Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

Zgodzę się ze zdaniem DEPsi. Skoro i tak masz je mieć, to nie wiem po co reszta dylematów?

Stać cię na parkę to ją sobie kup. Jak się rozmnożą to na zdrowie i szczęście gospodarzy.

Jak nie będzie zbytu to zawsze możesz ograniczyć przychówek.

A co z wełną to zobaczysz.

Przecież, jak nie znajdziesz nabywcy na wełnę to i tak nie będzie to argument przeciw kupieniu alpak prawda ? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej!!!

Znów pół nocy nie spałam:sick:... i do tego jeszcze taka doopna pogoda, wrrrrr....

 

Z Waszych słów wynika, że nie do końca złego pomysła mam... tylko Ewa jest na nie... bez urazy ale do tego to się już przyzwyczaiłam:hug:

Bo paniusia nie założy... pewnie, że do biura nie założy bo się ugotuje i to na mientko, ale coraz więcej paniusiófff na wieś ucieka bo to modne przecie... wieczory chłodnawe bywają i nawet jeśli nie kamizela to chociaż cieniutki jak mgiełka, a ciepły jak kożuch szal??? alibo taka kołderka z alpaczkowej wełenki??? albo pled??? a nawet i skarpety do spania jak ktoś lubi (ja bez skarpet nie usnę nawet latem:oops::p)

 

Zagramaniczne rynki ciut bardziej nasycone, bo u nich to i wcześniej dotarły alpaki i ich pogłowie jest sporo większe.

 

Sprzedaż samej wełny prosto ze zwierza jest opłacalne w stadzie powyżej 50 sztuk... na tyle to moje konto jednak nie wydoli:rolleyes:

O ile surówka kosztuje 15-30 eurosów za kilo to już taka w sznureczku, 100% włóczka alpacza 900-1300 zł/kg. Czy ktoś to kupuje??? Nie mam pojęcia:rolleyes:

 

Ewa piszesz, że za sześć stówek to sweter musi mieć i dizajn i metkę??? Za metkę przytoczonego przez Ciebie Armaniego to na takim sweterku płaci się parę tysięcy nie 6 stówek... a w naszych badziewnych butikach to za akrylowe cudo golfowe, swetrzysko takie made in China dwie stówki bulnąć trzeba... Iza ostatnio szukała, nieee???:D

Wiem, że są osoby, którym takie swetry są zwyczajnie niepotrzebne, bo w biurze za gorąco, w bloku takoż... ale jak wspominałam coraz więcej ludzi, szczególnie tych majętniejszych jednak ucieka na wieś, no chociaż na przedmieścia gdzie swetrzyska się już przydają:)

 

 

Osia... nawet szóstki trafić nie musisz, graj;)... może nie sweter, ale skarpety masz u mnie jak w banku:D

 

Argumentów przeciw nie dopuszczam... przecież zawsze można je sprzedać... bez straty... to nie nowy samochód, który na wyjechaniu z salonu już traci, nie mówiąc o kolejnych latach. Wszystkie moje przemyślenia prowadzą do tego, że stracić to się na tym nie da, kokosy mi nie potrzebne... zresztą jak krowy kupowaliśmy to tez się dużo ludzi w czółko pukało... zwróciły się już i co roku dają i będą dawać niewielki ale stały dochód.

 

Na hand made się nastawiam tylko dlatego, że UWIELBIAM to robić, a czasu mam full:D... cierpliwość ma nie tylko na mozaikach ćwiczona, a przede wszystkim na krzyżykach... a ścian i tak mi powolutku zaczyna brakować:lol:... wiem, wiem... nie ma sensu wieszać krzyżykowych prac na ścianach bo to NIE obrazy;):p...

 

 

I jeszcze kwestia parki... nie jest to dobre rozwiązanie... to zwierzątka o bardzo, bardzo mocnym instynkcie stadnym, minimum to trzy sztuki... myślę o trzech panienkach i Tofinku:p

 

 

Jeżysia... obglądnąć i pomiziać to możesz koło siebie w Holenrach na "Sz" jakiś, no chyba, że gadka ze mną dodatkowym bonusem jezd to ofkors zapraszam... a kiedy bendom???? tego nie wie nikt:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Koniecznie zakładaj stado - po pierwsze cudne są i z wyglądu i z charakteru i kochasz je już dawno ;)

 

potrzebny Ci żyd... tak na wszelki wypadek ;) http://duoart.blogspot.com

 

 

zresztą zakochana jestem w tym blogu (ludziach) - pani wykonuje wyroby na konkretne zamówienie

 

 

W razie czego zamiast ubrań kilimy możesz tworzyć

 

 

poczytaj wpis z 10 listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Koniecznie zakładaj stado - po pierwsze cudne są i z wyglądu i z charakteru i kochasz je już dawno ;)

 

potrzebny Ci żyd... tak na wszelki wypadek ;) http://duoart.blogspot.com

 

 

zresztą zakochana jestem w tym blogu (ludziach) - pani wykonuje wyroby na konkretne zamówienie

 

 

W razie czego zamiast ubrań kilimy możesz tworzyć

 

 

poczytaj wpis z 10 listopada

 

To jest dziewczyna z pozytywnym nastawieniem do życia :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza ale o Gosiek Ci chodzi czy o Panią Zosię z bloga???

A to o totolotku to mi długo jeszcze wypomiać będziesz?:p To tylko czysta matematyka i moje ulubione prawdopodobieństwo... dziwne bo przez zdecydowaną większość bardzo nielubiane (na matematyce)... zawsze dziwna byłam:lol:

 

Gosiek bloga tego wczoraj znalazłam... już prawie wszystkie literki wyczytałam:p... a o alpakach to wszystkie:yes::D

 

Pomysłów mam sporo...

 

A w ogóle to dziękuję:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jakaś Ty śprytna:rolleyes:

 

Faktycznie kosmiczne... szczerze to myślałam o niezłym zarobku przy cenach o połowę niższych:p

tylko czy ktoś to kupi??? a znów jak za tanio będzie to nie będą dumali, że to chińskie podróbki jakie:sick:

 

Dobra na razie szukam do kupienia runa, takiego ze zwierza prosto... będziem próbować:wiggle::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jestem za 3+1 albo i 5+1...

Przynajmniej trawnika nie będziesz musiała strzyc.. a jakbyś miała za mało trawy (w co wątpię...) to przetransportuję taką alpakę do siebie na lato ;) :lol:

 

I marzenia trzeba realizować.. bo inaczej umarlibyśmy...

Dziwiłam się po co mojemu ślubnemu rumak.. ale jakąż ma on zabawę... jak się cieszy .... i mody połyka bakcyla...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o..ja nie jestem na nie :)

Ja tylko nie jestem za nastawianiem się na zarobek. Czysta przyjemność, a zarobek jako bonus :)

 

Bardzo, bardzo bym chciała też mieć... ale ja miastowa, mąż niechętny a cena młodych zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...