Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Basi i Tomka krakowska przebudowa - komentarze do dziennika


Basia_KRK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Puk, puk :). Zaglądam Basiu od dawna - tak naprawdę Twój dziennik był pierwszym, który odwiedziłam :). Będzie bez wątpienia pięknie!

Napisz proszę co to za kamień na elewację? Oniemiałam na jego widok :)

julianna16 witaj :) Dziękuję za miły wpis :)

Kamień to piaskowiec, a co do odmiany - kolor Mint :yes:

 

www.piaskowiecelewacyjny.pl

Edytowane przez Basia_KRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Giry f100 :rolleyes:

Monia, dzięki za link do Dziennika Ady.

Gira f100 bardzo bardzo fajna :D Ja wybrałam System 55 z Giry, bo pasuje do większości ramek, a póki co nie jestem zdecydowana na jakąś jedną konkretną.

 

kakusek chłopaki są gdzieś z okolic Racławic, ale sama firma ze Śląska. Z tym, że ja nie polecam firmy, a konkretną ekipa, która u mnie robi. Z tego co widzę, to oni jakoś do gładzi nie są zbytnio przekonani... Jak będę miała, to dam Ci nr do Jacka - najlepiej jak się bezpośrednio dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i zapomniałam Ci napisać, że widziałam na żywo całą serię efapela.

I o ile berkery, legrandy są*do tyłka, tak ten efapel naprawdę wydał mi się być super.

Wyjątkowo spodobała mi się seria aquarella, która wygląda jak fiorena na stronie int (chodzi mi o tę satynową fakturę), a która w rzeczywistości nie ma z tym nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Basia! No czekam z niecierpliwością na zdjęcia tynków no i na elewację. ja juz po wylewkach i czekam na ekipę od elewacji i ciągle zastanawiam się czy wszędzie dawać styro czy jednak tam gdzie drewno dać wełnę....Masz może jakieś zdjęcia połączenia styro i wełny. I jeszcze jedno....gdzie kupowłaś deski modrzewiowe? I jakie Ty planujesz balustrady? Chyba przeoczyłam informacje o nich. A fachowiec z Limanowej mnie zaintrygował ;-) To niedaleko ode mnie .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu jeszcze chwila i nikt Ci nie uwierzy, że twój dom to "łataniec" :D

Super, że jesteś zadowolona z tynków. Ja swoich gipsówek też bym za nic nie zamieniła. Wiem, że tynk to nie gładź, ale zróbcie próbę halogenową na wszelki wypadek.

I mam pytanie o wełnę na poddaszu. Była rozłożona jeszcze przed tynkami? Jak ją zabezpieczyliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Basia tempo ekspresowe na forum nie przesiaduje ale realnie obserwuje codziennie dachówka cudo !!

co do kominów klinkierowych polecam dobrze go zabezpieczyć woda zawsze znajdzie sobie szczelinkę i mokre ściany gotowe miałam taki problem dopiero po założeniu kołnierzy i kapelusików udało się problem załatać :) co do tynków gipsowych to ja też je mam ale chyba wolała bym tradycyjne i gładz mam wrażenie że jak jest dużo wilgoci to jednak chłoną to te ściany ,na wykuszu jak były ulewne deszcze potrafiła mi ściana zamoknąć pomimo iż jest 12 cm styropian ściana do szlifowania i malowania , są bardziej kruche stukniesz i już ślad widoczny :) Pozdrawiam i dalej obserwuję mega szybkie realizacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i ciągle zastanawiam się czy wszędzie dawać styro czy jednak tam gdzie drewno dać wełnę....Masz może jakieś zdjęcia połączenia styro i wełny. I jeszcze jedno....gdzie kupowłaś deski modrzewiowe? I jakie Ty planujesz balustrady? Chyba przeoczyłam informacje o nich. A fachowiec z Limanowej mnie zaintrygował ;-) To niedaleko ode mnie .....

Agi, pod deski tylko wełna. U nas jest totalny MIX elewacyjny:

- styropian pod tynk,

- twardy styro "parking" - pod kamień elewacyjny,

- wełna pod deski....

Nie mam zdjęć połączenia wełny i styro, może jakoś teraz mi się uda zrobić, to wkleję :)

 

Deski modrzewiowe kupowane u górali z okolic Jordanowa.

 

Z balustradami wyszedł problem... nie ma ich zupełnie w projekcie, więc męczymy się z tym sami... Tzn. problem jest z balustradą na balkon, bo portfenetry to mogą być dowolne. Balkon ma w swoim świetle okap, który "blokuje" barierkę... Tak to wygląda:

 

http://img5.imageshack.us/img5/9048/balkon2j.jpg

 

no i do tego dochodzi jeszcze fakt, że balkon jest w całości nad salonem, więc musi być dobrze izolowany...

Chcieliśmy balustrady doczołowe, żeby nie były nawiercane od góry - tak mają wyglądać:

 

http://img843.imageshack.us/img843/6766/wzr00.jpg

 

Ale jeszcze musimy tak zmieścić rynnę i tu zaczęły pojawiać się komplikacje... i koniec końców zdecydowaliśmy się na balustrady montowane od góry:

 

http://img24.imageshack.us/img24/4083/wzr02.jpg

 

Będziemy montować dopiero po zrobieniu całej elewacji i balkonów.

http://www.balustrady-nierdzewne.net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanie o wełnę na poddaszu. Była rozłożona jeszcze przed tynkami? Jak ją zabezpieczyliście?

olgusieniunieczka - wełna była rozłożona przed tynkami i nie zabezpieczaliśmy jej. Widzieliśmy pracę naszej ekipy w domu, który robili przed naszym i tam też nie była zabezpieczona. No i nie żałuję, bo po tynkach wełna wygląda jak nówka, nic nie poniszczona. To wszystko zależy od ekipy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia dzięki za namiary.Zadzwoniłam do nich, wysłałam przykładowe zdjęcia inspiracji i gośc ma mi dać znać co i jak :-) A powiedz czy Limanowa była tańsza od podanej przez Ciebie w dzienniku ceny 9700? Nie wiesz ile oni liczą za metr? Ja też w takim razie będę mieć poszatkowaną elewację , bo pewnie zdecyduję się na wełnę pod deski, których nigdzie nie mogę kupić .Boze ile ja juz telefonów wykonałam! Wszędzie mają deski tylko o grubości 1,4cm a podobno ma być 2cm :-( Basiu możesz mi na priv wysłać namiar na Twoich górali od modrzewia????? Edytowane przez Agi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czytam od dluzszego czasu i w koncu sie ujawniam.Domek juz wyglada super.Ja czekam na zalozenie okien i stad moje pytanie(ekspertem nie jestem), masz juz tynki wew, ocieplenie i tynki zewnetrzne a okien jeszcze nie?generalnie kolejnosc lekko odbiegajaca od przyjetych schematow.Czym bylo to spowodowane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy Limanowa była tańsza od podanej przez Ciebie w dzienniku ceny 9700? Nie wiesz ile oni liczą za metr? Ja też w takim razie będę mieć poszatkowaną elewację , bo pewnie zdecyduję się na wełnę pod deski, których nigdzie nie mogę kupić.

Tak, tak - była tańsza. Jakoś ok. 600 zł/mb. Jak rozpoznawałam rynek małopolski, to ceny były od 300 do 900 zł/mb. Tylko te za 300zł to chyba były bez robocizny.

 

Basiu możesz mi na priv wysłać namiar na Twoich górali od modrzewia?????

Muszę wziąć od męża. Wyślę na priv :) Tylko, że ten nasz "góral" to nie ma już modrzewia na chwilę obecną. Kupiliśmy od niego końcówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...