Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może by tak ... jeszcze raz? - DWOREK ... POTWOREK???


Recommended Posts

Szybko się to u ciebie zmienia.

Kiedy ja tam dotrę :(

Fajnie że robicie dużo sami. Satysfakcja to wielka zapłata.

Cieszcie się tym i niech wasz trud przyniesie wam dużo radości.

Może się kiedyś poznamy ?

Ciekaw jestem tej waszej działki z pięknym drzewostanem.

Masz bardzo wielu odwiedzających , bardzo Cię lubią.

Ja sobie muszę sam generować wejścia w swoim dzienniku bo u mnie malutko osób się wpisuje. Trochę smutno, bardzo CI zazdraszczam :)

pa

 

Hej, straaasznym smutem powiało :-? , nie smutaj się, jak nabierzecie rozpędziochy to sam nie będziesz wiedział kiedy się chałupa wybudowała :wink:

Oczywiście serdecznie zapraszam, chociaż trochę daleko...

No i nie troskaj się o brak wpisów, już lecę generować :wink:

 

Ps. A zawsze zazdrościłam Ci optymizmu, czyżby jesień? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Umiem czytać ze zrozumieniem, w związku z czym widziałam, że 70 tys. dotyczy stanu surowego, ale często sami fachowcy posługują się pojęciami "stan surowy bez dachu" i "stan surowy z dachem", ale być może tylko w moich stronach. Jeśli chodzi o "stan surowy z dachem" to u nas tzw. "stan surowy otwarty". Biorąc pod uwagę, że ta kwota dotyczy całęgo stanu otwartego, to jest to cena normalna za taki dom (nie należy do małych, a dach z kolei należy do skomplikowanych). Nasz stan surowy otwarty kosztował ok. 72 tys. - dom chyba mniejszy, ale z kolei z piwnicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiem czytać ze zrozumieniem, w związku z czym widziałam, że 70 tys. dotyczy stanu surowego, ale często sami fachowcy posługują się pojęciami "stan surowy bez dachu" i "stan surowy z dachem", ale być może tylko w moich stronach. Jeśli chodzi o "stan surowy z dachem" to u nas tzw. "stan surowy otwarty". Biorąc pod uwagę, że ta kwota dotyczy całęgo stanu otwartego, to jest to cena normalna za taki dom (nie należy do małych, a dach z kolei należy do skomplikowanych). Nasz stan surowy otwarty kosztował ok. 72 tys. - dom chyba mniejszy, ale z kolei z piwnicą.

 

Jeżeli poczułaś się urażona to przepraszam.

Po przestudiowaniu forum cena wydawała mi się ok, tym bardziej, że robiliśmy trzy wyceny i były naprawdę zbliżone. A że jeszcze brygada potrzebna była na już, więc pewnie straty za zerwnie innych umów doliczono :wink: . Trudno nie zarobią, zrobimy sami :wink: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzę z pierwszą rozterką, co z kolumnami???? :roll:

 

Do środka chyba wybrałam takie

 

http://images46.fotosik.pl/213/3733418b8f7c6e44.jpg

 

tylko nie stożkowe, a proste i z głowicą taka jak na pierwszej, czyli dorycką.

 

Problem natomiast dotyczy zewnętrznych. Jakoś nie mogę się zdecydować na wielkość. Mają być zwykłe tuby (wiadomo finanse :roll: ), później obrobione, coś jak u Jankamy. Powolutku skłaniam się do 35, doradźcie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Ciebie :wink: i bardzo żałuję, że nie zdecydowaliśmy się sami na murowanie fundamentów :-?

Zresztą teraz to co możemy robimy już sami :wink:

 

Bo to tak jest, że mury to widać (naprawdę :roll: ) jak rosną, więc nawet jak się za to płaci, to tak nie żal, bo widać za co. Gorzej zaczyna się przy wykończeniówce, bo wtedy to widać, ale tylko to jak kaska z konta ucieka :wink: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm! Patrzę, czytam i podziwiam :D sami działace i to z jakim sutkiem! SUUUPER :D Co do kolumienek pierwsza z prawej jest jak najbardziej ok :wink: Swoją drogą projekt Waszego domku po Twoich zmianach podoba mi się o WIELE BARDZIEJ! :D

My za stan surowy otwarty, ale bez dachu ekipie płacimy 35 000 zł wymiar domku 19,5 x 12,2 .

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ładna tylko ta pierwsza z lewej, ale ... to wszystko rzecz gustu i tego, czy dworek ma nawiązywać do starego budownictwa, czy nie :wink:

U nas kolumny mają górną szerokość 40cm, dolną 50cm. Z tego co mi wiadomo, u Jankamy są takie same wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm! Patrzę, czytam i podziwiam :D sami działace i to z jakim sutkiem! SUUUPER :D Co do kolumienek pierwsza z prawej jest jak najbardziej ok :wink: Swoją drogą projekt Waszego domku po Twoich zmianach podoba mi się o WIELE BARDZIEJ! :D

My za stan surowy otwarty, ale bez dachu ekipie płacimy 35 000 zł wymiar domku 19,5 x 12,2 .

Pozdrawiamy :)

 

Witam i ja :lol: .

Efekty pracy rzeczywiście widoczne, zobaczymy jak będzie dalej. Dziś już słyszałam, że to chwilowy kaprys pogody, więc dobrze będzie. W planach na ten rok stan surowy otwarty, jak się da :wink: .

Pozdrawiam i zapraszam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz odnośnie kolumn. Oczywiście wszystkim serdeczne dzięki za sugestie :p .

Kolumna którą pokazałam na zdjęciu będzie DO ŚRODKA. W salonie zamiast kawałka ściany wstawiam dwie kolumny i właśnie takie mam zamiar.

 

Beatko, Moniu i Aniu zielona kolumna będzie pierwowzorem dla kolumn zewnętrznych. Narazie zalejemy takie zwykłe tuby (35 najprawdopodobniej) a później inwestorka zdolna (podobno) to sobie dostruga takie właśnie jak u Jankamy .... u Ciebie Moniu chyba też????....

 

Z zewnątrz nie wyobrażam sobie innych, byle nie zielonych :wink: , a w środku chciałam tak bardziej salonowo :roll: .

 

Beauty tylko szczerość :wink: , nic innego nie biorę pod uwagę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...