Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Basi i Tomka krakowska przebudowa - komentarze do dziennika


Basia_KRK

Recommended Posts

ale dodam jednak od siebie, że Wasz projekt i cały plan na zagospodarowanie tego starego domu mnie zachwycił...

Gdyby nie fakt, że dzieje się to w realu nie uwierzyłabym, że ktoś takie wyzwania podejmuje..

myszonik - dziękuję :oops: Rzeczywiście teraz widzę, ze to nie lada wyzwanie :D Ale damy radę!

 

jak chcecie sprzedać ten wkład kominkowy za jakieś 500 pln, to się wstrzymajcie i będziecie mieli w czym palić pierwszej zimy po zamknięciu budynku.

(...) no chyba ze chcecie wybudować się w jeden sezon i pierwszej zimy będziecie mieli docelowe ogrzewanie:)

glowac - jednak nie sprzedajemy tego wkładu - jest w bardzo dobrym stanie, fajna moc, więc szkoda. Postanowiliśmy przenieść go do bacówki-imprezówki, która powstanie na końcu ogrodu i dzięki temu w jesieni będzie tam ciepło i będzie można spokojnie wieczorami siedzieć w ciepełku :D No bo jak sam piszesz - chcemy zakończyć prace w jeden sezon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A w tych domach"na żywo", co zamiesciałas, to moze na dachach taka płaska jest?

Mania - na tych domach jest płaska dachówka klinkierowa...

I ogrodzenie tez planujemy (jeszcze ptaki nie spiewaja o ogrodzeniu, ale..)wlasnie takie inne od typowej siatki, a jednak siatkę... i daj namiar z jakiej firmy ta siatka..., nie chce sprzedawcy bo pod krakow nie pojade, ale producenta, gdybys mogla..:)

Podaje namiary na naszą siatkę: http://www.pajeczyna.krakow.pl/46-Siatki-zgrzewane.htm

My mamy kolor antracytowy.

Co do drewna..zostaw sobie taki kolorek jaki masz w wizualizacji(lub zblizony-w kazdym razie nie jakis ciemny.., jak to ktorys z tych domow mial..), ślicznie domak wyglada z tym drewnem...

Tak tak, taki kolorek obowiązkowo zostaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta subskrypcja Basiu to coś podobnego do starej opcji: Zobacz swoje wpisy.

W ustawieniach profilu znajdziesz więcej ustawień tej opcji. Ja mam ustawione, że temat w jakim zabieram głos automatycznie jest w folderze moich tematów subskrybowanych. Czyli mam do nich szybki dostęp.

"Szybki" - jak na razie to jeszcze nie za bardzo szybki...

Mi udało się już przenieść cały swój dziennik do nowego. Cały wieczór nad tym ślęczałem.

PS. Dzięki za zaproszenie do znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - napewno załapiesz. Ja po pierwszym podejściu wyłączyłem forum ze słowami ... (może nie będę przytaczał) Po drugim i trzecim podejściu było podobnie. Teraz już zaczynam się oswajać (jak to ładnie brzmi) i coraz lepiej to widzę. Tak więc spokój i czas. Jeszcze tylko, żeby chciało to forum troszkę szybciej śmigać. Co do komentarzy to możesz pisać tam gdzie napisałaś. Pod moim wątkiem pomiędzy oknem z zapisem dziennika a komentarzami jest panel z przyciskami sterującymi wątkami mojego dziennika. Do tyłu, strona główna do przodu. Nie wiem co będzie w przyszłości z naszymi dziennikami w dziale: Dzienniki budowy dzień po dniu. Dlatego wolałem od razu przenieść swój do nowego. Ale w starym można też cały czas pisać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

może dlatego cisza, bo ciężko trafić do komentarzy z dziennika, a dzienniki migrują niezależnie od naszej aktywności....

 

Basiu, jak tam Wasze wyceny pompy ciepła? Dzisiaj rozmawialiśmy z naszymi przyszłymi sąsiadami i mówią, że płacą 1400 zł miesięcznie za gaz. Podobno jest jakaś wyższa stawka za przesył (nie wiem na ile są to wiarygodne informacje). Zaczynam zastanawiać się nad pompą.

Muszę Ci się pochwalić, że zaczęliśmy budowę :)) Mamy już zalane ławy, w poniedziałek będą murować. A jak u Was? Pisałaś, że po świętach mają ruszyć z rozbiórką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
może dlatego cisza, bo ciężko trafić do komentarzy z dziennika

O tak, zdecydowanie trudno trafić do komentarzy.... :(

 

Basiu, jak tam Wasze wyceny pompy ciepła? Dzisiaj rozmawialiśmy z naszymi przyszłymi sąsiadami i mówią, że płacą 1400 zł miesięcznie za gaz. Podobno jest jakaś wyższa stawka za przesył (nie wiem na ile są to wiarygodne informacje). Zaczynam zastanawiać się nad pompą.

My już po wycenach, w zasadzie już się tym nie zajmujemy, bo decyzja jest podjęta... Jesteśmy zdecydowani na Viessmana... Co do kwot, nie wiem czy w ogóle da się je jakoś porównać na dwóch różnych domach, ale u nas to taka średnia wycena wynosiła ok.60.000zł... za full instalację (łącznie z odwiertami)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...