Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bez tła zyskują jakby trzeci wymiar... nawet w schematach nie było tła:no:

 

Panny ogrodowe to miałam filetem robić, ale kiepski kolor kordonka miałam i niewiele było widać... więc poprułam:D... tą z grabiami prawie całą wydłubałam:p

 

Tarcia jakby było to byś widziała różnicę;)

 

 

Qrna czemu te kociska tak lnieją:sick:... Gomorze się na tulaki zebrało, nie dość, że cała biała jestem to jeszcze pluję sierściuchą:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociska linieją bo za ciepło było ... A moje jak się teraz zrobiło zimniej - dooopy do chałupy wcisnęły ... i dalej kłak się ściele. Właśnie z nudów po schodach jogging uprawiają. Pozabijają się cholery ... a ja za godzinę będę z odkurzaczem latać bo z góry to się nasypie dziadostwa wszędzie :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzięk! ...fiu, fiu, fiu:D jakie cuda ...czy mnie się kiedyś tak uda :(....czy to są te goldenki ? nie mogę znaleźć w necie wyjaśnień co to są te Wasze goldenki

ale pomogłaś mi w decyzji :p nie będę wypełniać , zresztą w projekcie tyż nie ma wypełnienia ...przy takim hafcie to najważniejsze dopasować ramki

mnie oczarował ten Dzwoneczek we wrotyczu :)

a na jakiej kanwie on zrobiony i w ile nitek ,tak ładnie wychodzi ?:rolleyes:

 

 

i mogłybyście przy prostakach hafcianych nie pisać szyfrem "Panny ogrodowe to miałam filetem robić " bo człek zachodzi w głowę co to filet .....o goldenkach już nie wspomnę :rolleyes:

Edytowane przez relek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Relcia wpadłaś... bo o tym to ja mogę dłuuuuugo:rolleyes:

 

Najpierw filet... to szydełkiem "kwadracik pusty - kwadracik pełny" taka siateczka, to się filet nazywa:)

 

Elfy na 18 robiłam, taką miałam bo zasadziłam się goldenki na 18 robić, ale za ślepa jestem. Takie maleństwa to jakoś poszło. To schematy Cross Sticha są, łatwiutkie. Wrotycz to ten żółty??? Jak chcesz to Co schemacik podrzucę, powinnam jeszcze gdzieś go mieć:wiggle:

 

A!!! Dwoma niteczkami robiony, a konturki jedną:)

 

 

 

Goldenki to schematy produkowane przez firmę Golden Kite. Jak wuja Googla zapytasz to Ci w grafice pokaże mnóstwo. Po pierwsze to kolosy, po drugie naprawdę baaaaaaardzo skomplikowane, z ogromną ilością kolorów, nawet z kolorami łączonymi, tj. jedna nitka jednego koloru druga innego, w jedną igłę i fru. Ogrom pracy, ogrom czasu... ale efekty:cool:...

 

Moje goldenki

 

http://images36.fotosik.pl/133/078040c51e63cee2med.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/259/8c130ab8f3107a82gen.jpg[p/img]</p><p> </p><p> [img]http://images35.fotosik.pl/511/84118edafa272433gen.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/1889/9b229d6ab729ce2amed.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/1883/3907c29e1b06d458med.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/1957/16fcf79fc458b4cfmed.jpg

 

P1020208.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeeeczywiście :o efekt ...ta sanna , jak malowana :D

każdy by chciał takie na ścianie :D porównując je do niektórych bohomazów hafciarskich :lol2:

tak sobie pomyślałam , że postawić te krzyżyki na tych pracach z pustą kanwą w tle , to pikuś :D ale zrobić im te konturki ....tooo już majstersztik

a zdradzisz ile masz tych obrazów na ścianach i ile to Ci życia zabrało ? :D

:)ktować jak goldenki?;)

 

w którym miejscu kanwy zaczynasz te robótki ? od dołu , od góry , czy różnie?

 

bo patrzę ,że gro hafciarek leci od dołu całą szerokością kanwy do góry?

miałam zacząć swoje żaglowce od lewego rogu u góry, potem po lekturze kursów wydedukowałam ,że zacznę od prawego rogu u góry i bedę lecieć do lewego na dole.....nie śmiać się :mad:ja zaczynam

 

 

acha , a masz coś tym filetem zrobione ?

Edytowane przez relek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko to chyba nic Ci nie pokażę, ale o! to takie coś

 

 

http://images21.fotosik.pl/157/cf009a9478c9db97med.jpg

 

Poduszkę chyba jakąś mam...

 

 

Konturowane to mam tylko te elfiki, fakstycznie ciut zabawy z tym było, ale najgorzej zacząć, dalej jakoś leci:rolleyes:

 

Zaczynam tak jak mi wielkość obrazu do krosna pasuje. Zazwyczaj od góry, sanna za duża była, musiałam bokiem robić bo szerokość była większa niż krosno. Tylko ja nie robię ciurkiem od góry w dół, tylko fragmentami równymi z powierzchnią krosna, kolorami. Zaznaczam sobie dany kolor flamastrem spieralnym (!!!) kropeczkami, i później tylko igłą macham. Nie potrafiła bym robić prosto ze schematu, a znam takie artystki:yes:

Jak zrobię dany kolor to sobie na schemacie go zamalowywuję i znaczę następny, mając już jakieś punkty odniesienia... i tak 200 razy:sick: bo tyle kolorów mają moje obecne róże:p

 

 

Ile mam obrazów??? Nie wiem:rolleyes:... z 15...

 

Dom niemały, a miejsca szczególnie na tyle efektownego coby GK wieszać zaczyna brakować. Przecież nie powieszę gdzieś w dziurze dwóch... trzech lat pracy:lol:... bo tyle się je robi:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te filety to na firaneczki fajne :D

 

tak se myszkuję po tych goldenkach w necie ...no wciąga to :p

aaa znalazłam kobitkę co twierdzi,że tę damę w biało-niebieskiej sukni robiła 6 m-cy :otylko u niej strasznie dużo nitek wystaje z tej robótki :o ....że jej się to nie plątało

Edytowane przez relek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne rzeczy.

Mnie żal, bo za slepa jestem, nie dałabym rady, nawet z lampą powiekszającą (mam taką okrągłą lampę z lupą, taką dużą, jak kosmetyczki czasem używają). :(

Ja muszę zadowolić się duuuużo prostszymi rzeczami na dużo szerszej kanwie. :sick:

Idę się zamknąć w sobie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctisiu:rolleyes: wstałaś ?

 

bo mam pytanie natury osobistej jako do doświadczonej koleżanki ze wspaniałymi dokonaniami :yes:

 

 

mam taką sklerozę ,że nie pamiętam jakie płótno kupiłam :rotfl:ale z racji tego ,że chciałam drobną kanwę , obrazek się zmalał , a moim marzeniem jest by on był w ramce i w takim grubym paspartu ...marzy mi się takie Paspartu_M_eng.jpg ale nie wiem czy nasz miszcz od ramek :rolleyes:da radę ......no i z racji kanwy obrazek teraz ma 42 cm na 27 cm

....moje pytanie :) ile cm zostawić kanwy po bokach ? :hug:nie dokuczam ?

 

i jeszcze apel :rolleyes:

poszukuję na gwałt W_ramce_Japonka_2.jpgnamiarów ...miałam taką wycinaną z materiałów , zrobioną przez bardzo uzdolnioną panią ...odtworzyłabym sobie w formie którą potrafię:pmoże ktoś ma namiary ?

Edytowane przez relek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Zakupy dzisiaj zaliczyłam i dopiero teraz do lapka usiadłam.

Takiego ładnego pasporta to jeszcze nie widziałam:p, elfy mam z paspartu ale taki zwykłym, bez tej mini rameczki.

Wiesz co??? Nie wiem ile tej kanwy będzie potrzebował Twój ramkarz, bo ja sama oprawiam, przy tylu obrazach i takiej wielkości to bym majątek musiała u niego zostawić:sick:. Kupuję sobie surowe, drewniane ramy, sama maluję, sama oprawiam. Zostawiam ok. 5-8 cm po bokach, bo naciągam później z tyłu niteczkami. Kupuję na wymiar płytę, najczęściej taką na plecy meblowe, zawijam boki i od tyłu zaszywam naciągając. Jak chcę aby było ładnie to jeszcze jedne plecki na tą nitkową szachownicę daję... ale najczęściej nie daję, od strony ściany nikt nie ogląda:p

Ale to bez pasportu, a z...????... nie wiem... jakbym sama oprawiała to bym dała chyba na tyle dużo aby i tak mi się zawinęło, albo plaster dwustronny???... nie wiem. Myślę, że ramkarzowi spokojnie wystarczy 5 cm:rolleyes:... niech se radzi;)

 

Chinki, czy tam japonki poszukam Ci, może znajdę w sieci... ale wieczorkiem bo gnam do potworów. 14!!! Pora żarełkowania:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...