Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

blat kuchenny mi stolarz,źle zaolejował.Sprzedali mu w sklepie mówiąc,że

będzie dobry.Polożył jedną warstwę.Zadzowniłam na infolinie beckersa i babka

mówi,że blat do wymiany,bo olej był do mebli ogrodowych i nie może miec

kontaktu ze spożywczymi rzeczami.

Stolarz mówi,że zeszlifuje,a babka z infolinii mowi ze nie poleca (z obydwu

storn olejowal) bo to wniknelo i toksyny są.

Czy ktos z Was ma wiedzę na temat drewna i chemii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 545
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Martu może nie ma tragedii, ekspertem nie jestem ale tak sobie myslę - skoro do mebli ogrodowych to nie może być zabójczo toksyczny, przecież jedzonko też ma kontakt ze stołem ogrodowym :roll: wiadomo, że olej trzeba kłaść co jakiś czas, może Musisz byś na początku ostrożna (myslę że tak czy owak niczego bezpośrednio na blacie kroić nie Będziesz) a po kolejnym olejowaniu będzie git. Na forum są chłopaki - Ghost i Jarrek (chyba), maja sporą wiedze o chemi do drewna, może ich Zapytaj. I nie zamartwiaj sie nie ma sytuacji bez wyjscia :wink: Daj znać jak się ta historia potoczy, przykro mi, że Masz takie niemiłe doświadczenie :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martu - przejrzałam fotki z Twojego domu i muszę przyznać, że mamy podobny gust. Obie mamy podobne schody, białą kuchnie z podobnym blatem i łazienki w Punach no i kinkiety z gipsu. Niedługo będziemy miały nawet taki sam chlebak i deski do krojenia (czekam na przesyłkę) :) Kiedyś rozważałam nawet takie cegiełki w przedpokoju jak Ty masz ale nie udało się ze względu na finanse.

Moja łazienka też w punach. Przyznam, że biała wygląda o niebo lepiej niż moja w szaro-pamarańczowych kolorach. Miała być też z białymi punami ale przyszły wszystkie uszczerbione, poza tym bałam się żółknących białych fug.

W Twoim domu śmiało czułabym się jak u siebie. Naprawdę wszystko mi się u Ciebie podoba! Gratuluję udanych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anja-bo dzięki za dobre słowo,nie wiem czym zasłużyłam:)niestety talentów w tej materii mi poskąpiono i 7 letni synek ładniej rysuje,niż ja.

Iness wczoraj dopiero odkryłam Wasza galerię i bardzo mi sie spodobało.Tak jak pisałam szczególnie kolory świetne macie.Powiem Ci,że dolna łazienka miała być w pomarańczowych punach (marzenie męża),ale uznaliśmy,że jednak zrobimy inaczej...czas pokaże,czy słusznie.Małżonek uwielbia pomarańczowy kolor i wymalował sobie gabinet.Dostał link z Waszym mieszkaniem i od razu napisał,że świetny macie pomarańczowy na ścianie i tę szara tapetę.Aha chlebaka nie zamówiliśmy jeszcze,ale deseczki czekają na przeprowadzkę.

Teraz zabieram się za szukanie włączników,kontaktów.Dobre rady od Was bardzo chętnie przyjmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos włączników: prezentuję swoję (pewnie już gdzieś je pokazywałam :):

http://images39.fotosik.pl/217/2c1664bb85a3aa4bmed.jpg

 

te właczniki super!, sama się przymierzałam, pomijając cenę, to kolekcja ma ograniczone pole manewru jeśli chodzi o listwy/moduły, tzn. wcale ich nie ma, poza paroma konstelacjami gniazdek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MArtu, cieszę się, że znalazł się ktoś, kto lubi tzw. "starocie"...

 

Ciekawa jestem efektów!

 

I tak na gorąco parę moich myśli:

łazienka ta z białym cegiełkami, może dac stare lustro, w starej ramie drewnianej, rzeźbione z ornamentami albo proste, to zależy w jakim kierunku chcesz iść..., albo wziąć taką starą ramę i nadać jej kolor i kontynuowac go w dodatkach w łazience....,

 

Krzesła, jak już ktoś radził, ja poczekałabym i zrobiła to po przeprowadzce, kanapa, krzesła, poduchy, zasłony, to musi grać...

 

I jeszcze prywatne pytanko, piekarnik to Gorenje, seria It-oro, czy uchwyt od piekarnika jest srebrny czy biały??? Widziałam tylko ze srebrny, aczkolwiek biały odpowiadałby mi bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniaitomekpiekarnik gorenje:)i uchwyt ma srebrny.Tzn taki matowy ,nie błyszczący.Tez wolałabym biały,tym bardziej,że mamy chromowana baterię:(

Wiesz byłam ostatnio w ikea i pojawiła się u nich biała seria agd i jak dla mnie wzorowana na gorenje (okap) i tam uchwyt jest wąziutki,więc może bardziej będzie spełniał Twoje oczekiwania.Do tego maja mikrofalę oraz taka szufladę pod piekarnik.

Lustro do łazienki:)wiem ,wiem.Od godziny właśnie męczę małżonka pewnym zdjęciem lustra;)pokaże jeżeli kupię.Dlatego krzesło ,które stanie w łazience czeka na przemalowanie,dopasowanie do lustra.

 

http://lh5.ggpht.com/_gcrwT4Qpssk/Sq7AdC6aiaI/AAAAAAAAAN8/UrNa-BP2dE0/s512/1f963d3ecc0da9c6med.jpg

Krzesła zrobimy po przeprowadzce,teraz i tak czasu brak,ale pójdziemy w coś spokojnego jednak i będę szalała np poduchami na ciemnej kanapie.

anja-bo te włączniki ,które masz u siebie tez na nas zrobiły wrażenie już jakiś czas temu,ale właśnie kłopot z kontaktami pamiętam.Popatrzę dokładnie wieczorem na to ,co pokazałaś w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ikea.com/PIAimages/78821_PE201778_S3.jpg

 

Jeszcze trochę prywaty, to oświetlenie to ikea, czy kabel światełka zakończony jest wtyczką a tę wkłada sie do gniazdka, czy też kabel od lampki łaczy się bezpośrednio z kablem nazwijmy to wychodzącym ze ściany, szukam dyskretnego osietlenia pod szafki w tym drugim wariancie.

 

Jeszcze jedno, doczytałam, że myślisz o tapicerce do krzeseł w kolorze brązowym... Jak dla mnie to się zleje i krzesła będą ciężkie, a i tak są już dosyć masywne (aczkolwiek piękne) dałabym coś nawiązujące do kanapy, wzór z nawet niekoniecznie z brązem, kwiaty, czy pasy, czy zupełnie coś nowoczesnego, byłby efekt zaskoczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z tym oświetlenie,ponieważ jednak pan stolarz na moją prośbę zdjął szafki i przebudował.Oświetlenie będę miała takie jak chciałam od początku.Świetlówki ukryte pod szybkami.

Do do krzeseł nie wiem jeszcze kompletnie.Kanapa jest mocno brązowa,czekoladowa,ciemna.Na zdjęciu wygląda na szarą.Chciałabym ,aby była szara:( :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do leroy muszę się wybrać i zobaczyć lampę pod kątem kuchni

http://www.leroymerlin.pl/multimedia-storage/d5/23/fed3d276b48372cef6569a955af6-43356341_d.jpg

a koleżanka zrobiła wizualkę.Myślę,że pasuje,bo okap tez ma obłe kształty.

http://lh5.ggpht.com/_gcrwT4Qpssk/SuoSP4dnmMI/AAAAAAAAAq0/uq13dFnyGtU/kuchnia%20z%20lampa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...