Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No nie było burzy... :(

Z daleka tylko w nocy było widać błyski, 2 czy 3 razy słabo zagrzmiało, godzinkę słabo popadało i poszło.

Staram się pocieszać, że lepszy rydz jak nic...

 

Wy możecie się cieszyć, ale ja...?

Jak patrzę na to, co zostało z orkiszu na polu przez te upały, to nie wiem, czy będziemy żniwa robić, najprawdopodobniej zaoramy to po prostu, bo nie ma czego zbierać.

No to niby z czego mam się cieszyć...?

Tegoroczne plony szlag trafił po całości, tylko warzywniak jeszcze rośnie, bo codziennie traktorem wodę wozimy i podlewamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depsinko :hug:

wiem...

 

to co u nas spadło przemoczyło 2-3 cm ziemi, nawet na trawę za mało... wiadomo dobre i to ale na trzeci pokos chyba nie mamy co liczyć, znów będziemy musieli siana dokupować:(

 

U nas wszędzie wkoło kombajny hałasują, aż pachnie żniwami...

Troszkę późno ten orkisz posialiście, nie zdążył urosnąć biedaczek teraz go przysuszyło, może coś tam uda się zebrać...

 

 

Izulka... już Ci mówiłam... wszystko co dobre za szybko się kończy...

od jutra ma być podobno ciut chłodniej, ale na weekend ma wrócić żarówa, a myślałam, że sobie pospacerujemy po Gdańsku...

może nocą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz, kochana, tak się uparło w tym roku.

Najpierw bardzo długo było za mokro, potem ten durny traktor się zepsuł, w końcu posialiśmy i nadal lało, a potem przysuszyło.

Czarna rozpacz, jak patrzę na to, co miało być orkiszem. :(

 

Szkoda, że i u Was tak sucho, gdybyście dali radę z trzecim pokosem mielibyście sporo zaoszczędzone...

Ot, rolnicza dola... :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas 4 burza wlasnie przechodzi z trzech były tylko grzmoty, blyskawice i wiatr a deszczu tyle co kot naplakal, nie zaczal się a już się skonczyl. może teraz cos lunie, bo czarno się zrobilo. generalnie dookoła wszędzie polalo a ta nasza wiocha to jakies uroczysko nic a nic. 2 kilometry dalej sciana deszczu a u nas ani kropli, wczoraj to samo już chmury szly i nagle się odkrecaly i omijaly nasze miejsce.:bash: rosliny sa już na etapie wrześniowym, wino czerwienieje. najpierw dluga zima szybka wegetacja, teraz upaly i przedwczesna starość - bez sensu, wszystko jest takie zolte, zmeczone bez kolorow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pada, delikatnie ale zawszeć... :D

Błyskawice z daleka na razie widać, burza gdzieś co najmniej 20-25 km dalej.

I niech tak zostanie!

Tarciu - oby Wam w końcu też cokolwiek popadało, chociaż trochę, jak u nas... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...