), są zawsze różne kolorystycznie płytki, żeby właśnie tworzyć podobieństwo do drewna... Byłam mile zaskoczona, bo tylko imitajca płytek drwwnianych podobała mi się w Max Flizie, ale była w cenie ok. 400 zł/m2... Ta jest ponad połowę tańsza... Jesteś z Krakowa?

 

http://img146.imageshack.us/img146/4003/20101018nocearanz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

monsanbia dokładnie :) ale nie było łatwo - jednak taka wielka przebudowa to niezłe wyzwanie :)

 

Dachowcy na razie zeszli za dachu, chwila przerwy, bo nie mamy kominów.... :cool: Właśnie jadę kupić i jeszcze do tego piony wentylacyjne. Wybraliśmy komin Schiedel Rondo - będzie 10m, fi 200.

W poniedziałek mają zacząć budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłam sobie sięgnąć po szklaneczkę. W sam raz na ten upał i po ciężkiej pracy w kuchni (usmażyłam 15 kotletów z piersi i ugotowałam wielki 6 litrowy gar młodej kapusty z pomidorami - niech chłopaki się najedzą bo pracują na 6-stkę)

 

Gratulacje i kolejnego tysiaka w szybkim tempie (żeby się*działo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam tak z nie wiedzy metalowa konstrukcja dachu czemu ma służyć ?? czy chodzi o to by potem regipsy nie pękały widzę to na twoim domku i jeszcze jeden taki koło hotelu jest z konstrukcja chyba nawet całą z tego metalu .

Domek rośnie rośnie coraz fajniejszy szkoda że od ulicy nie ma tak fajnego widoczku jaki będziecie mieć od ogrodu :) choc czas pokaże bo jeszcze wiele do zrobienia :) Ida wakacje więc rzadziej będę miała twoje poczynania na oku .Dzis pierwszy raz widziałam Panią inwestor na budowie :) wiele pracy jeszcze was czeka ale idzie jak burza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłam sobie sięgnąć po szklaneczkę. W sam raz na ten upał i po ciężkiej pracy w kuchni (usmażyłam 15 kotletów z piersi i ugotowałam wielki 6 litrowy gar młodej kapusty z pomidorami - niech chłopaki się najedzą bo pracują na 6-stkę)

monsanbia - szalona Ty! Dobrze mają te chłopaki z Tobą! :yes:

 

do Krakowa niestety mam kawał drogi ;) jestem z Pomorza

Oldzia, pytałam, bo ewentualnie dałabym Ci namiary, gdzie w Krakowie można je zobaczyć na żywo :)

Aż sama się zdziwiłam, bo jeszcze jakiś czas temu nigdzie ich nie było, a wczoraj widziałam w Max Flizie i w Glazurze Królewskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam tak z nie wiedzy metalowa konstrukcja dachu czemu ma służyć ?? czy chodzi o to by potem regipsy nie pękały widzę to na twoim domku i jeszcze jeden taki koło hotelu jest z konstrukcja chyba nawet całą z tego metalu .

Domek rośnie rośnie coraz fajniejszy szkoda że od ulicy nie ma tak fajnego widoczku jaki będziecie mieć od ogrodu :) choc czas pokaże bo jeszcze wiele do zrobienia :) Ida wakacje więc rzadziej będę miała twoje poczynania na oku .Dzis pierwszy raz widziałam Panią inwestor na budowie :) wiele pracy jeszcze was czeka ale idzie jak burza :)

aguleczka :welcome: następnym razem zapraszam! :) Mam nadzieję, ze po wakacjach to domek będzie już nie do poznania!

Mam nadzieję, że nad frontem wraz z ogrodzeniem też jakoś zapanujemy :D

 

Jeżeli chodzi o tą stalową konstrukcję, to tak zaprojektował konstruktor, bo obliczeniu ugięć wszystkich belek... Chyba nie umiem tak dokładnie odpowiedzieć... może ze względu też na długość domu? te belki mają 18 metrów długości....

I jeszcze są spięte dodatkowo poprzecznie... Wiem, ze była propozycja jednego z wykonawców, aby zastąpić to drewnem, ale ten po obliczeniach, też stwierdził, że musi zostać konstrukcja stalowa...

Zastanawialiśmy się też z mężem, dlaczego ten dom obok Hotelu jest prawie cały ze stali! :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oldzia, pytałam, bo ewentualnie dałabym Ci namiary, gdzie w Krakowie można je zobaczyć na żywo :)

Aż sama się zdziwiłam, bo jeszcze jakiś czas temu nigdzie ich nie było, a wczoraj widziałam w Max Flizie i w Glazurze Królewskiej :)

 

Basiu dziękuję:) mam nadzieję, że na naszych rejonach też będzie można je zobaczyć- obejrzeć na żywo. Mam jeszcze sporo czasu do tego etapu więc być może, że będę mogła je zobaczyć prędzej u Ciebie w dzienniku, bo pędzicie z budową jak burza....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie śie tak skojarzyło że to własnie po to by uniknąć peknięć wcześniej nie widziałam nigdzie tych konstrukcji myślę że to jest lepsze od konstrukcji drewnianej bo jednak drzewo pracuje i pęknięć ciężko uniknąć chyba żeby zalac wszystko betonem i skosy były by betonowe tak zrobił znajomy przynajmniej nie straci dachu nad głowa gdyby jakieś wichury były:) Basia kolejny raz jak Ciebie tam zobaczę to się zatrzymam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...