Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przybiegłam się przywitać...

 

A tutaj... idzie zabłądzić jak w lesie, tyle stron znowu nacykane :lol:

 

Ale dworki jak najbardziej mi się podobają i powiem szczerze, że te okna w brązie też nie takie brzydkie, ale ja osobiście jednak wybrałabym białe...

 

Arctica, zdrówka życzę, wygrzewaj się tam, bo z najgorzej to przeziębić choróbsko :wink:

 

Pozdrowieńka ślę cieplutkie :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem :D :D :D

 

Chociaż ledwie żywa, ale chłop mnie goni sprzed tv bo głos prawie na maxa musi brać, bo chorernie kaszlę i nic bidak nie słyszy :lol: :lol: :lol: .

Dobrze, że wygonił :wink: ...

 

Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa, jednak nie żadne lekarstwa, tylko forumowa życzliwość najlepiej leczy... jeszcze raz dzięki :p

 

Tak sobie chorowałam, ale bylko jednym boczkiem, bo drugim...

 

kuchnię projektowałam :D :D :D

 

Spójrzcie... co zmienić???? :roll:

(kolor ścian, podłóg...itp - przypadkowy)

 

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/550961c6cfb674b971f0448394769490,10,19,0.jpg

 

Stanowisko piecowe (kuchniowe) narysowałam tylko na tyle na ile pozwolił program. Będzie to zabudowa z OSB/sklejki/kartongipsu obklejona glazurą.

 

Brakuje tutaj jeszcze listew wieńczących, ale tego tez program nie przewidział. Aaa... i na tym "kominie" dam chyba półeczkę w kolorze mebli, taką na pirdółki...

 

 

 

I podpowiedzcie jeszcze jakąś fajną aranżację tych okien :roll: , bo jakoś nie mam pomysła :roll:

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/0700d7601e09276f9972666e111e4a82,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie próżnowałaś :D

Nie bardzo wiem, co ci napisać na temat kuchni - masz już doświadczenie z poprzednich domów, więc pewnie wiesz czego ci potrzeba.

Jak dla mnie szuflady są za wąskie - ja zdecydowanie wolę co najmniej 60 cm, albo nawet 80 - wtedy są dużo bardziej pakowne.

Nad półeczką na okapie to bym się poważnie zastanowiła, bo tam niestety tłusty kurz będzie się zbierał, więc czyszczenie non stop gwarantowane :roll:

A okna? Mi najbardziej pasują w kuchni/jadalni rolety rzymskie, ale podejrzewam że do dworku to raczej słabo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to w ogóle za dużo szuflad. Wolałabym w miejsce 1 pionu szuflad np.winiarkę lub mini winiarnię, a zamiast 2-go np. otwartą wnękę z półką w środku i wstawionymi wiklinowymi koszykami na jarzyny :wink: Nie bardzo widzę gdzie będzie zmywarka? Koło pieca chyba nie za bardzo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff, nasza arctica na fali... :wink: :wink: :wink: :wink: Kuchnia ..... duża!!! :wink: jest duże pole do popisu. Z tą półką to też bym się zastanowiła - faktycznie kupa tłustego kurzu, fuj! Obrzydlistwo! Może tę póleczkę umieść nad blatem roboczym, czyli po lewej stronie , pod szafkami wiszącymi , ale ja tam się nie znam :oops: :oops: A zaraz, zaraz... ten komin jest wystający?? nie będziesz uderzać głową??? o tą półkę? No chyba,że źle widzę i mam kiepski zmysł :oops: :oops: :oops: :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieeeeeee, szuflad, by powiedziała, za mało....... w szafkach czasami nie wiadomo co zalega na samym końcu !!!! Dopiero po generalnym sprzątaniu człowiek oczy wybałusza.......jezu co to jest !!!!!!! A szuflady za każdym razem otwierasz do końca i widzisz co tam jest. U mnie będą same szuflady, różnych głębokości !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie próżnowałaś :D

Nie bardzo wiem, co ci napisać na temat kuchni - masz już doświadczenie z poprzednich domów, więc pewnie wiesz czego ci potrzeba.

Jak dla mnie szuflady są za wąskie - ja zdecydowanie wolę co najmniej 60 cm, albo nawet 80 - wtedy są dużo bardziej pakowne.

Nad półeczką na okapie to bym się poważnie zastanowiła, bo tam niestety tłusty kurz będzie się zbierał, więc czyszczenie non stop gwarantowane :roll:

A okna? Mi najbardziej pasują w kuchni/jadalni rolety rzymskie, ale podejrzewam że do dworku to raczej słabo....

 

Ano nie próżnowałam :D , neta mam w stacjonarnym to i na fm nie byłam, ale laptoczka pod kołderkę wtachałam i dałam radę :D

 

Nad szufladami faktycznie muszę jeszcze podumać, chociaż założenie było takie, że będą tam tylko sztućce i te wszystkie przewracaki, deski, torebki (kisiele/budynie/przyprawy/itp). Teraz mam duże i głębokie szuflady i duży bajzel w nich :oops: :oops: :oops:

Wymyśliłam, że jak będą małe, to wszystko będzie na swoim miejscu :-? ... muszę się z tym przespać :roll:

Aaaa... i o symetrię jako-taką mi tez chodziło :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to w ogóle za dużo szuflad. Wolałabym w miejsce 1 pionu szuflad np.winiarkę lub mini winiarnię, a zamiast 2-go np. otwartą wnękę z półką w środku i wstawionymi wiklinowymi koszykami na jarzyny :wink: Nie bardzo widzę gdzie będzie zmywarka? Koło pieca chyba nie za bardzo?

 

Moniu... szuflady to jest to co tygryski lubią najbardziej... zaraz po brykaniu :wink:

 

Winka do jadalni/salonu, a jarzynki w lodówce trzymam...

Otwarte półki to mój wróg nr.1 :D

 

A zmywarkę.... mam samobieżną, ponad sto kg wagi i prawie 190 cm wzrostu 8) 8) 8)

 

A co z oknami???? :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff, nasza arctica na fali... :wink: :wink: :wink: :wink: Kuchnia ..... duża!!! :wink: jest duże pole do popisu. Z tą półką to też bym się zastanowiła - faktycznie kupa tłustego kurzu, fuj! Obrzydlistwo! Może tę póleczkę umieść nad blatem roboczym, czyli po lewej stronie , pod szafkami wiszącymi , ale ja tam się nie znam :oops: :oops: A zaraz, zaraz... ten komin jest wystający?? nie będziesz uderzać głową??? o tą półkę? No chyba,że źle widzę i mam kiepski zmysł :oops: :oops: :oops: :oops:

 

Dziękuję kofana :p :p :p

 

Kuchnia to nawet trochę za duża mi się wydaje :oops: :-? , może dlatego, że w programie nie mieli większego stołu :roll:

 

Komin, spójrz to będzie cuś takiego, tylko bez tych frędzelków i koronek :wink: . Obłożony nie drewnem, tylko kaflami.

 

Łepetyna mi się zmieści :D

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/321aad2beb32f748b33c78b2e6874861,10,19,0.jpg

 

Oooo... półka też tu jest... myślicie, że tam będzie się tak bardzo kurzyć... daleko od okapu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem przesunęłabym szyflady bliżej pieca, żeby szybciej sięgać po sztućce, chochelki i inne cedzaki podczas gotowania :wink:

Okna - wszystko zależy jaki będzie styl kuchni, podłoga, ściany, stół i krzesła. Jeśli będą w formie starych mebli, to np. długie firany upięte "w teatrzyk", lub same zasłony, bez firan upięte po bokach, z ładnym lambrekinem. Jeśli będzi styl mieszany, to w zasadzie bez znaczenia, czy będą firany, zasłony, rolety, czy inne. Oczywiście dałabym jeszcze jakiegoś wielkiego kwiatka typu filodendron :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem przesunęłabym szyflady bliżej pieca, żeby szybciej sięgać po sztućce, chochelki i inne cedzaki podczas gotowania :wink:

Okna - wszystko zależy jaki będzie styl kuchni, podłoga, ściany, stół i krzesła. Jeśli będą w formie starych mebli, to np. długie firany upięte "w teatrzyk", lub same zasłony, bez firan upięte po bokach, z ładnym lambrekinem. Jeśli będzi styl mieszany, to w zasadzie bez znaczenia, czy będą firany, zasłony, rolety, czy inne. Oczywiście dałabym jeszcze jakiegoś wielkiego kwiatka typu filodendron :D

 

Kfiotki to podstawa, tylko program nie przewidział :D

Z oknami mam problem, ponieważ chcę we wszystkich oknach elewacji frontowej dać takie same. Moim zdaniem będzie to dobrze wyglądało z zewnątrz. A oprócz kuchni, po drugiej stronie, to będzie pokój gościnny (on nie stanowi problemu) i nasza sypialnia... i tutaj chciała bym poszaleć.

Wybór mam taki... albo w kuchni nastrojowe niekuchenne, albo w sypialni - kuchenne... :-?

 

Myślałam nad firanami, ale w wersji którą podałaś dla zasłon... podpięte do boków i z lambrekinem. Tylko problemem jest ostatnie okno, którego krawędź licuje się ze ścianą... nie będzie jak podpiąć do boku :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOo ,już brykasz ,to dobrze ,znaczy ,że jesteś zdrowa. :D Na razie tylko se na chwilkę luknęłam na Twoja kuchnię i tak a pierwszy rzut oka ze zlewem od razu uciekłabym pod okno ,żeby se190 chociaż popatrzył podczas zmywania na swoje włości ,a nie wzrok wlepiał w ścianę :wink: Kuchnia jest duża ,więc swobodnie poszalałabym z wolnostąjacym kredensem(niespełnione moje marzenie z powodu braku metrażu).Masz jeszcze dużo czasu ,na pewno stworzysz niepowtarzalną kuchnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOo ,już brykasz ,to dobrze ,znaczy ,że jesteś zdrowa. :D Na razie tylko se na chwilkę luknęłam na Twoja kuchnię i tak a pierwszy rzut oka ze zlewem od razu uciekłabym pod okno ,żeby se190 chociaż popatrzył podczas zmywania na swoje włości ,a nie wzrok wlepiał w ścianę :wink: Kuchnia jest duża ,więc swobodnie poszalałabym z wolnostąjacym kredensem(niespełnione moje marzenie z powodu braku metrażu).Masz jeszcze dużo czasu ,na pewno stworzysz niepowtarzalną kuchnię.

 

To ja chlastając "małchefke" mam wlepiać wzrok w ścianę, żeby Mój przy zmywaniu mógł podziwiać :evil: :roll: ???? :wink:

 

A tak serio, to zelew musi tam być, bo zaplanowałam jedno letnie źródło ciepłej wody dla kuchni i małej łazienki, która jest za ścianą. Jeden podgrzewacz mniej... parę stówek w porywach do tys. mniej :D

 

Nad kredensem też myślę... tylko nie chcę takiego nowego, zrobionego przez stolarza, a nie wiem, czy znajdę coś pasującego do mebli...

Powinien być właściwie całkiem inny, bo wiadomo, że dokładnie takiego samego nie dobiorę...

 

albo... najpierw kupię kredens... idę na allegro oblukać co mają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...