Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No weź, wychodzi, że bez tysiaka nie podchodź! :o

 

Tak myślałam... 1000 - 1200... kobietka będąca natchnieniem moim za najzwyklejsze, prościutkie swetry 1,5 tys. bierze, to troszkę przeginka:)

 

 

Bieeeedny Hugo ... nie wie co go czeka ... Na ponczo przerobią biedaka ... dooope wygoloną na mróz wystawią ... a z czupryny zrobią ... skarpetki !

 

A nad kuniem bidujesz, że jeżdżą na nim??? i nad Krasulą, że jej mliko kradną???:rolleyes:

 

Jak mróz będzie... w maju... to najwyżej w chałupie posiedzi:P

 

a czupryna to już mówiłam, ZOSTAJE!!!!!

 

Ciiichoooo, wiosna idzie potem lato , więc nie zmarznie :yes:

 

Strzyża gdzieś w połowie maja... MA BYĆ CIEPŁO!!!:D

 

 

Weź Ty cicho bądź, bo się nam Arctica totalnie zasugeruje i dżówno z mojego poncza będzie:mad:

 

 

Spoko... widziałam nigdy nie strzyżoną alpakę... strasznie bidniutka była:(... ciekawe dlaczego kolczasta włosów za doope nie nosi tylko do fryzjera łazi:sick:... wygodniej???:rolleyes:

alpakom też wygodniej 5 kilo futra na lato zgubić:yes:

 

Ty się zastanów jaki kcesz kolor, bo moje znasz ale mogę w Hugowym stadzie zamówić każdy alpaczy kolor:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzyłam na ceny wełny - 20 zł za motek 100% alpaki suri 25g czyli po 1000 zł/kg ale jest pięknie barwiona i 133m w takim motku, przypuszczam, że tej wełny na poncho by wystarczyło z 10 motków.

ta twoja też po 20 zł ale za 50 g =100m. Grubiej przędzona.

To wszystko z Peru ściągane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suri strzyże się co dwa lata, więc włókno jest dłuższe i da się cieniej uprząść... 25 deko to najwyżej na takie poncho jak Tobie się podoba, takie dziurawe i to mocno dziurawe:D...

 

Uważasz, że barwienie to zaleta? dla mnie zaletą jest możliwość wykorzystania różnorodności kolorystycznej zwierzaków. Mam zamiar tworzyć tzw. Rustical Alpac Wool, znaczy przędzioną po wstępnym oczyszczeniu, bez gręplowania. Zobaczymy:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy barwienie to zaleta.. no, ten fioletowy kolorek ładny był :)

Nie wiem, jak wygląda wełna rustykalna, nie macałam nigdy, ale chyba znacznie grubiej przędziona będzie? Muszę popatrzeć w sklepach z włóczkami. Ja bardzo lubię robić na drutach, tylko czasu nie mam na przyjemności. Ostatni sweter sobie chyba z 5 lat temu zrobiłam, ale przynajmniej był dokładnie taki, jak sobie wymyśliłam :) No, do dziś go noszę i nadal lubię

A wiesz, taki szal też byłby ładny, nawet pomysł mi zaświtał. Tylko nie masz szarej alpaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha.

Nie będzie mnie stać.

Trudno, zadowolę się jakimś tańszym sweterkiem. ;)

no i tu jest pogrzebany pies alpaczego biznesu...

wiemy, że miękkie, ciepłe ale... tańszy sweterek też dobry...

bo niestety, mało kogo stać na luksus :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...