Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale wbrew pozorom zbyt jest rowniez, po prostu nas na nie nie stac ale sa tez tacy, ktorzy kupuja i to niemalo, nawet znam takich jednych:cool:

owszem są... znasz jednych, ja nikogo... ciekawe jak ich dużo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy barwienie to zaleta.. no, ten fioletowy kolorek ładny był :)

Nie wiem, jak wygląda wełna rustykalna, nie macałam nigdy, ale chyba znacznie grubiej przędziona będzie? Muszę popatrzeć w sklepach z włóczkami. Ja bardzo lubię robić na drutach, tylko czasu nie mam na przyjemności. Ostatni sweter sobie chyba z 5 lat temu zrobiłam, ale przynajmniej był dokładnie taki, jak sobie wymyśliłam :) No, do dziś go noszę i nadal lubię

A wiesz, taki szal też byłby ładny, nawet pomysł mi zaświtał. Tylko nie masz szarej alpaki ?

 

Wełny rustical nie pomacasz w pasmanterii... tam tylko maszynowo przędzione. Rustical jest mniej skręcona, często singiel... z jednej nitki znaczy, bo wszystkie maszynówki mają dwie albo trzy skręcone do kupy, no i ta ręczna nie jest taka równa, cały urok w tym, że jest raz cieńsza raz grubsza, i to, że nie jest tak mocno skręcona powoduje to, że w wyrobie jest znacznie miększa. No i po mojemu najważniejsze, przędę taką grubość jaka mi potrzebna, a nie robię z dwóch... trzech nitek.

 

Szarą z delikatnym nalotem indygo prawdopodobnie z siostry Hugo kupię:rolleyes:

 

Ha.

Nie będzie mnie stać.

Trudno, zadowolę się jakimś tańszym sweterkiem. ;)

Ale mam nadzieję mimo wszystko zobaczyć je kiedyś na zywo! :D

 

Jeżeli "je" to alpasie to nie pozostaje Ci nic innego jak wsadzać zadek w auto:p... bo jak same cuda z ich fiutra to może kiedyś do Cię przyjadą:rolleyes:

 

 

 

ale wbrew pozorom zbyt jest rowniez, po prostu nas na nie nie stac ale sa tez tacy, ktorzy kupuja i to niemalo, nawet znam takich jednych:cool:

 

to jednych potencjalnych klientów już mam;)

 

 

no i tu jest pogrzebany pies alpaczego biznesu...

wiemy, że miękkie, ciepłe ale... tańszy sweterek też dobry...

bo niestety, mało kogo stać na luksus :(

 

 

To że mnie/nas (???) nie stać na nowego mercedesa czy innego porsche to nie znaczy, że się takie nie sprzedają:rolleyes:

A obie ww. firmy mają się całkiem nieźle;)

 

 

Arctica, a jakby tak szary z beżowym ... da się?? No to sweterkowe ponczo świetne, tylko musiałabym już na nie powoli odkładać ....

 

Dać to się wszystko da... po to właśnie coś się robi tymi rąsiami, żeby zrobić takie jakie się chce:yes:... tylko tak myślę... ja Ty widzisz to połączenie??? Pasy??? Chyba nie będzie ładnie... jakby te mankiety i sam obrąbek u dołu dać??? to może wyglądać jakby zabrakło włóczki... jak to widzisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełny rustical nie pomacasz w pasmanterii... tam tylko maszynowo przędzione. Rustical jest mniej skręcona, często singiel... z jednej nitki znaczy, bo wszystkie maszynówki mają dwie albo trzy skręcone do kupy, no i ta ręczna nie jest taka równa, cały urok w tym, że jest raz cieńsza raz grubsza, i to, że nie jest tak mocno skręcona powoduje to, że w wyrobie jest znacznie miększa. No i po mojemu najważniejsze, przędę taką grubość jaka mi potrzebna, a nie robię z dwóch... trzech nitek.

to już chyba wiem, o co chodzi. Miałam kiedyś taki sweter z owczej wełny, byliśmy w górach i akurat strzygli owce, napaliłam się strasznie i mi gospodyni uprzędła na miejscu a wieczorami sobie robiłam sweter. Tamta nitka była własnie taka nierówna, niestety, również czasem pękała. Wiesz, zastanawiam się, czy mi się to podoba... Wtedy byłam zachwycona ale po pierwsze kupić wtedy niefałszowaną owczą wełnę to był cud, a ta była przy mnie przędziona, więc bez waty, a po drugie byłam młodsza i nosiłam się zlekka hipisowsko (jak się dało) i taki nierówny sweter to był cud miód. teraz bym już nie założyła takiego. No ale nie wiem, jak wygląda taki natural z alpaki. Może inaczej, niż z owcy? ...

 

Nawiasem mówiąc ten mój sweter pachniał hmm owcą przez kilka lat, niezaleznie od prania. chyba przemysłowo piora inaczej, bo sklepowa nie śmierdzi ;)

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idż w końcu doktorowi go pokaż!!! :mad: :mad: :mad:

 

 

Jakbym miała takiego dochtora jak Braza... to może bym i poszła:rolleyes:... ale gruba i niezbyt przyjemna baba u mnie... nie chce się chorować:no::p

 

 

Masz rację Arctika, to może wyglądac jakby wełny zabrakło. Pozostałabym przy szarym, a właściwie popielatym ... tylko ile by to kosztowałao??? A może nie mów ....:rolleyes:

 

 

Zobaczymy czy uda mi się kupić upatrzone runo z grejkowej alpasi, w piątek Hugo przyjeżdża to się od razu zapytam... jak nie zapomnę:sick::p

 

 

Nie pytaj o cenę tylko zbieraj kasiorkę. Jak uzbierasz za dużo to zawsze możesz sobie jeszcze rękawiczki i czapkę dokupić do tego poncza.

Albo skarpetki :lol:

 

 

o to to:yes::D

 

 

to już chyba wiem, o co chodzi. Miałam kiedyś taki sweter z owczej wełny, byliśmy w górach i akurat strzygli owce, napaliłam się strasznie i mi gospodyni uprzędła na miejscu a wieczorami sobie robiłam sweter. Tamta nitka była własnie taka nierówna, niestety, również czasem pękała. Wiesz, zastanawiam się, czy mi się to podoba... Wtedy byłam zachwycona ale po pierwsze kupić wtedy niefałszowaną owczą wełnę to był cud, a ta była przy mnie przędziona, więc bez waty, a po drugie byłam młodsza i nosiłam się zlekka hipisowsko (jak się dało) i taki nierówny sweter to był cud miód. teraz bym już nie założyła takiego. No ale nie wiem, jak wygląda taki natural z alpaki. Może inaczej, niż z owcy? ...

 

Nawiasem mówiąc ten mój sweter pachniał hmm owcą przez kilka lat, niezaleznie od prania. chyba przemysłowo piora inaczej, bo sklepowa nie śmierdzi ;)

 

 

Bo sklepowa często-gęsto ma niewiele wspólnego z tym co na metce napisali:rolleyes:

Alpacza wełna nie śmierdzi i nie ma tłuszczu... lanoliny znaczy, jest suchutka.

 

Rustical alpaczy tak wygląda

 

http://www.losalpaqueros.com/img/onaspresent/picture8.jpg

 

zresztą tutaj możesz pooglądać... gotowe wyroby z onej też:)

http://www.losalpaqueros.com/onas.php

 

 

nie jest strasznie nierówna, to zależy od wprawy prząśniczki:p... będę ćwiczyć:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, obejrzałam dokładnie. Z mojego punktu widzenia (czyli rzeczy do pracy, bo do chodzenia po domu taka wełna za droga) nadaje się tylko ten szary szal. mniej więcej. Ale może tam akurat w takim przaśnym stylu robią rzeczy. ładne są, owszem, w stylu, który zachwycał mnie 20 lat temu. W sensie, że byłam 20 lat młodsza. Teraz już takie bezkształtne - nawet jakbym bardzo chciała - to nie mogę, i figura nie ta i okoliczności :( Ale szary szal ładny. I MA frędzelki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w ten piątek Huguś będzie u Was?

Wow a my w sobotę na wiochę po pracy Tomcia pędzimy roślinki odkrywać i ratować resztki trawnika bo go mech prawie całkiem pożarł. :( wszędzie go pełno.

 

ha, ha a ja uwielbiam mój mech - mam go coraz więcej.... i nie trzeba go kosić, a zielony jest nawet zimą :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, a zostaw ten mech, nie walcz z nim!

Toż tak jak trawa, miękki, zielony i niski.

I kosić nie trzeba!

Gdybym miała wybór, to wolałabym mieć mechowisko zamiast trawnika. :yes:

Ale mech nie chce tak zupełnie mi się rozplenić, chociaż idzie mu całkiem nieźle.

Mimo to trawa też daje radę.

Tak sobie koegzystują na trawniku i wygląda to całkiem nieźle, naprawdę. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...