Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ANATOKSYNA TĘŻCOWA .... jakie skutki uboczne?


daggulka

Recommended Posts

Ponieważ po anatoksynie tężcowej zaistniały u mnie niepokojące objawy - postanowiłam douczyć się w internecie i zasięgnąć języka jak to jest u innych .

I znalazłam taki artykuł

 

http://wolnemedia.net/?p=12198

 

który zastanowił mnie do tego stopnia, ze postanowiłam zapytać Was forumowicze czy u Was wystąpiły skutki uboczne po tej szczepionce i ewentualnie po jakim czasie minęły bo nie wiem czy już mam się martwić czy to co się dzieje jest normalne :roll:

 

może tak w skrócie:

szczepionkę dostałam w sobotę przy okazji małego zabiegu na nodze , czyli dziś minął dzień trzeci :roll: ... a jest coraz gorzej: ramię spuchło dziś jeszcze bardziej niż wczoraj :o ... zrobił mi się w miejscu szczepienia bardzo bolesny guz wielkości jakieś 5 na 10 cm, a naokoło niego jest duży obrzęk w dolnej części sięgający do łokcia :o ... całe to ramię jest gorące, czerwone i bardzo bolesne :roll: ... dodatkowo zawroty głowy , ogólne rozbicie ....

tak to wygląda :

http://img143.imageshack.us/img143/9822/25051989.jpg

 

to normalne jest? będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniem na w/w temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIedawno, na początku lipca ( z okazji igły w nodze) tez bardziej bolała mnie ręka po tężcu niż noga. BYł guz, ale max 5 cm, w zasadzie bolała mnie 2 m-ce .

Ale nie była tak zaczerwieniona jak u Ciebie. NIe wiem czy to nie odczyn alergiczny. Raczej proponuję wizytę i to szybciutko na oddziale ratunkowym szpitala. To nie jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za tak szybką odpowiedź .... jutro kole południa idę do chirurga na zmianę opatrunku na nodze .... poproszę o obejrzenie tego cuda i zainterweniowanie ... w przychodni są też lekarze pierwszego kontaktu - w razie czego pewnie będzie miał kto mi pomóc ....

 

a powiedz mi, Nefer .... miałaś to miejsce takie gorące bardzo i bardzo bolesne? tak bardzo , ze nie mogłaś ręki podnieść ani się dotknąć w to ramię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak opierałam się o tę rękę to bolało jak cholera.

Nie mogłam dotknąć tej ręki. Ale nie była aż tak spuchnięta.

Myślałam, że praktykantka źle się wkłuła. POtem był siniak i bolało 2 miesiące. Głownie jak się zapomniałam i nacisnęłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak - jak już jutro będę u lekarza to niech mi zerknie :wink:

dzięki za pomoc :)

 

a może ktoś wypowie się ogólnie na temat zasadności tego szczepienia?

bo z tego co zauważyłam jest to standard w szpitalu przy jakichkolwiek ranach i urazach ciętych .... a po przeczytaniu tego artykułu zaczęłam się zastanawiać - czy ktoś badał w ogóle tą sprawę? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak - jak już jutro będę u lekarza to niech mi zerknie :wink:

dzięki za pomoc :)

 

a może ktoś wypowie się ogólnie na temat zasadności tego szczepienia?

bo z tego co zauważyłam jest to standard w szpitalu przy jakichkolwiek ranach i urazach ciętych .... a po przeczytaniu tego artykułu zaczęłam się zastanawiać - czy ktoś badał w ogóle tą sprawę? :roll:

 

Koniecznie to pokaż.

Zawsze w przypadku wbicia sobie obcego ciała musisz mieć podaną anatoksynę. To normalne. Ale przez rok możesz sobie wbijać co chcesz - już nie zrobią :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokażę lekarzowi - choćby po to , żeby dał mi coś mocniejszego przeciwbólowego na receptę bo pyralginy i nurofeny mi nie pomagają :oops:

w ogóle jakoś do doopy z tym moim zdrowiem ostatnio .... paluch też się nie goi jak powinien ....

ech ... :oops: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za troskę :oops:

lepiej, lepiej .... paluch czerwony już tylko przy rance a nie cały ...jest poprawa.... jak to ujął lekarz "nie jest jeszcze super, ale bedzie" :lol:

 

a ręka ...opuchlizna zmalała , ale dalej boli jak cholera ...lekarz mówi, ze niektórzy tak właśnie reagują - ogromną opuchlizną , gorączką ...nie wiadomo dlaczego tak się dzieje :roll:

 

dziś jest już o wiele lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, dzięki .... najbardziej mnie cieszy, że jutro rano kończę antybiotyk :wink: :lol:

 

 

:o :o :o

 

:lol:

Chyba Twój organizm po zaszczepieniu zarządził "cała na przód".

Ja brałam tę szczepionkę w lipcu. Lekarz mnie poinformował, że może wystąpić obrzęk i ból w miejscu zaszczepienia oraz wysoka temperatura :o Zdziwiona zapytałam czy to występuje obligatoryjnie u każdego zaszczepieńca, a pan na szczęście odpowiedział, że nie, a ja na szczęście żadnych dolegliwości nie miałam. Nawet zaczęłam się zastanawiać, że może mój organizm się nie zmobilizował odpowiednio :roll:

Chyba każdy organizm reaguje inaczej, bo koleżanka po tym szczepieniu przez dwa tygodnie nie mogła podnieść zaszczepionej ręki w górę :-?

 

Trzymaj się dzielnie, do soboty musi minąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczepiona przeciw tężcowi i po tym co napisałaś,stwierdzam, że mam farta - zero skutków ubocznych,lekkie zaczerwienienie w okolicach iniekcji i tyle.

Jeśli podano Ci anatoksynę, to możesz (czego oczywiście nie życzę), bezkarnie kaleczyć się przez najbliższą dekadę,już Cię nie będą kłuć.

No i zapisz sobie gdzieś datę podania anatoksyny,kiedyś może się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info ... a na ile max. chroni podana szczepionka? Nefka pisała , ze rok ... a dekada? aż 10 lat? :o

to drugie biorąc pod uwagę skutki jakie u mnie wystąpiły - zdecydowanie bardziej mi się podoba :lol:

dziś guzek jest już naprawdę zdecydowanie mniejszy... ale boli mimo wszystko :roll:

 

natomiast jak se przypomnę wtorkowy ból to mi skóra cierpnie ... faktycznie bardziej się wycierpiałam przy tej ręce niż przy nodze :oops:

no bo paluch bolał tak naprawdę mocno tylko 2-3 dni , pierwszą dobę - tak, ze szok .... a ręka boli do dziś z czego wtorkowy ból był masakryczny :oops: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...