Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po porzadkach w garazu okazalo sie , ze mam niepotrzebna erbetke czyli prowizorke elektryczna z calym osprzetem .

Jesli ktos potrzebuje prosze pisac na pw . Wyglada jak nowka sztuka .

Jest tez agregat pradotworczy .

 

 

Moze jednak ktos mi pomoze zrobic miejsce w garazu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

Jak dotąd omijałem ten watek, gdyż daleko było nam do budowy. Teraz spawy nabierają już kolorków i postanowiłem się zadomowić w tym wątku.

Za kilka dni składam dokumenciki o zezwolenie na budowę, mam nadzieje (ktoś mnie pewnie zaraz pozbawi złudzeń ;) ) że dostanę zezwolenie w ciągu dwóch miesięcy.

Rejon mojej budowy to Bogatki domek parterowy około 160m pow. mieszkalnej + duży (z racji mojej pracy i hobby) garaż. Ostatecznie zdecydowaliśmy się z żoną na projekt indywidualny (tu ukłon i podziękowania dla jednego z moich inwestorów za polecenie architekta i obliczenia konstrukcyjne) kilka wieczorów, przemyśleń, ustalenia potrzeb, itp. zrobiłem rzuty a resztą zajął się architekt.

Ponieważ zajmuję się wykończeniówką, to temat wykończeń wnętrz jest mi dobrze znany, jednak sama budowlanka ma dla mnie wiele tajemnic, powiedziałbym że zbyt wiele :) ale wiadomo, nie inaczej... trzeba będzie poszerzyć swą wiedzę.

Zamierzam się wam tu uprzykrzać :) zdając się na wasze doświadczenia i zdobytą przez was praktyczną wiedzę, będę zadawał niejedno pytanie, którym możliwe że niejednego rozbawię a innego wręcz załamię ;) ;)

Żeby nie było, że przyszedł pasożyt ;) ...w zamian służę radą, pomocą w sprawach z zakresu mojej działalności i czym tylko będę mógł. :)

 

 

Pozdrawiam i podziwiam was budujących i wybudowanych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, czy to jeszcze aktualne. Mam stemple 2,8 m.

 

Widzieliście to? Dofinansowanie instalacji kolektorów słonecznych

http://piaseczno.eu/index.php?mnu=91&id=1190

Już nieaktualne :(

 

Nie zalało Was przypadkiem? U mnie cała piwnica pod wodą i większość materiałów, które w niej były do wyrzucenia. Dramat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję wykonawcy podbitki dachowej - jak by ktoś mógł się podzielić namiarem na solidną i tanią ekipę to był bym wdzięczny.

 

Polecam firme Lares z Sulejowka. Powiedz,ze namiar masz od Jacka od poddaszy, to na pewno dostaniesz dobra cene na robote i material. Podam nr do ich handlowca Rafal 509123842

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martini_dry , pauliszka

"Dofinansowanie instalacji kolektorów słonecznych http://piaseczno.eu/index.php?mnu=91&id=1190"

 

Orientujecie się może, czy mam szansę na dofinansowanie, żeśli kolektory chcę zakładać w tym roku?

 

Czytając ten link doszedłem do wniosku że gmina Piaseczno bardzo chce zorganizować pieniądze na kolektory ale krnąbrne prawo jej na to nie pozwala. I kasę zorganizuje jak to prawo się zmieni, czyli "na świętego dygdy" ? Ciekawe jak inne gminy w ramach tego samego prawa radzą sobie z tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam po roznych forach to inne gminy dofinansowuja kolektory jak i modernizacje kotlowni...a prawo w tym kraju mamy jednolite dla wszystkich jak mniemam....takze wydaje mi sie ze gmina poprostu leje wode i liczy ze inwestorzy sami sie uzbroja w kolektory a potem gmina bedzie dumna...zreszta mieszkam w tej gminie przeszlo 5 lat i patrzac na inwestycje to zupelnie nic sie tu nie robi a kasa splywa ale nie wiadomo komu do kieszeni...prostym przykladem sa drogi ,brak chodniikow w samym piasecznie..nie wspominajac o takowych za piasecznem ...biernosc to atut tej gminy ...zwiedzilem wiele podobnych miejscowosci i tam mimo braku srodkow jest zupelnie inaczej...wszystko jakos wspolgra a tu niestety od sasa do lasa ...

.swoja droga ja rozwazam pompe ciepla powietrze powietrze do cwu ...naklad podobny a nie jest zalezna od slonca...i utrzymanie dosc zblizone..ale to jeszcze nie przesadzone...pozdrawiam all

Edytowane przez bulinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

pytanko - czy ktos z milych zebranych ma w garazu zrobiony kanal?A jesli tak to czy do dzisiaj jest tam sucho? :) Zastanawiam sie nad wymurowaniem tagiegoz czegos i sie obawiam czy posluzy mi do innych celow niz lowienie ryb na wiosne ;)

 

Pozdrawiam!

 

Tez myślałem o kanale ale odpuściłem. Drobiazgi typu wymiana tarcz / klocków / łącznika stabilizatora można zrobić na zwykłym lewarku, natomiast grube tematy z zawieszeniem / mechaniką po pierwsze dość sporadycznie się pojawiają a po drugie zazwyczaj na złość brakuje jakiegoś narzędzia albo śróba się zapiecze itp. Mam dość taniego mechanika i grubsze tematy zlecam jemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar sprzedać nieruchomość /dużą działkę budowlano-rolną/. Czy możecie mi poradzić, jak najlepiej to zrobić, nie mając w tym względzie żadnego doświadczenia? Nie chcę popełnić błędów, których później mogłabym żałować. Czy dobrze jest powierzyć sprawę agencji nieruchomości? Jednej czy kilku? Której? Komu zostawić wycenę działki?

Działka jest na terenie Krzaków Czaplinkowskich.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzabij, bulinki- jakoś mam to samo uczucie: w gminie Piaseczno czas się zatrzymał... irytujące. Mieszkam przy ulicy, której część należy do gminy Piaseczno, a część część do Tarczyna. Ulica do połowy ma asfalt, od połowy ... prawie polna droga. Nie trzeba być detektywem, żeby wiedzieć, która część należy do Piaseczna, prawda? Wstyd i żenada.

 

A korzystając z okazji: możecie polecić fachowca do wykonania mebli w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...