Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

No właśnie zamarzło... w zeszłym tygodniu u nas też było mientko, nawet się napaliłam, że te wierzby wsadzimy, ale nocne mrozy bez śniegowej kołderki zrobiły swoje... skała!, szpadla nie wbijesz... Może zróbcie zróbcie próbę bo szkoda wyprawy :roll: ...

 

A piła... elektryczna? łańcuchowa?, czy krajzega?, czy może łańcuchowa spalinowa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Izuś... nie o firmę mi chodziło... ale jak prowadnica 40 to już wiem... taka elektryczna łańcuchowa... pomyślcie, czy będzie Wam się chciało kabel za zadkiem ciągać. Może ciut dołożyć i spalinówkę kupić... ale sorry za wtrącanie się :oops:

 

Napisz jutro koniecznie czy zamarznięte :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tak w ogóle to mój małżonek jest całkowicie przeciwny kupowaniu piły, bo uważa, że do niczego nie jest nam potrzebna. Ale ja widząc te tony korzeni i wycięte pnie obawiam się kiedy my się z tym uporamy i dlatego....

molestuję o tę piłę. A spalinowa jest za ciężka dla mnie. Ty masz ogromne przestrzenie a ja tylko 1500 i dłuuugie przewody do czerpania prądu od sąsiadów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Przybiegłam i widzę, że jednak mój wpis zżarło, cosik mi po angielsku wyskoczyło..cyferki i siała baba mak... :-?

 

A na drugi dzień, nie mogłam wejść na murotora do południa :roll:

 

To ja ciut muszę (ale w skrócie) cofnąc się...

 

Mało zawału nie dostaję, jak widzę serwisy..a ten PIĘKNY :D Ba nawet pobiegłam sprawdzić cenę i rzadko aby były 3 w 1, a jak bywają to 1 rozmiar filiżanek, a mi podobają się te do kawci i herbatki...

Ładniutki :wink:

 

Lista prac widzę rozpisana :wink: Ja tylko napiszę tak, wszystko może się udać, ale ja powiem, że różnie bywa z pogodą... w sumie naszej budowy to tak miesiąc można odliczyć, nawet więcej, jak nie dało się pracować, bo m. in. padało. Dlatego trzymam kciuki. Potem jak daszek będzie, okienka to gut :wink: Nie zapomnij, że wylewki też muszą schnąć...

 

A ścianki z czego stawiacie?

 

Nu a zakup zwierzynca, to w przyszłym roku? Czy na jesieni? :roll:

 

Ja WAM kibicuję, wierzę że dacie RADĘ... W końcu to 3 dom :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie pomysły na te korzenie? Przydałoby mi się kilka pomysłów do ogrodu. Chyba za dużo na raz się zebrało.

Ja totalnie wyjałowiona jezzdem bo właśnie był u nas elektryk i wycisnął z nas ostatnie poty coby ustalić gdzie na jakiej wysokości ile. Matko w życiu bym nie przypuszczała ile rzeczy trzeba wziąć pod uwagę oprócz tego, gdzie się chce mieć światło i gdzie jego wł/wył :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Przybiegłam i widzę, że jednak mój wpis zżarło, cosik mi po angielsku wyskoczyło..cyferki i siała baba mak... :-?

 

A na drugi dzień, nie mogłam wejść na murotora do południa :roll:

 

To ja ciut muszę (ale w skrócie) cofnąc się...

 

Mało zawału nie dostaję, jak widzę serwisy..a ten PIĘKNY :D Ba nawet pobiegłam sprawdzić cenę i rzadko aby były 3 w 1, a jak bywają to 1 rozmiar filiżanek, a mi podobają się te do kawci i herbatki...

Ładniutki :wink:

 

Lista prac widzę rozpisana :wink: Ja tylko napiszę tak, wszystko może się udać, ale ja powiem, że różnie bywa z pogodą... w sumie naszej budowy to tak miesiąc można odliczyć, nawet więcej, jak nie dało się pracować, bo m. in. padało. Dlatego trzymam kciuki. Potem jak daszek będzie, okienka to gut :wink: Nie zapomnij, że wylewki też muszą schnąć...

 

A ścianki z czego stawiacie?

 

Nu a zakup zwierzynca, to w przyszłym roku? Czy na jesieni? :roll:

 

Ja WAM kibicuję, wierzę że dacie RADĘ... W końcu to 3 dom :wink: :D

 

Witaj :)

Mi też często zżera posty, a dzienniki z dużą ilością zdjęć otwierają mi się sto lat :x

 

Serwis jak będziesz chciała to rzucę Ci linka, wszyscy pisali, że dobra cena. A ja jeszcze kubki wynalazłam do tego kompletu i muszę chyba sygnały sms-ów wyłączyć w telefonie, bo jak siedzę przy kompie i dostaję sms-a to chłop od razu pyta co znów kupuję :evil: ...

 

Pogoda MA BYĆ... dobra... jak nie to będzie miała ze mną do czynienia :roll: , taaaaa nafiukam jej :-? ... ale będzie bo ma być :D

Wylewki czy może o chudziaku myślisz... że musi trochę schnąć? Bo jak chudziak, to wylewamy go prawie zaraz, więc zdąży, a wylewki, te na podłogówkę... to będzie środek lata, szybciutko wyschną :wink:

 

Ścianki z suporexu, tak jak zewnętrzne... przyjemniej się elektrykę robi :D

 

Zwierzyniec... w przyszłym roku, chociaż nie jestem pewna czy wytrzymam :-? , ale dopiero na następną wiosnę weźmiemy się za obórkę. Do jakotakiego wyglądu doprowadzone jest z zewnątrz, ale pamiętaj, że to bardzo stary budynek, w środku nie wygląda tak dobrze... :( , sporo pracy jeszcze trzeba włożyć, a w tym roku za mało czasu :wink: ... chyba, że załatwisz podwójne letnie miesiące :wink:

 

Dzięki za wiarę :oops: ... trzeci, ale pierwszy tak daleko, a to duuuuuuże utrudnienie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie pomysły na te korzenie? Przydałoby mi się kilka pomysłów do ogrodu. Chyba za dużo na raz się zebrało.

Ja totalnie wyjałowiona jezzdem bo właśnie był u nas elektryk i wycisnął z nas ostatnie poty coby ustalić gdzie na jakiej wysokości ile. Matko w życiu bym nie przypuszczała ile rzeczy trzeba wziąć pod uwagę oprócz tego, gdzie się chce mieć światło i gdzie jego wł/wył :roll:

 

Wymyć karcherem (czy jak to się tam pisze :roll: ) i rzucić gdzieś na rabatkę... albo skalniak...

 

Opowiedz coś o tych rzeczach do więcia pod uwagę przy elektryce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiedz coś o tych rzeczach do więcia pod uwagę przy elektryce :roll:

 

No np: chciałam gniazdka nad blatem nawet zaznaczyłam nad którym ale na jakiej wysokości od podłogi? czy 10 cm czy może 15?

chciałam gniazdka nad szafkami wiszącymi ale na jakiej wysokości ponad tymi szafkami? Jezuuuuuuu

włączniki na której ścianie włączanie na której to schodowe wyłaczanie na jakiem wys od podłogi, czy w pionie czy w poziomie?

gniazdka w sypialni na jakiej wysokości czy z tyłu szafki czy może pod łóżkiem a wyłączniki ile cm od łóżka i na jakiej wys (chodzi o ten schodowy jak już w wyrku leżysz) po której stronie łóżka...

kinkiet - na jakiej wyskokości, a przecież ja nawet nie wiem jaki kinkiet zawieszę więc nie wiem jakie będzie dawał światło?

Może to jest nic dla kogoś ale dla mnie, straaaaszznie niezdecydowanej osoby to koszmar :roll: :evil:

robić górne czy nie? a jak raz na jakiś czas będzie że by się przydało to może założyć? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze to to że jak ja już coś wymysliłam pewna że jest oki to on mi propozycję inną dawał i znowu :evil: . tylko na małża spoglądałam a jego twarz coraz to bardziej marsowa się robiła.

Jego do rozpaczy doprowadza moje niezdecydowanie.

to już hydraulicy zauważyli i jak coś wynegocjowali to zaraz rysowali na ścianie cobym się nie rozmysliła :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z (prawie) samego ranka :D

Słoneczko się przebija, ale tak jakoś nieśmiało.

 

Odnośnie elektryki - u mnie gniazdka w kuchni nad blatem są na wys. 20 cm - środek gniazdka. Jeśli mają być na tej ścianie płytki (i wiadomo jaki format) to warto dopasować wysokość gniazdka tak, żeby jakoś do płytek pasowało.

 

W sypialni zrobiliśmy włączniki do kinkietów po bokach łóżka biorąc pod uwagę TYLKO upatrzone łóżko. I jakbyśmy chcieli zamienić je na inne, trochę szersze to niestety zakryłoby włączniki :evil:

 

W wiatrołapie mamy lampę na czujkę ruchu - co prawda bardzo ograniczyło nam to wybór (choć można kupić oddzielnie lampę i podłączyć do niej czujkę ruchu), ale mamy tam 3 drzwi (zew, do garażu, wew) i nie chciałam 3 włączników. A tak jak ktoś tylko wchodzi to światło zapala się, potem gaśnie samo. Sprawdziło się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...