Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kratki wentylacyjne na kominie - dylemat


Recommended Posts

Mam pytanko odnośnie sensu stosowania kratek wentylacyjnych na kominie.

Mój dekarz mówi żebym kupił kratki, standardowe 14 na 14 i do wentylacji z kominó systemowych dobrze by było żeby nie były szersze jak 10 cm a nigdzie nie moge takich dostać.

Kopiłem w castoramie kratki 11 cm na 14 cm, szczerze mówiąc nie podobają mi sie jak cholera, plastikowe i tandetne jak nie wiem co, ale cóż wymagać za 3 zł.

I teraz sie zastanawiam czy stosować wogóle te kratki, wizualnie same dziury nie wyglądają źle, a z kratkami niewiem czy nie będzie gorzej.

Dodam tylko że mój komin (mamy jeden) ma 2,4 m i skłąda się mówiąc po koleji: kanał dymowy, wentylacja z systemowego, kanał dymowy, wentylacj z systemowego i 4 wentylacje 14 cm na 14 cm.

Troche mega komin wyszedł i teraz niewiem wkłądać te kratki czy nie wkładać.......

Pozdro !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziubek25077 jeżeli już musisz to może w pionie kratka nad kratką o wymiarze standardowym :D

Chodzi o kratki to wentylacji systemowej?

No niewiem teraz jaki jest standard, myśle że chodzi Ci o 14 cm, ale otwór wentylacyjny jest na 9 cm, tak że max 10 cm żeby sie wyrobić

Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie założysz teraz to już nigdy nie załozysz.

Mysle że są on potrzebne, bo napewno powstrzymuja przez zawiewaniem deszczu, sniegu, lisci i innego diabelstwa. Ja mam takie 14 x 14 brązowe na dyblach + silikonie. Komin systemowy.

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/e1088cbf0075d3a515de2574615ead74,21,19,0.jpg

 

regards

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując komin systemowy w kpl dostałem dwie kratki z nierdzewki z siatka 10x25 do wywietrzania komina(wełny) mocowane pod wyczystką, po postawieniu komina poszedłem do sprzedawcy komina i kupiłem sobie jeszcze 6szt takich (po 3szt na stronie komina) i sobie na górze ładnie zamontowałem

 

aha, zerknąłem w garaż, to kratki polski f-my awenta, na nalepce oznaczenie "MN7 (10x25) MNS.", ale oblatałem wcześniej wszystkie sklepy w okolicy i tego modelu znaleźć nie mogłem (chciałem porównac ceny, czy nie przepłacam u "kominiarza"), Leroy Merlin coś ma z tej firmy ale przynajmniej ten mój okoliczny tego wzoru i wymiaru nie miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem,czyli nie mogę dobrać kratki. Ostatnio to sobie nawet wymyśliłam że zrobię sama z resztek tej metalowej siatki do tynkowania (Leduchowskiego??) na ramce z cienkich kantówek...

 

Powiedzcie mi jaka jest wymagana powierzchnia otworu w kanale wentylacyjnym, 200cm2 (14x14)??? Czyli 10x20...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie założysz teraz to już nigdy nie załozysz.

Mysle że są on potrzebne, bo napewno powstrzymuja przez zawiewaniem deszczu, sniegu, lisci i innego diabelstwa. Ja mam takie 14 x 14 brązowe na dyblach + silikonie. Komin systemowy.

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/e1088cbf0075d3a515de2574615ead74,21,19,0.jpg

 

Tez ma takie kratki zamontowane u siebie na kominie. Ekipa mi takie zamontowała mnie to nie interesowało.Wczoraj u mnie byl kominiarz:

 

- te kratki sa do d..py bo podobno dławia ciag w kominie.

- jak juz ktos chce takie miec to trzeba je obrócic o 180 st podobno jest troche lepiej

- łatwo demontowalne zeby kominiarz mogł czyscic kominy wentylacyjne wiec dyble i silikon odpadaja

 

Ja znalazłem cos takiego

 

http://www.darco.com.pl/gfx/pl/katalog/s421ss226kr_osl_sprez2.jpg

 

i sobie wymienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja znalazłem cos takiego

 

http://www.darco.com.pl/gfx/pl/katalog/s421ss226kr_osl_sprez2.jpg

 

i sobie wymienie

 

Ja właśnię myślę o czymś takim - w każdym razie tylko taki sposób mocowania - bez żadnych wkrętów czy śrub - no - ale myślę już dwa lata - coś ciężko mi to myślenie idzie :lol:

 

Sądzę że MrButton ma rację - coraz ciężej mi się jest zmusić do założenia takich kratek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/e1088cbf0075d3a515de2574615ead74,21,19,0.jpg

 

regards

 

MrButton -> bardzo ładny komin - mam jednak małą uwagę - nie wykończyłeś jednak czapy komina ... - myślisz o tym czy nie ??

Brak wykończenia czapy jest błędem który często mści się w przyszłości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiałam metalowe malowane na czarno, mam je przykręcone i dodatkowo zasilikonowane, wyglądaja ok moim zdaniem, ale były sporo droższe od plastikowych. A tak wogóle to bym się nie przejmowała takimi rzeczami, kto potem będzie patrzył na kratki na kominach, nie mówić ze w ogóle to wcale nie są bardzo widoczne - nie masz ich przecież przed oczami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...