Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Basi i Tomka krakowska przebudowa - komentarze do dziennika


Basia_KRK

Recommended Posts

Witaj marek1910 :) Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ chcieliśmy zamknąć budowę na zimę, tzn. żeby były już tynki wewnętrzne, zewnętrzne, cała elewacja drewniana... Na okna czekamy już jakoś 9 tygodni i naprawdę nie wiem kiedy będą - miały być w zeszłym tygodniu.

Po prostu, nie mogliśmy sobie pozwolić na wstrzymanie budowy z powodu braku okien....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Będziemy montować dopiero po zrobieniu całej elewacji i balkonów.

 

 

 

Basia, bo ja własnie się zastanawiam czy na etapie ocieplania domu trzeba juz cos przygotować pod późniejsze balustrady. Chodzi mi o te miejsca gdzie balustrada będzie łączyć się z murem. Czy tam trzeba cos do muru przykrecic np. kątownik/ceownik żeby poóźniej do niego przymocować balustradę? Czy panowie od balustrady będą się potem "przewiercać" przez ocieplenie żeby "złapać" się muru...

 

Poradź proszę bo u mnie w domu ciche dni z powodu balustrad ;) Posprzeczalismy się o to i jak się nie dowiem to moze się rozwodem skonczyć ;) :p

 

Pozdrawiam i śledzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada, nie jestem znawcą, ale z tego co się zorientowałam, to są dwie metody. Jedna to właśnie ta, gdzie wszystko jest już wcześniej wypuszczone - tzn. kotwy - zwłaszcza, jak montujesz balustrady do balkonów czołowo. Do tego jest potrzebny projekt balustrad, żeby dokładnie było wiadomo, gdzie te kotywy chemiczne zamontować. Jeżeli balustrady będą na płytkach, można montować później. My z powodu braku projektu balustrady, braku czasu itd. zdecydowaliśmy się na montaż już po zrobieniu desek elewacyjnych. Nie wiem jak to jest z tynkiem, bo u nas akurat tam gdzie balustrady to mamy deski :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada, mocowania do barierek najlepiej zamocować przed ociepleniem. Jest wtedy łatwiej i stabilniej niż przechodzić przez warstwę ocieplenia. Zależy to też od tego, jak barierki będą mocowane. My np. planujemy mocować barierki do profili okiennych. Dokładne mocowanie możesz zobaczyć w dzienniku PWasylcz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia no super kolorek Wam wychodzi.Ten sadolin wydaje sie być bardziej pomarańczowy. Nie wiedziałam , ze zamówiłas deskę ryflowaną. Myslałam, ze takie daje się tylko na tarasy.... Mi niestety nie udało się załatwić drewna, więc dopiero na wiosnę się wezmę za deskowanie. Teraz tylko zrobię stelaż konstrukcyjny i wypełnię go wełną i okryję wiatroizolacją. Mam nadzieję, że jakoś przetrwa do wiosny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sadolin wydaje sie być bardziej pomarańczowy. Nie wiedziałam , ze zamówiłas deskę ryflowaną. Myslałam, ze takie daje się tylko na tarasy....

Sadolin był bardziej pomarańczowy, ale co ważniejsze, pokrył deskę taką powłoką jakby lakieru i to nam się nie podobało. Tikkurila Valtti jest przezroczysta i jakby bardziej podkreśla usłojenie drewna...

Zamówiliśmy deskę elewacyjną ryflowaną, bo taka nam się spodobała. Deska ma 3 cm grubości, więc jak najbardziej jest OK. Podbitka będzie gładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, dzięki za zdjęcia tikurilli, zdecydowanie lepiej wygląda, chyba też ją wezmę pod uwagę.

Mi majster od desek na elewację jeszcze poleca taki impregnat co go teraz reklamują w radio (cholercik, zapomniałam nazwy - zapytam, jak będę dzwonić w poniedziałek).

Agi75 - ja właśnie zamówiłam deski w polskiedrewno.pl, tam czeka się jakieś dwa tygodnie. I zależy mi, aby teraz zrobić elewację drewnianą, bo nie można zamoczyć wełny (ochroń ja wodoszczelnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, dzięki za zdjęcia tikurilli, zdecydowanie lepiej wygląda, chyba też ją wezmę pod uwagę.

Balbina, weź pod uwagę - jak najbardziej. Świetnie się nią malowało, bo ma przyjazną konsystencję ;) Z resztą polecam zakup puszek 1 litrowych i prób na waszym drewnie. Wtedy będziecie mieli pewność co do koloru :)

 

Dakula, dzięki :) Ale ogólnie już widzę, że ciężko będzie sfotografować cały domek w takiej zabudowie jak u nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...