Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

a pamietacie moze taka technike serwetkowa (nie pamietam jak to sie nazywalo) byl drewniany tamburynek z wbitymi gwozdzikami i sie przeplatalo nitki najczesciej welne elastyczna+ jakis kolor muliny zeby wzorek zrobic, na koniec po pleceniu rozcinalo sie koncowki i wychodzily fredzelki serwetki. kurtka bylo to u nas w domu bardzo popularne dobre 30-35 lat temu. moj chrzestny byl w tym mistrzem.

 

chyba nawet mam jeszcze gdzies takie serwetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ło jo joj :Dprzypomniałaś chyba technikę z okresu stanu wojennego :lol2: całe kompanie dziergały serwetki dla familii :rotfl:

 

 

"W imię ojca...." zaczęłam .....zegar ruszył :D 6 miesięcy - 6 lat .......w moim przypadku 12 lat :lol2:

zostawiłam po bokach 12cm ( Sama se doradziłam :pa co se bede żałować :D)

 

mam już zrobiony 1 kwadracik 1,5na 1,5 cm :D ale ....albom oślepła , albo się ciemno zrobiło :cool:

najgorzej z tym przechodzeniem i pojedyńczymi kolorkami w kwadracie :mad:

 

i zaczynają mnie już napawać strachem te wszystkie muliny ...te 40 kolorów ....te symbole ....to mnie sie wszystko pokićka :o

Edytowane przez relek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcia... nie znam:no:

Relcia... TYLKO 40:yes:;).... allllllllllllllllllllllllllllle pędzisz:hug:

 

Jak mogę doradzić to staraj się robić jakieś większe powierzchnie i nie zakańczaj ich prostą linią, tylko tak jak się kolory kończą, bo później mogą być widoczne łączenia:)

 

Rymski-Korsakow (ta z niebieskimi kokardami) też coś koło pół roku robiłam, podobnie tą ostatnią Krasawicę... ale one maleńkie coś 200x300 krzyżyków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to były drewniane ramki z nabitymi gęsto gwoździkami :yes: z tamburynkiem to się nie kojarzyło .....można by na siłę tamborkiem nazwać :lol2: indeks.jpga na tym się gra :D ....pamiętam moja ciotka była wielbicielką tego zajęcia i jak się do niej wchodziło , to wszystko było z wiskozy :D....poduszki , serwetki na regale , pudle na butelkach , jakieś puzderka , spódnica , kamizelka , sweterek,płaszcz ....no koszmar PRLu :rotfl: dziś na szczęście upadły zakłady produkujące tę przędzę a były w moim mieście :D Edytowane przez relek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już przy nawlekaniu igły niemiłe wrażenie że to nie dla mnie.

A jak już mi się przy szyciu nitka plątać zaczyna to piiiiiiii piiiii z ust mych nie schodzi i ciskam w kąt igłę nitkę i rzecz oną co ją szyć miałam.

Dobrze, ze męża mam cierpliwości ogromnej to mi uszyje :yes:

 

Podziwiam dzieła,, ale jak tylko pomyślę że bym sama możeeee :rolleyes: to od razu zaczyna mnie wszystko swędzieć :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj Izula narzekasz... ja muszę czymś ręce zająć bo jak bym miała cały dzień się w tv gapić to na drugi by mnie do wariatkowa wywieźli... na bank:yes:

 

Relcia masz szczęście... że w kostkę:sick:... twardo było to cała nie wlazła;):p. Kupiłaś do haftu??? Że igłę??? Uważaj na uszka bo lubiom się złamowywać:lol:

 

Mam schemat, zarzuć emalia to Ci prześlę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO co ja poradzę, że dziergać nie lubię :(

A w tv też nie ma co oglądać bo w kółko tylko Ranczo powtarzają :mad:

 

No jest jeden fajny program - Cezara Millana o 16-ej puszczają na NatGeoWild

to oglądamy całą rodzinką - Karol też oka z telewizora nie spuszcza a czasem próbuje pogonić jakiegoś niesworniaka.

Edytowane przez sipatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...