Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Basi i Tomka krakowska przebudowa - komentarze do dziennika


Basia_KRK

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakieś 2 lata temu jako jeden z pierwszych skomentowałem twój dziennik i twierdziłem ,że nie przepadam za domami w nowoczesnym stylu.Ale muszę powiedzieć jedno , ten dom jest naprawdę piękny i będzie jeszcze piękniejszy jak go skończycie wykańczać do końca. śmiem twierdzić ,że wygląda zdecydowanie lepiej niż na papierze w projekcie ( a to się bardzo rzadko trafia). Jedno pytanko nasunęło mnie się co do tego prysznica ,,murowanego" , dajecie tam jakieś drzwiczki szklane co by woda nie rozlewała się po całej łazience? Edytowane przez Łukasz789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko nasunęło mnie się co do tego prysznica ,,murowanego" , dajecie tam jakieś drzwiczki szklane co by woda nie rozlewała się po całej łazience?

Łukasz789 witaj ponownie :) Dziękuję za Twó wpis - 2 lata minęły? nawet nie wiem kiedy... Na chwilę obecną nie dajemy. Nie były planowane, ale to wszystko zależy od tego jak woda się będzie zachowywała. Są poziomy, żeby spływała, jednak jak będzie inaczej, to zrobimy szklane drzwi....

 

chciałam Cię zapytać co to za podłoga w salonie? Byłabym wdzięczna za dane producenta, rodzaj drewna i kolor.

 

Bardzo ładna podłoga Basiu, ale ułożyłabym ja w cegiełkę. :yes:

Dziewczyny, mi także podłoga się podoba. Jednak nie ma ja naturalne drewno :) To jest Finish Deska - Dąb Natura - olejowany. My wybraliśmy jeszcze dodatkowo mikro-fazowania wzdłużne desek. I będzie ułożone z przesunięciem nieregularnym ;) tzw. układanie bezstratne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Basiu zobaczyłam twój wpis u Moni, więc pomyslalam, moze Ty mialabys ochote przyjechac na spotkanie forumowiczek 18 maja do MIlanowka, serdecznie zapraszam :)

 

Basiu nie wiem, czy nie zauważyłas tego wpisu ?, czy może nie jesteś zainteresowana ?

 

W kazdym razie zpraszam ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz789 witaj ponownie :) Dziękuję za Twó wpis - 2 lata minęły? nawet nie wiem kiedy... Na chwilę obecną nie dajemy. Nie były planowane, ale to wszystko zależy od tego jak woda się będzie zachowywała. Są poziomy, żeby spływała, jednak jak będzie inaczej, to zrobimy szklane drzwi....

 

 

 

 

Dziewczyny, mi także podłoga się podoba. Jednak nie ma ja naturalne drewno :) To jest Finish Deska - Dąb Natura - olejowany. My wybraliśmy jeszcze dodatkowo mikro-fazowania wzdłużne desek. I będzie ułożone z przesunięciem nieregularnym ;) tzw. układanie bezstratne :D

 

Witaj Basiu.

Twoj dziennik to skarbnica inspiracji dla nas. Szczegolnie interesuje mnie drewno :)

Powiedz jak oceniasz stan deski modrzewiowej na elewacji po zimie? Jak czesto planujecie jak konserwowac? Czy ta deska jest rowkowana tak jak trasowa - tak jak na zdjeciach przed polozeniem, na scianie juz nie moge tego wypatrzec :)

Rozumiem, ze ta deska w salonie idzie na podłogówkę - tez tak planujemy. Jaka ona ma grubosci i wymiary?

Pozdrawiam

Wibart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiu

Nie pisałam ale podglądam regularnie

U mnie finał się zbliża stad brak czasu

 

Pięknie się u Ciebie robi i już tak domowo :-)

 

Kominek - faktycznie ten kamień niekoniecznie:no:

jakaś bardziej prosta obudowa - ale wiesz ze mogę być tendencyjna :-)

 

Sam wkłąa jest BOSKI

 

Pozdrawiam i cierpliwości życzę

Saly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jestem pod wrażeniem całej przebudowy; dom prezentuje się świetnie. Chciałbym zapytać - jeśli masz gdzieś to zapisane lub pamiętasz - o markę i symbol koloru farby jaką masz na elewacji (biel).

 

Kominek może lepiej obudować płytami k-g, konstrukcja nabierze wtedy lekkości i bardziej wtopi się w ścianę. I jedyny zgrzyt, ale to już związane tylko i wyłącznie z gustem i własnymi doświadczeniami, związay jest z kolorami na ścianach. Uważam, że ściany we wnętrzu korzystniej prezentowałoby się w czystej bieli, na tle której ładnie grałyby meble czy dodatki (rośliny, grafiki na ścianach). Moim dużym błędem z perspektywy czasu (prawie 3 lata) było przemalowanie ścian z białych na kolor a'la caffe latte. Zrobiło się mdło, ciemniej (co zauważyłem później - a to przecież ma niebanalne znaczenie w naszym klimacie) i nie wszystkie dodatki (grafiki na ścianach), a nawet meble (komoda i stolik okolicznościowy z naturalnego drewna w jasnym odcieniu) dobrze współgrały z tym kolorem. Na szczęście latem pora na malowanie:)

 

Oczywiście, to wam ma się dobrze mieszkać i właśnie tego wam życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu-a ja tez mam taki kominek i sie wcale nie chwal:lol2:e:D

 

A tak powaznie u nas dokladnie tak samo wygladalo-jak przywiezli te kolubryne to myslalam ze zawalu dostane-ale kazalam obudowac karton-gipsem zeby sie zlicowalo i nabralo lekkosci.Wyszedl coprawda na salon i odcial calkowicie kuchnie,ale jakos to przezylam:D

U nas zreszta byl jeszcze wiekszy bo jest z plaszczem wodnym i caly ten osprzet wokol zabieral rowniez troche miejsca..

 

Ja tam z doradzaniem to ostroznie podchodze(bo mnie wszyscy zawsze doradzaja-a czemu tak to zrobilas a nie inaczej:mad:)ale wydaje mi sie ze ten kamien faktycznie za ciezki jest-NO ALE WOLNOC TOMKU W SWOIM DOMKU..

 

Co do bialych scian...KOCHAM MOJE:D

 

A GDZIE ZDJECIA KUCHNI-MIALA BYC W MAJU???!!!!

 

Pozdrawiam i podgladam-stoje prawie za drzwiami:lol2:

Edytowane przez GUMISIOWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, przyszlam sie przywitac. Podpatruje Twoj dziennik od dawna, bo urzadzasz dom z taką lekkością i dobrym smakiem. Bardzo mi się podoba

Co do kominka, głosuję za podcięciem tak jak na inspirce, wtedy powinien nabrać lekkości, ale oczywisćie to Twoja decyzja

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Basiu jestem tu na forum taka nowo-stara bo jednak przebywam na muratorze bo wiecznie czegoś szukam ale nie pisze wcale ze względu na to, że posiadam maluchy 4- latki i pracuje więc czasu na pisanie brak. Mam do Ciebie serdeczną prośbę czy byłabyś w stanie mi podać z jakiej firmy masz oświetlenie zewnetrzne (jak się nazywają te lamy) i gdzie je kupowałaś. Jeżeli pamiętasz ich koszt to też będę wdzieczna.

ps. masz bardzo ,bardzo gustowny projekt domu my też dokonaliśmy przebudowy ale nasza projektantka to była jedna wielka klapa, druga musiała po niej poprawiac i ratować projekt ale cóż już po teraz bedziemy robić elewacje bo trochę przystopowalismy ze względu na finanse i dzieci którym też trzeba poswiecić czas, końcówki zawsze są najtrudniejsze .

co do kominka tez bym przeciagneła tą sciankę bedzie ładniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia dawno mnie na muratorze nie było, ależ u Was ruch ! :) pięknie to wszystko wygląda. Łazienka pomimo problemów wyszła super - naprawdę robi wrażenie :)

A ja mam pytanie o schody, bo sami właśnie wykańczamy i też chcemy olejować nie bejcować. Pamiętasz/wiesz jakim olejem malowane były Wasze schody? bo efekt jest super. Patrzę na zdjęcia przed i po, i ta dębina niesamowicie naturalnie wygląda, chyba nawet niewiele jest ciemniejsza po olejowaniu(?)

pozdrawiam Cię gorąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...