Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To ja też chciałam się przywitać :) Jesteśmy (od ok miesiąca) szczęśliwymi posiadaczami działki w Głoskowie-Letnisku, na razie jesteśmy na etapie projektowania, planowania i odkrywania, że w Piasecznie trzeba na przykład uzyskać najpierw zgodę na przyłączenie do sieci wodociągowej w UG, aby móc wystąpić o warunki przyłączenia do Elmaru :) Urocze. Budowę planujemy na przyszły rok.

 

Mogłabym podzielić się namiarem na dobrego i taniego geodetę, który nam wytyczał naszą poprzednią działkę (Warszawa-Jeziorki), ale niestety nie działa na południe od Warszawy, a pan, którego polecił, już nie jest taki tani (czy dobry, to się okaże). Nie wiem, czy to inflacja, czy co, ale co robić - poprzednio zapłaciliśmy 600 zł za wytyczenie (4 punkty) plus 4 mapki, teraz chcą 600-800 za tyczenie i do tego 800-1000 za mapki. Jakby ktoś miał namiary na kogoś tańszego (i polecanego), to chętnie skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja też chciałam się przywitać :) Jesteśmy (od ok miesiąca) szczęśliwymi posiadaczami działki w Głoskowie-Letnisku, na razie jesteśmy na etapie projektowania, planowania i odkrywania, że w Piasecznie trzeba na przykład uzyskać najpierw zgodę na przyłączenie do sieci wodociągowej w UG, aby móc wystąpić o warunki przyłączenia do Elmaru :) Urocze. Budowę planujemy na przyszły rok.

 

Mogłabym podzielić się namiarem na dobrego i taniego geodetę, który nam wytyczał naszą poprzednią działkę (Warszawa-Jeziorki), ale niestety nie działa na południe od Warszawy, a pan, którego polecił, już nie jest taki tani (czy dobry, to się okaże). Nie wiem, czy to inflacja, czy co, ale co robić - poprzednio zapłaciliśmy 600 zł za wytyczenie (4 punkty) plus 4 mapki, teraz chcą 600-800 za tyczenie i do tego 800-1000 za mapki. Jakby ktoś miał namiary na kogoś tańszego (i polecanego), to chętnie skorzystam :)

 

Elmar to przykład powiązań władza - biznes ta firma to ewenement na skalę ogólnopolską(odsyłam do archiwalnych wydań prasy piaseczyńskiej ) Wśród udziałowców jest ktoś z rodziny burmistza Józefa Z. Także nie ma co się dziwić. Ale to dopiero chyba Wasz początek przygód z naszymi urzędnikami. Życzę spokoju , opanowania i szybkiego załatwiania spraw.

 

Co do geodety to mogę polecić Marka Wodzyńskiego z Mokotowa, kiedyś wytyczał u mnie działkę za 400zł. Teraz właśnie czekam na niego ma mi zrobić mapki do celów projektowych wraz ze sprawdzeniem granic działki. Powiedział że to 600zł. Ale gdy dowiedział się że będę mierzył jeszcze dwie inne działki(wytyczenie) spuścił na 500 ,a jak uda nam się obskoczyć wszystkie tego samego dnia to może jeszcze coś spuści. Podaje telefon do niego.

tel. 505 741 956

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do dyskusji o pompach ciepła to też zastanawiamy się nad tym rozwiązanie, gazu u nas niet. W ostatnim lipcowym muratorze jest ciekawy artykuł o niemcach i ich domach pasywnych - polecam :)

 

Oni na potęgę budują te domy i umieszczają solary, całe dachy solarów - pomp ciepła nie instalują zabardzo, ciekawe dlaczego ?

 

Witam

Niemcy to słoneczny kraj szczególniie południe -słonecznych dni jest u nich w roku parę razy więcej niż u nas. U nas w zimie słoneczne dni można policzyć na palcach rąk. A u nich pół na pół.

Niemcy mają kotłownie głównie na olej opałowy przynajmniej na południu . Jak ktoś ma cokolwiek wspólnego z rolnictwem to kupuje to paliwo z dużą zniżką. Tak więc rodzina rolnika również na tym korzysta.

Poza tym w reichu jest znacznie cieplej niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmar to przykład powiązań władza - biznes ta firma to ewenement na skalę ogólnopolską(odsyłam do archiwalnych wydań prasy piaseczyńskiej ) Wśród udziałowców jest ktoś z rodziny burmistza Józefa Z. Także nie ma co się dziwić. Ale to dopiero chyba Wasz początek przygód z naszymi urzędnikami. Życzę spokoju , opanowania i szybkiego załatwiania spraw.

 

no dzięki :) taki jest plan, eh, wiemy, że lekko nie będzie... :)

 

Co do geodety to mogę polecić Marka Wodzyńskiego z Mokotowa,

 

Dzięki!

 

pzdr,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmar to przykład powiązań władza - biznes ta firma to ewenement na skalę ogólnopolską(odsyłam do archiwalnych wydań prasy piaseczyńskiej ) Wśród udziałowców jest ktoś z rodziny burmistza Józefa Z. Także nie ma co się dziwić. Ale to dopiero chyba Wasz początek przygód z naszymi urzędnikami. Życzę spokoju , opanowania i szybkiego załatwiania spraw.

 

no dzięki :) taki jest plan, eh, wiemy, że lekko nie będzie... :)

 

Co do geodety to mogę polecić Marka Wodzyńskiego z Mokotowa,

 

Dzięki!

 

pzdr,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem całkowicie nowy na forum więc i pytanie jak od nowicjusza;)

Zamierzam kupić projekt domu APIS 3. Widzę że projekt jest w miarę popularny. Chciałbym również zobaczyć wykonany projekt na włsne oczy. Jak rónież podyskutować z budowniczymi. Czy jest w grupie ktoś kto powyższy projekt buduje lub zbudował?

Proszę o kontakt

 

Liseczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier:

 

Dzięki za info

 

Betsi:

Patrzyłem na strony BOŚ - czy oni mają tylko preferencyjne oprocentowanie czy też umażają część kredytu przy inwestycjach ekologicznych ??

 

ps. Garuluję dobrego gustu i mieszkania w Sandrze - my mocno przymierzamy się do tego projektu :)

 

Stasiek:

No tak to wyjaśnia te ilości solarów u niemców, ja jeszcze mam dużo czasu ale podoba mi się pompa ciepła + kominek z płaszczem wodnym i w sterowniku wyjście na solary (jak kiedyś będą się opłacały to się podłączy), wentylacja mechaniczna i odzysk ciepła z wentylacji no i jeszcze jest GWC - dużo tego i drogo :(

 

Wracając do niemców to Ci z artykułu w muratorze mają 1000l zbiornik który grzeją solary i kominek. Dosyć duży ten bufor ciepła,. Z tego co czytałem o pompach to ludzie dają zbiornik 300l i weź tu wybierz optymalne rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze w temacie dojazdów, który już był kiedys poruszany. Jak ktoś jest bliżej Piaseczna niż Prac i Marylki to może przetestować dojazd samochodem do metra Natolin i dalej metrem. Ja testowałem tą opcję i jest całkiem nieźle tylko trzeba mieć pracę blisko metra, ja na szczęście mam :)

 

Testowałem też pociąg z Czachówka i dał mi nieźle w kość, ten którym jechałem opoźnił się o 30 minut :( Teraz mocno remontują tą linię i dodają nowe stacje w wawie - może potem będzie lepiej.

 

Swoją drogą to odcinek ponad 30 km pociąg jedzie ponad 50 minut, w angli taki podmiejski ma odwrotnie - 50 km jedzie 30 min :) Może my kiedyś się doczekamy normalnych koleii i będziemy w 0,5 h w wawie, byłoby super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze w temacie dojazdów, który już był kiedys poruszany. Jak ktoś jest bliżej Piaseczna niż Prac i Marylki to może przetestować dojazd samochodem do metra Natolin i dalej metrem. Ja testowałem tą opcję i jest całkiem nieźle tylko trzeba mieć pracę blisko metra, ja na szczęście mam :)

 

 

 

Dlatego kiedyś mnie to dziwilo jak podjeżdzam samochodem pod blok a tu rejestracje nie wiadomo skąd, mutlum samochodów , że pod własnym domem zaparkować nie można. Powinni zablokować wjeżdzania samochodom , które parkują na więcej niż 30 min. Swoją drogą, wiem,że nie ma odpowiednich parkingów kolo metra i całej infrastruktury dlatego ludzie tak robią. Z punktu widzenia mieszkańca bloku to jest to wkur.....Ale za rok to i ja będę miał ten problem. :lol: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak może to uciążliwe ale te miejsca są przy ulicy a więc dla wszystkich. Jak ktoś chce mieć zawsze miejsce to je sobie wykupuje to chyba oczywiste :)

 

Swoją drogą to nierozumiem dlaczego niema dobrej komunikacji z Piaseczna do metra kabaty i dużego parkingu w tym miejscu, totalny brak logistycznego myślenia. Wydaje mi się że ostatni przystanek metra powinnien być przy puławskiej przy duuuuuużym parkingu, byłoby znacznie mniej korków.

 

Patrzyłem na plany południowej obwodnicy wawy i jest zaplanowany parking przy kabatach i dojazd z puławskiej tą obwodnicą, ale kiedy to bedzie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanek,

 

Taki przesiadkowy parking jest przy Metrze Wilanowska. Nie mniej powinno byc tak jak napisales. Parkowanie na Kabatach na pewno oszczedza wiecej czasu niz dojazd np. do Wilanowskiej.

 

Ciekawe jest to, ze jak dotad w wakacje odczuwalo sie mile rozluznienie korkow na miescie (nawet w godzinach szczytu), to w tym roku roznica ta jest bardzo mala. Jezdzacym Pulawska nie zazdroszcze ... od rana do wieczora korki, nie mowiac juz o poteznym korku (zawsze) od strony Warszawy przy skrzyzowaniu pod wiaduktem z Poleczki i Pileckiego ...

 

ms.

 

I jak kuchenne wybory? Kiedy rok temu kalkulowalam meble do kuchni m.in w RUST, dwoch punktach w TTW Opex na Mokotowie i chyba trzech na Bartyckiej, a roznice w cenie siegaly ok. 30.000 :roll: Zalozenia i wymiary byly takie same i wszystkie studia liczyly bez blatow ... Warto wiec wnikliwie sie rozejrzec, aby nie przeplacac ...

Marto, pierwszy raz przy kazdym wyborze jest najgorszy ... Czlowiek mysli co sie mu rzeczywiscie przyda, a co jest tyko gadzetem ... jaki wybrac material, kolor, fakture ... Drugi raz to juz przyjemna rutyna i zero rozterek ;) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje kuchenne pytanie.

 

Mam raczej kuchenkę niż kuchnię. Czas aż tak mnie nie goni i mogę zebrać wyceny z różnych miejsc. Cały czas gdzieś jeżdżę w różnych sprawach budowlanych, co oficjalnie nazywa się "urlopem zorganizowanym we własnym zakresie". :roll:

 

Amber, zaglądasz jeszcze do grupy Piaseczno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo, już do Niego dzwonie, myślę że nie za daleko mu do Mnie :p

Ja zamówiłam kuchnię z ul. Puławskiej TMC i ze wszystkich wycen, które zrobiłam było najtaniej, a w tym wszystko to co chiciałam, bluum etc. Polecam p Martę, ten tydzien jest na urlopie, ale w poniedziałek wraca TMC Salony Meblowe

tel.(0-22) 852-24-53. Kuchnia jeszcze nie zamontowana, ale dziewczyna ma super oko i pomysły.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...