Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

A dzisiaj LEJE!!!

Nie pisałam wczoraj, bo myślałam, że dziś jeszcze troszkę damy radę, i zrobię zdjęcia na potwierdzenie słów... ale jak pada to doopa:P

 

Dostarczając nowych tematów do rozmów, dając pretekst do pukania się w czoło i pokazywania palcami... woziliśmy wczoraj siano...

Jako, że ma padać (miało się nie sprawdzić:mad:), później mróz ma przyjść chcieliśmy zrobić zapasy na kilka dni... siano w stogach na środku łąki stoi, daleko by nosić... więc woziliśmy... samochodem:p... dodam jeszcze, że nie terenowym tylko mega niską 407-ódemką :lol2:... po mega nierównym polu:D... i jak tu się nie pukać w czoło:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj bdan!!!:)

To moja kolejna parterówka, grawitacja daje radę:yes:.

W obecnym domku są dwa kominy, do tego wentylacja od okapu w kuchni i z małej łazienki (za daleko było do komina). W salonie bdb wentylacją jest kominek, wystarczy nie zamykać szybra. Poza tym jesteśmy 24h w domu i wiosna, lato i jesień (jak ciepła) drzwi i okna są non stop otwarte, więc wentylacja aż łeb urywa:lol2:

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam częściej:D

 

Powiedz mi jeszcze czy masz zamontowane nawiewniki w oknach? Jaezeli tak to jakie (higrosterowalne czy cisnieniowe) i czy w kazdym pomieszczeniu "czystym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaaa:rotfl:... Izuś... przecież pisałam, że dwa na rączki wzięłam i zaniosłam do przyczepki:rotfl:... aż taka silna to ja nie jezdem:wiggle:

 

Dobrze, że nie widziałaś tego oczami mojej wyobraźni. Długoooo z podziwu nie mogłam wyjść jak ty to zrobiłaś :jawdrop::jawdrop::jawdrop: Dwa "byki-daniele" na rączki, a jak napisałaś - "nie pytajcie jak ja to zrobiłam" (no podobnie cosik pisałaś) to ja już po prostu oniemiałam. Zwłaszcza, że na zdjęciach jakaś baba-Horpyna to nie jesteś :lol2:

Dopiero potem znalazłam że to maluchy.....:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie widziałaś tego oczami mojej wyobraźni. Długoooo z podziwu nie mogłam wyjść jak ty to zrobiłaś :jawdrop::jawdrop::jawdrop: Dwa "byki-daniele" na rączki, a jak napisałaś - "nie pytajcie jak ja to zrobiłam" (no podobnie cosik pisałaś) to ja już po prostu oniemiałam. Zwłaszcza, że na zdjęciach jakaś baba-Horpyna to nie jesteś :lol2:

Dopiero potem znalazłam że to maluchy.....:rotfl:

 

:lol2:bujną masz tą wyobraźnie kobieto :rolleyes:... hahahaaaa.... nie mogę przestać się śmiać:rotfl: ... dobrze, że nie napisałam "wciągnęłam krowę na przyczepkę" bo nie mam nawet śmiałości pytać o twory Twojej wyobraźni do tego tekstu.... a krowę, zwyczajnie:rolleyes: marchewką:yes::D:wiggle:

 

 

 

 

... tylko szkoda, że musiałam Cię rozczarować i podziw straciłaś:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości żebym ja podziw dla Ciebie strciła :lol: . Kobieto:lol: !!!! Twoje wyczyny są dla mnie nieosiągalne:(. Podziwiam Cię, za każdym razem, jak czytam co nowego zrobiłaś albo jakiego zwierza nowego dokupiłaś - podziwiam, bo choć wspaniałe one som , to jednak trzeba wokół nich robić a mnie by się nie chciało.... ja leniwa jestem okrótnie :oops:.

Co prawda nosi mnie - co chwila coś poprawiam, remontuję, ulepszam, ale to nie są systematyczne prace - nienawidzę powtarzających się robót - sprzątania, zmywania, nienawidzę prasowania (do tego stopnia że koszule wiszą po pół roku a ja ich nie noszę, bo trzeba uprasować - i nie pomogło nowe fajne żelazko z prostej przyczyny - bo samo nie prasuje :(:no:) nawet wieszanie prania zostawiam dla małża.:yes:

Edytowane przez sipatka
zjadłam m w żebym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Izuś.... no wiesz????...:rolleyes:

 

Leń to mój dobry kumpel :yes:... nie zmywam, nie odkurzam... prasować lubię ,choć nie zawsze... ostatnio to mi nawet brudne podłogi przestają przeszkadzać bo psy i tak przecież naniosą:rolleyes::oops:...

Ty ciągle powera masz na budowlankę, remontowankę... a mi się naprawdę już nie chce:(...

A że potwory lubię:D... ano lepiej mi się z nimi dogaduje niż z ludźmi, ale to już chyba pisałam :sick:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestało padać:)... może pogoda mało zachęcająca do prac na zewnątrz ale zawieźliśmy przyczepkę gorszej jakości sianka pod ulubione drzewo Nadii i Niny. Zawsze tam odpoczywają i szkoda mi było, że leżą na ziemi. Mają zadaszoną wiatę do dyspozycji, ale nigdy w życiu nie przebywały pod żadnym dachem i chyba się boją... to niech sobie leżą gdzie chcą:yes:...

 

A tu dowód...

 

http://images40.fotosik.pl/600/25f133ae7ea3d4edmed.jpg

 

tak jak pisałam, terenówka to nie jest ale daje radę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już ciut za długi odpoczynek sobie zrobiliśmy z wykańczaniem domu... gdzie nie spojrzeć to jeszcze coś trzeba zrobić... całą zimę się leniliśmy, tłuszczem obrastaliśmy... niewiele się zmieniło w domu... większość rzeczy czeka na lepszą pogodę, żeby można było spokojnie na zewnątrz wyjść, drzwi pootwierać... chociaż dziś mąż coś przebąknął o boazerii angielskiej, może coś zaczniemy dłubać:D

 

Zimą pomalowaliśmy drzwi wewnętrzne, były surowe drewniane. Ciężko na zdjęciu złapać kolor... tu chyba najbardziej zbliżony, chociaż nie bo ściana w zupełnie inna niż w oryginale...

 

http://images50.fotosik.pl/618/cac196aaee7bbd24med.jpg

 

Wybudowaliśmy ścianę kominka... coś jeszcze muszę pokombinować z kolorem bo nie jestem całkowicie zadowolona...

 

http://images46.fotosik.pl/580/cd87149c59c29d1cmed.jpg

 

Nawiązując do cegły na kominie popełniliśmy też półkę na książki w korytarzu

 

http://images40.fotosik.pl/600/3e1ba8542ea403e6med.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/573/f98cea195c9ff0dfmed.jpg

 

Brakuje jeszcze m.in. listew przypodłogowych i przysufitowych, wspomnianej boazerii i obramowań drzwi... większości oświetlenia... i długo by jeszcze wyliczać:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, tak jak było zaplanowane przyjechał Nelson. Jest ciut ciemniejszy od Nadii i Niny i mniejszy... tak jak miało być:D.

Niestety panienki nie przywitały go zbyt wylewnie, gonią biedaka... może będzie lepiej... nie mogę mu nawet zdjęcia zrobić, bo jestem za bardzo kojarzona przez moje krowy z marchewką i nie dadzą mi podejść do byczka... a właściwie to jemu nie dadzą się do mnie zbliżyć... mówiłam, że potwory:P

 

Aaaaaa.... jeszcze zapomniała bym... widziałam swoje daniele:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam ,że jak wpadnę do Ciebie to się ożywię po nieprzespanej nocy:Darctico siano wozić taaaaką furą?t ylko Ty możesz:Dswoją droga faktycznie terenówa by Ci się przydała albo jakowyś wóz drabiniasty?,,,do niedawna miałam takie fajne autko ,ale jak sprzedawałam to Cię na fm już nie było ,a poszło za smiszne pieniądze.Domek już jak najbardziej "udomowiony"Fajny regał ceglano-deskowy na knigi....a nadwornego weterynarza nie potrzebujesz ?mam dwóch na zbyciu:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo... nie narzekam:D... tylko dzisiaj niesamowicie zzzzzzzimno na dworze... obserwuję Nelsona przez okno:lol2:

 

A myśmy dzisiaj na wieś pojechali zobaczyć co słychać. Słonko prześlicznie świeciło, zimno jak diabli ale się zabezpieczyłam w ciepłe galotki i rajstopki pod spodzień i czapusie z daszkiem i apiszetki tfu rękawiczki (apiszetki tak mówiła moja Madziulka jak była malutka na rękawiczki).

Pograbiliśmy troszkę liści, które dospadały póóóóźną jesienią i pozbieraliśmy gałązki, które wiatr połamał i........ odnaleźliśmy ślady wiosny - krokusy już noski wystawiają :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rotfl:... no to Nelson by się obraził :lol2:... nie powiem mu :no: ;)

 

Nelson to w 100% czystej krwi byk (na razie byczek:p) rasy highland.... tulgnij się na poprzednią stonę na początku jest Nadia, a jeszcze stronę wcześniej z Niną :)... obie z haremu Nelsona:D

 

Upss, kajam się - cofnęłam się kilka stron i w końcu uzupełniłam (czy aby na pewno?) wiedzę. To i dziewczynki i chłopcy rogaci :lol2: dziewczyny super, kiedyś takie w realu widziałam :D

 

... i znalazłam Poczekajkę :yes:

 

 

http://www.katarzynamichalak.pl/poczekajka

 

 

nie znałam, a fragmenty bardzo obiecujące, więc muszę sobie poszukać całości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...