Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki dziewczyny, chociaż to nie moja zasługa...

 

Kochana, ty naprawdę wprowadzisz się w sierpniu !!!!!! Takie tempo!! Gratuluję !

 

To Ty kochanieńka wątpiłaś???:rolleyes:... tylko zastanawiam się co to w moim przypadku będzie znaczyło "wprowadzisz"... dwudomna będę jeszcze dwa lata, więc jedną nogą tu jedną tam... a od miesiąca w domu nie spałam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę na bieżąco co dziełajem, bo mi się znów zaległości narobi:)...

 

Jutro jak nam pogoda nie pokrzyżuje planów to dokończymy oklejanie styropianem. Mieliśmy od razu klejować, ale oczywiście jest coś innego do zrobienia... sic!, czy my kiedykolwiek coś zrobimy do końca:rolleyes:???

 

Nic tak nie koryguje planów i zamiarów jak...

 

Miałam tutaj poczekać na Wasze propozycje dokończenia tego zdania, ale nie mogła bym pisać dalej więc...

 

Nic tak nie koryguje planów i zamiarów jak WYCIĄG Z KONTA :bash:

 

Niestety... podłogówka na 220m2 wyniosła by nas zbyt wiele... instalacje do kaloryferów zrobimy sami, mamy zgrzewarkę i testowaliśmy już nasze umiejętności w poprzednim domu... i u teściów... damy radę;)

 

Kupiliśmy rurki, styropian czeka już w hurtowni na telefon... od poniedziałku akcja-instalacja, styropianowanie i wyleweczki... oczywiście "tymi rąsiami":D

Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytających, o ile się tacy znajdą i życzę dobrej nocki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze!!!!!!, dwa domy !!! Jeden letni, drugi zimowy - jak ziemianka to ziemianka !!!!!!( oczywiście mam na myśli tytuł, a nie rodzaj domu :) ) Całą gębą !!!! Arctica - ja nigdy w ciebie nie wątpiłam !!! Zawsze wiedziałam, że dopniesz celu !!

 

Taaaa... nie możemy się tamtego pozbyć bo fiskus łapę na nim trzyma... nie ma tak dobrze;)

 

Plany są po to, żeby je realizować... a życie jest po to, żeby go sobie ułatwiać:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałam z avatarem, ale jakieś doopne mi to zdjęcie wyszło:mad:... "pomyślę o tym jujtro";)

 

Przyszłam pochwalić się schnącymi tynkami:D

 

Kuchnia

 

http://images35.fotosik.pl/160/280e8a8391855391med.jpg

 

ooo, tutaj widać, że schnie (też kuchnia, drzwi od spiżarki)

 

http://images48.fotosik.pl/306/77f07a7291dc68edmed.jpg

 

łazienka

 

http://images39.fotosik.pl/302/7d2b50d9aa8cf335med.jpg

 

gra świateł zachodzącego słońca w sypialni

 

http://images44.fotosik.pl/306/cad165fa0a52be30med.jpg

 

 

Dokończyliśmy dziś oklejanie styropianem. Zrobiłam zdjęcia... popatrzyłam... i całkiem nie wiem:wiggle:

Myślałam, że elewację zrobię delikatnie morelową, taką bladziutką, z białymi podbitkami schodkowymi i kolumnami...

A teraz patrzę, i całkiem mi się podoba biała... dać białą??????? tylko czy się nie zleje z obróbkami???? zobaczcie:rolleyes:

 

http://images44.fotosik.pl/306/697d888be33660d0med.jpg

 

Przepraszam za jakość zdjęć, robiłam telefonem bo mi się aparat schował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny obraz masz w sypialni ....taki romantyczny......zresztą jak cały dom i jego otoczenie - mmmmmmmmmmmmm rozmarzyłam się :rolleyes::rolleyes: A mówiłam ci, że jesteście WSPANIALI ?

 

ps- okna są białe , to ja bym tą biel ścian trochę przełamała, żeby nie były takie śnieżnobiałe. Okna i podbitki, no i kolumny mogły by się zlać ze sobą, ale ja sie nie znam ;)

Edytowane przez meg60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arctico nie będę Ci już pisać o zaawansowaniu prac i szybkości,bo to już wiesz i nie będe już przynudzać:) Natomiast jeżeli chodzi o elewacje ,to daj białą m,jakoś najbardziej mi ona leży na sercu . U mnie taki kolor właśnie będzie i właściwie to nigdy się nie zastanawiałam ,że mogło by być inaczej.Chociaż w tej kwestii byłam zdecydowana od początku do końca.Pięknie dom się wtopi w tę zieleń .Achch ,cudownie będzie...już jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, jak szybko i sprawnie idą Wam wszelkie roboty budowlane to wiesz, nie będę się powtarzać :)

 

A jeśli chodzi o elewację, to ja bym zrobiła jednolitą - i ściany i obróbki i kolumny, ale raczej blado morelową czy inną śmietankową, ale nie białą...

Ale ja ogólnie nie przepadam za białymi ścianami i tynkami - u mnie nawet sufity nie są śnieżnobiałe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mozliwe..........

 

To jakiś fotomontaż, photoshop itp.

 

Człek przychodzi i nie wierzy... zaczynam wierzyć w te świstaki... Ta, nawet by się zgadzało, WY odsypiacie, a one pazłotka zostawiły z boku a teraz w nocy WAM styropian układają. :rotfl:

 

 

ok, ok, koniec żartów............. ;)

Kawał robotki odwalony.

 

A jakie rurki planujecie -miedziane?

 

Ja tam wierzę, że w sierpniu zamieszkacie, nawet nie smiałam w to wątpić, tylko potem te 2 domy utrzymać, nu chyba, że tamten wynajmiecie? Bo grzać trzeba będzie.

 

Arctica nie chcę się powtarzać, ale GRATULUJĘ i zyczę WAM siły ;) Zaraz tylko patrzeć a będą wylewki :wave:;):D

 

Pozdrawiam i ja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctica daj białą :)

Dworki są białe :) Im więcej tam bieli tym lepiej..

Piękny jest Twój domek.. tynki..i w ogóle tak domowo juz... i Wy to wszystko sami.. :eek:

Ależ zazdroszczę (ale tak wiesz, pozytywnie :) )

:wiggle:

 

Nie wiem... nie dążę ślepo do dworności tej mojej chałupy:)... twardy orzech do zgryzienia będzie niedługo:rolleyes:

Sami nie wszystko tynki ekipa obleciała... choć pozostał leciutki niesmak, że jednak nie wszysko sami to jestem przeszczęśliwa, że już są:D... nie raz czytałam w dziennikach, że jak są tynki to budowa przestaje być budową, a staje się domem... szczera prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanie mam ,co planujecie położyć na ścianę fundamentową?

 

Miały być kamienie... schody będą kamienne... tylko nie wiem jak nam wyjdą, boję się że fatalnie...

 

co będzie na fundamentach?... a bo ja wiem???

 

Wiem, że jesienią Mint Julepami obsadzam i za trzy lata ściany fundamentowej widać nie będzie;):D:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę się nie znam ........ buuuuuuuuuuuu :eek:

 

Małgoś... nie mów tak!!!

 

Osobiście wybrała bym kolor... ale sama bryła do czegoś zobowiązuje, chyba że oleję i zrobię jak mi się podoba;)... przecież to bardziej potworek niż dworek, blacha na dachu... okna połaciowe...i plastikowe...same buuuu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, jak szybko i sprawnie idą Wam wszelkie roboty budowlane to wiesz, nie będę się powtarzać :)

 

A jeśli chodzi o elewację, to ja bym zrobiła jednolitą - i ściany i obróbki i kolumny, ale raczej blado morelową czy inną śmietankową, ale nie białą...

Ale ja ogólnie nie przepadam za białymi ścianami i tynkami - u mnie nawet sufity nie są śnieżnobiałe ...

 

Haaa... co człowiek to wizja:)

U mnie od zawsze miało być biało, ale teraz tak ładnie zrobili restaurację w Żelazowej Woli, właśnie bladziutki morelowy, właściwie to jest blady kolor zachodzącego słońca, taki ciepły... z białymi dodatkami... i wygląda super.

Zrobiłam kiedyś zdjęcie, tylko mam na domowym kompie, jak dotrę kiedyś to pokarzę o co mi chodzi:)

 

A w domu nie wyobrażam sobie białych ścian... toć to nie szpital... i nie labolatorium jakie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...