Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A propos wody, to podobnie jak w przypadku prądu najlepiej mieć życzliwego sąsiada. Ja u siebie na czas budowy zrobiłem tymczasowy wodąciąg z rury niebieskiej, ok 60m długości. Podłączyłem się u sąsiada do kranika "ogrodowego" na ścianie budynku (przez trójnik aby sąsiad mógł kożystać z tego ujęcia), oczywiście przez licznik. Rura nie była zakopana tylko rozłożona wzdłuż płotu (leżała całe lato /zimę / wiosnę, w zimę nawet zamarzła, ale nie pękła, na wiosnę wodociąg dzialał dalej). Całość kosztowała ok. 400-500 PLN, teraz rurę mogę wykozystać do rozprowadzenia wody po działce.

 

W sumie za wodę zapłaciłem sąsiadowi nie więcej niż 100 PLN, myślę że szkoda płacic aż tyle za studzienkę wodomierzową dla tak małej ilości wody pobranej w trakcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A propos wody, to podobnie jak w przypadku prądu najlepiej mieć życzliwego sąsiada. Ja u siebie na czas budowy zrobiłem tymczasowy wodąciąg z rury niebieskiej, ok 60m długości. Podłączyłem się u sąsiada do kranika "ogrodowego" na ścianie budynku (przez trójnik aby sąsiad mógł kożystać z tego ujęcia), oczywiście przez licznik. Rura nie była zakopana tylko rozłożona wzdłuż płotu (leżała całe lato /zimę / wiosnę, w zimę nawet zamarzła, ale nie pękła, na wiosnę wodociąg dzialał dalej). Całość kosztowała ok. 400-500 PLN, teraz rurę mogę wykozystać do rozprowadzenia wody po działce.

 

W sumie za wodę zapłaciłem sąsiadowi nie więcej niż 100 PLN, myślę że szkoda płacic aż tyle za studzienkę wodomierzową dla tak małej ilości wody pobranej w trakcie budowy.

 

 

U mnie jak chciałem pożyczyć od sąsiada prąd i wodę to drugi się wtrącił (taki społecznik pieprz....y) i nagadał mojemu ,że przyjdzie kontrola i będzie miał domiar, zarówno on jak i ja.Kolo, a raczje jego zona się wystraszyła i musiałem zakładać.Tak czy siak mam swoje docelowe i jestem niezależy. Oczywiscie jak nie ma takich społeczników...kapusiów to jak najbardziej...jestem za. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam na temat wody na budowe lub na działce i powiem szczerze, że cieszę się że ze wsi jestem :)

jak widze te kwoty za podłaczenie: 5 tyś, 7 tyś, ... itd. to mi się włos na głowie burzy.

Ja na działce mam w tej chwili wodę (licznik z kranem) w studzience

W moim przypadku wyszło taniej a zrobiłem to tak:

dogadałem się z sąsiadem i pociągneliśmy jedną rurkę z wodociągu na dwa budynki, potem kupiłem 2 dryny a dekiel sam wylałem z betonu (przy okazji bo i tak gdzieś musiałem wylać nadmiar betonu z gruchy), sam te dryny wkopałem w ziemie (czas operacyjny ze 2h), przyjechał lokalny hydraulik i podłaczył wszystko, że śmiga jak ta lala. A teraz kosztorys:

- opłata w gminie - 850 zł

- opłata za położenie rurki i samą rurkę od wodociągu do mnie - 800 zł.

- zakup 2 dryn - 220 zł.

- 64 cegły do wymórowania tzw. komina - darmo bo pozostałości

- ZUD - 400 zł

- folia + lepik do pomalowani i obłożenia dryn w wykopie aby woda nie wpływała do środka - 100 zł

czyli że woda kosztowała mnie: 2500 z,ł

Data wykonania: maj-wrzesień 2008

Fakt że rochę to trwało bo wszytko załatwiałem sam no ale biorąc pod uwagę kwoty o których wspomniałem to warto było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIELNE POLSKIE KOBIETY.

Wyciąg z opisu kłopotów wlaścicielki domu z piecem CO.

 

- po wstaniu dziś rano i otwarciu drzwi sypialni poczułam dym ... wte pędy do kotłowni - zaglądam do paleniska a tam sie pali oczywiście , ale też dymi jak cholera .... se pomyślałam: za mało na wentylatorze ...se klękłam , włożyłam rękę i kręce tym piździkiem ... se pomyślałam, ze sprawdzę ile tak naprawdę na całości ma obrotów coby mieć jakieś odniesienie .... kręce, keręcę ... aż tu nagle ...dup ...piździk się odkręcił i spadł za piec ....jezzzzuuuu- nagle wróciła mi trzeźwość umysłyu o poranku bez kawy - biegiem po latarkę , wracam ...szukam, szukam ...znalazłam ... wkręciłam ....ale o mało na zawał nie zeszłam

reasumując- wentylator jest teraz mniej więcej na połowie ... będę obserwować i w razie czego przykręcać

 

Autorka: Daggulka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam na temat wody na budowe lub na działce i powiem szczerze, że cieszę się że ze wsi jestem :)

jak widze te kwoty za podłaczenie: 5 tyś, 7 tyś, ... itd. to mi się włos na głowie burzy.

Ja na działce mam w tej chwili wodę (licznik z kranem) w studzience

W moim przypadku wyszło taniej a zrobiłem to tak:

dogadałem się z sąsiadem i pociągneliśmy jedną rurkę z wodociągu na dwa budynki, potem kupiłem 2 dryny a dekiel sam wylałem z betonu (przy okazji bo i tak gdzieś musiałem wylać nadmiar betonu z gruchy), sam te dryny wkopałem w ziemie (czas operacyjny ze 2h), przyjechał lokalny hydraulik i podłaczył wszystko, że śmiga jak ta lala. A teraz kosztorys:

- opłata w gminie - 850 zł

- opłata za położenie rurki i samą rurkę od wodociągu do mnie - 800 zł.

- zakup 2 dryn - 220 zł.

- 64 cegły do wymórowania tzw. komina - darmo bo pozostałości

- ZUD - 400 zł

- folia + lepik do pomalowani i obłożenia dryn w wykopie aby woda nie wpływała do środka - 100 zł

czyli że woda kosztowała mnie: 2500 z,ł

Data wykonania: maj-wrzesień 2008

Fakt że rochę to trwało bo wszytko załatwiałem sam no ale biorąc pod uwagę kwoty o których wspomniałem to warto było

 

witam mam tylko jedno pytanie: wydaje misię że przy okazji przyłącza wodnego jest potrzebny podpis osoby z uprawnieniami jak udało Ci sie to przeskoczyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. Przyznam że nawet nie przyszło mi do głowy, że to przyłącze / studzienka to mają być na czas budowy.. To by było bez sensu trochę. Jakbyśmy mieli parę tysięcy płacić za coś, co i tak potem trzeba rozebrać, to chyba by taniej wyszło beczkowóz wynająć..

 

W przeciwieństwie do większości mamy dobre doświadczenia z Elmarem, no może z wyjątkiem pierwszej wizyty - do czasu gdy nie napomknęliśmy, że chcemy korzystać z ich usług.

Studzienka budowlana wyszła nam nie drożej niż kopanie nowej studni (starą musieliśmy niestety zlikwidować bo była w obrębie domu). Przy kopaniu studni nigdy nie ma gwarancji, że od razu będzie woda i to dobra. A kopać w mojej okolicy trzeba na ponad 20 m.

Studnię budowlaną zostawiamy, bo nie przeszkadza nam, a mamy tam wygodne odcięcie wody w czasie mrozów gdy jeszcze nie mieszkamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem sobie spokój ze studzienka na czas budowy, za 260 zł kupiłem bańke na palecie 1m3 i poprosiłem sąsiada o udostępnienie jego wody . W sumie napełniałem ja kilka razy , Patent okazał się dobry i ekonomiczny ( w sumie kosztowało mie to z 400 pln :lol: )

 

http://images21.fotosik.pl/227/8a26e1bef8bd2a3fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko z innej beczki :-) - gdzie w naszych okolicach zaopatrujecie się w (tanie) drewno kominkowe ? Narazie wypalam stemple + brykiet, ale na sezon 2009/2010 trzeba niedługo się będzie zaopatrzyć w opał, co by się troszkę wysezonował.

 

 

Wiem,że jak się jedzie przez Bobrowiec to jest tam sklep grosik na łuku.Widziałem tam drewno ale czy jest dobre to już muszą się wypowiedzieć Ci co brali. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc z Łosia na wschód (przez Piskórke, Krupią Wólke, Jeziórko, Krępe) na drodze pomiędzy Krępą (tą przebiegającą obok agroturystyki Pod Kogutem) a drogą biegnącą z Sierzchowa na Dobierz jest plac po lewej stronie cały założony drewnem Tam łupią rąbią tną Powinno być najtaniej bo wygląda na producenta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do większości mamy dobre doświadczenia z Elmarem, no może z wyjątkiem pierwszej wizyty - do czasu gdy nie napomknęliśmy, że chcemy korzystać z ich usług.

 

No... ja w zasadzie też nie mam powodów do narzekania. Co prawda usłyszałem, że studzienka budowlana będzie kosztować ok 6 tys zł, ale sami zasugerowali, że to będą wyrzucone pieniądze, i najlepiej np "pożyczyć" na czas budowy wodę od sąsiada:) Niestety obok mojej działki są niezamieszkane jeszcze domy wybudowane na sprzedaż, więc nie bardzo jest z kim to załatwić. Chyba zdecyduję się na studnie. Działka jest spora, więc w przyszłości przyda się woda do podlewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...