Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo, bardzo dziekuje za zaproszenie na grila, ale jestem na bardzo "zaganianym" etapie budowy. Dodatkowo nakłada sie troszkę nadgodzin w pracy i szkoła..., no i zakładanie ogródka w wolnych minutkach :smile:

Nie dam rady :cry:, bo przeciez kiedyś muszę spać

Może kiedyś, w bardziej sprzyjających warunkach

pozdrawiam Buła

ps. wątek Piaseczno i okolice założyłam w celu wymiany informacji o okolicznych cenach, hurtowniach, usługach.. co ma znaczenie jeśli się zwraca uwagę na transport:smile:

mam nadzieje, że to wydzielenie nikogo nie uraziłam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bułeczka_77

 

Ja mam nadzieję być niedługo na tym samym etapie. Na razie czekam jeszcze na to by działka trochę obeschła. Oczywiście pytań, spraw, problemów mam bardzo dużo, inaczej nie byłoby mnie tu. Przede wszystkim poszukuję kierownika budowy (mam wsród znajomych osoby z uprawnieniami ale nie chcę ich stracić w wyniku konfliktu na "placu boju". W dalszym ciągu mam też watpliwości z czego budować (gazobeton czy ceramika). Jest to oczywiście dylemat o wyższości Świąt Wielkiejnocy nad Świętami Bożegonarodzenia. Ostatnio usłyszałem dobry argument że jeżeli "etapuję" to lepsza będzie ceramika (nie nasiąka).

Kolejny problem to fundamenty : wykonawca optuje za wylewanymi z betonu, podobno wyjdzie taniej (będę chciał jego wycenę). To na pewno nie wszystko, problemów i pytań mam znacznie więcej.

 

Pozdrawiam

Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ATK - Zibi :smile:

U nas też był beton wylewany ( pod okiem murarzy, którzy zawsze zobili to w sposób tradycyjny czyli taczka, betoniarka i łopata) i powiem Ci że chłopaki byli bardzo mile zaskoczeni, że poszło tak szybko i przy okazji taniej, bo oni by za taką robotę policzyli znacznie więcej.

Może więc nie warto tak się opierać? Biorąc pod uwage czas, prace i kasę chyba jednak taniej wychodzi beton+pompa :smile:

My budujemy z Ytonga i muszę przyznać, że idzie to bardzo szybko. Już w sobotę mają robić strop....

Jeśli idzie o kier. budowy to niesty nie mogę Ci nikogo polecić, bo naszym kier. jest tak naprawde wykonawca a tak prawnie to jego kolega, którego na oczy nie widziałam hihihihi. Najważniejsze, że wszystko przebiega zgodnie z planami i technika budowalną. Nadzoru budowlanego nie mamy, bo w pełni ufamy naszemu wykonawcy :smile: naprawdę jest w porządku gość.

To pozdrawiam i jeśli potrzebujesz pomocy i przewodnika po okolicznych hurtowniach to może Ci pomoge

Bułeczka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

A ja buduję się w Czersku, gmina Góra Kalwaria, powiat Piaseczno.

Jestem na etapie prac wykończeniowych w środku. Służę pomocą jeśli tylko będę w stanie jej udzielić.

 

ATK

Co do wyboru materiału polecam silikat - niedrogi, trwały, dobrze się muruje, a jeśli tylko masz dobrych murarzy to ściany wychodzą bardzo równe i potem wystarcza tylko cienki tynk gipsowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 weeks później...

Witam,

Dokładnie to moja działaka jest na końcu swiata w szczerym polu na ulicy korczunkowej pod lasem. Stoi tam juz jeden dom. Na wiosne zamierzamy postawić stan surowy otwarty domek muratora D12b.Chętnie nawiążemy kontakt mailowy [email protected]

Pozdrawiam i czekam na kontakt. Napisz gdzie Wy macie działkę i kiedy zamierzacie się budować

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

No cześć,

Melduję się.

Widzę, że do nadejścia wiosny może nas się tu zebrać niezła gromadka...

Proszę was o informację, czy macie kanalizację :grin: (Hihihi... - szczególnie w mojej okolicy Jastrzębia), czy robiliście szambo? Interesuje mnie koszt jego wykonania i jakieś namiary na niedrogie z atestem...

Pozdrawiam

B

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bela dnia 2003-03-10 10:47 ]

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bela dnia 2003-03-10 10:48 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...