Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a możesz powiedzieć co to za firma i jaka nazwa płytek? podobają mi się te fioletowe :)

 

Nie są fioletowe. Te ciemne są czarno-szare. Płytki Emigres Trevi. Ja znalazłam je jedynie tutaj http://www.merkurymarket.pl/plytki-ceramiczne/emigres/trevi/

Z Emigresu mam płytki drewnopodobne podłogowe MDE 510 i są równe, dobrze sie kładą, wiec oczekuje że te tez beda dobrej jakosci. Jeszcze niestety nie mam ich w domu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy białą kuchnię - totalnie białą: białe meble na wysoki połysk, biała podłoga (wylewka), biały blat ze staronu , biały zlew, białe ściany i biały panel ze staronu pomiędzy szafkami górnymi, a dolnymi. O tym, jak ją projektowaliśmy pisze na swoim blogu w ostatnim poście, jest też tam sporo zdjęć, jak wygląda. Jeżeli macie ochotę odwiedzić naszą kuchnię serdecznie zapraszam tutaj: http://milemaison.blogspot.com/2014/08/Kuchnia-Nowoczesna-kontra-Kuchnia-Rustykalna-Dwie-Nasze-Kuchnie.html

 

Wbrew pozorom biała kuchnia jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości, poza tym jest zawsze jasno, świetliście dzięki bieli zatem taką kolorystykę zawsze i każdemu będę polecać :)

 

Tymczasem klika zdjęć:

 

NAsza kuchni.jpg 17.jpg 16.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie,

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz, piękna ta Wasza kuchnia i jaka dopracowana! Naprawdę nie masz problemu z utrzymaniem takiej laboratoryjnej czystości? Podziwiam!

 

Ja ciągle się zastanawiam nad blatem do białej kuchni. Drewna nie chcę, nad blatem będą najprawdopodobniej szare kafle więc super by mi biały blat pasował ale wszyscy mnie straszą, że to będzie koszmar. Z tym, że nie stać mnie na żaden drogi blat, pewnie będzie laminat, tylko jaki właśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrianad - nie mam żadnych problemów i sama jestem zaskoczona, bo niby biel, więc wszystko powinno być widać. I może paradoksalnie dlatego, że wszytsko powinno być widać, to jest czysto, bo na bieżąco sprzątam: fronty wystarczy przetrzeć i raz dwa są idealne: nie ma żadnych odcisków palców itp. Blat utrzymuje się rewelacyjnie. Wystarczy gąbka zwykła do naczyń (ta szorstka strona). Biel jest wspaniała do kuchni - rozświetla ją, jest jasno i przestronnie. Jeśli potrzebujemy kolorów, wystarczą kolorowe dodatki i będzie pięknie :)

 

Aniela Aniela - miało być minimalistycznie bez żadnych sprzętów na wierzchu itp. Dlatego tak dokładnie wymierzaliśmy nasze sprzęty (jak opisywałam na blogu), aby zaprojektować funkcjonalne wnętrze mebli. Myślę, że czerwone i czarne wstawki w białej kuchni będą wyglądać świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest fifty fifty... możecie uzasadnić swój wybór? byliśmy zdecydowani na mat, ale rodzina namieszała nam, że jest trudniejszy w utrzymaniu. Testowaliśmy na kawałku matowego frontu (rozlane wino, kurkuma) i o ile samo czyszczenie nie sprawiło żadnej trudności,to plamy niestety pozostały. Chcemy kuchnie w stylu skandynawskim więc do tej idei bardziej pasuje mi mat, no i za połysk musielibyśmy dopłacić 2 tys zł, więc wybór jest trudny :( plisss help
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle opinii co użytkowników:) Ja np. kuchnię mam w macie (część białą) i bardzo sobie ją chwalę, nie jest trudniejsza w utrzymaniu czystości niż połysk, a nawet powiedziałabym łatwiejsza:) Mam porównanie, gdyż połysk mam na szafkach w łazience. Moim zdaniem do skandynawskiej kuchni jednak bardziej pasuje mat. Ale to tylko moje spostrzeżenie, niestety nie mam kuchni w stylu skandynawskim:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ trwa dyskusja nad wyższością matowego wykończenia nad połyskiem czy na odwrót ;), to chciałam wyrazić wątpliwości jakie mam odnośnie rysowania się mebli z połyskiem. Pewnie to kwestia właściwego obchodzenia się z meblami, ale... Byłam już zdecydowana na kuchnię białą z połyskiem, ale jak zobaczyłam szafki w Ikei na ekspozycji, zaczęłam mieć spore wątpliwości. Najlepiej widać problem na zdjęciach zrobionych lampą. Sami zobaczcie:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/bi/zc/7meh/ZMwTbHgfWHHaN8fsAB.jpg

 

i jeszcze jedno zdjęcie, co prawda kuchnia szara, ale na ciemnym jeszcze bardziej widać te rysy:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/bi/zc/7meh/QE55g1b0zadzEgjBaB.jpg

 

Czy ktoś kto użytkuje kuchnię z połyskiem mógłby się wypowiedzieć odnośnie zarysowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...