Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Alek.

Dziękuję za odpowiedź.

Szczerze mówiąc trochę nie wiem jeszcze jak poruszać się żeby zacząć wszystkie formalności. A muszę to zrobić szybko, bo jeszcze w tym roku muszę złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Obecnie jestem na etapie finalizowania zakupu działki, raczej może drugiej cześci działki. Bo sytuacja wygląda tak, że mamy działkę ze starym domem (raczej domkiem), ale działka jest rolna i nie można rozbudować budynku już istniejącego. W związku z tym dokupujemy po sąsiedzku 1200 m działki budowlanej, obie działki będą stanowić całość, i na tej części budowlanej będziemy się budować. Z przyczyn ode mnie niezależnych pozwolenie na budowę muszę dostać jeszcze w tym roku. Dlatego zostaje mi stosunkowo niewiele czasu na załatwienie wszystkich formalności.

Chętnie skorzystam z rad co powinnam krok po kroku robić, żeby zdążyć w wyznaczonym terminie.

 

Nie wiem czy w mojej gminie jest architekt, który mógłby się zająć moją działką, ale dowiem się.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej! wreszcie ktoś się odezwał.przypisałem sie do warszawskiej, ale tam cisza- a tu przeciez mamy do siebie bliżej.a więc zacznę na wiosnę -w pobliżu miejscowości o swojsko brzmiącej nazwie Zgorzała.Okolica taka sobie, ale komunikacja chyba OK, na razie projekt, UG,geodeta-to wszystko przez zimę, a z wiosną z kopyta (może uda mi się wprowadzić przed zimą-wynajmuje obecnie kawalerkę w W-wie). Jeszcze nie szukałem ekipy, ale w tym roku chciałbym zaklepac jakąś solidną i tanią.Jesli takowa budowała u Ciebie i możesz ja polecić to super.A na jakim etapie Ty jesteś i gdzie się meldujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar, ja buduję w Głoskowie. Jeździmy właśnie przez Zgorzałę :)

Zamykamy właśnie stan surowy.

 

Moja ekipa jeszcze u mnie pracuje, więc ich na razie nie oddam :) Ale do wiosny skończą (zresztą mam nadzieję, że za dwa miesiące już nie będą mieli co robić u mnie). Możesz sobie z nimi pogadać jak będą mi ocieplać dom w październiku.

 

Pozdrawiam,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejeżdzam przez M. Zgorzała jadac na dzialke. Zastanawiam sie czy zapach z pól kapusty nie bedzie uciazliwy. kiedys rozmawialem z czlowiekiem ktory pobudował sie gdzies tam obok lesznowola czy tym podobene i narzekal wlasnie na ten zapach zalowal ze sie tam pobudowal. ale jak masz tam dzialke to wszystkiego nallepszego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiadów.

Marta, ile płacisz Swojej ekipie i za jaki stan robót?Bardzo chętnie bym z nimi porozmawiał, może dałoby się z nimi dogadać.Drugie pytanie:w jakim czasie pokonujesz trasę ze Zgorzały do Głoskowa i ile jest to km?Brałem pod uwage te miejscowość przy wyborze działki (niższe ceny).

Co do kapusty-fakt rosnie jej sporo w okolicy.Byłem tam kilka razy i nie odczułem jakiegoś uciązliwego zapachu, może daje się we znaki podczas upałów, deszczu?Szerze mówiąc nie spodziewałem się, że kapusta może byc problemem.Dzięki za uwagi.Mam jednak nadzieję, że przez następne lata będę mógł spokojnie jeśc bigos itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezarr, nie wiem, ile jest km ze Zgorzały do Głoskowa (ale parę ładnych km jest). Od Zgorzały jedzie się szybciutko (nigdy nie sprawdzałam ile, sprawdzę dzisiaj :) ), pod warunkiem, że na skrzyżowaniu z trasą do Magdalenki nie ma korka :( Na szczęście to jedyny taki punkt.

 

Moja ekipa bierze za stan surowy otwarty ok 30 tys. Oczywiście cena zależy od wielkości domu, stopnia skomplikowania itd. Zakres: od fundamentów po dach (u nas pełne deskowanie plus papa). Nie mają własnego sprzętu ciężkiego, więc koparkę itd. trzeba im zapewnić. No i muszą gdzieś spać (w naszym przypadku blaszak).

 

Pozdrawiam,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę budował blixniak.całość to ok.250m pow.uzytkowej.konstrukcja dość prosta,ściana max+ocieplenie (choć jeszcze nie na 100%,zastanawiam się nad 3w-warto?)uzytkowe poddasze.dach też nie jest skomplikowany.Zakładałem ekipe własnie na 30tyś, myslę że mi się uda, choć jeszcze nie mam gotowego projektu.Jak myślisz jak na taki metraż nie są to zbyt niskie założenia?Zakres tak jak u Ciebie, czyli od fundam po deskowanie.Mam możliwość znalezienia robotników z okolic poza warszawskich, tak więc myslę, że będę miał w czym wybierać, choć zakładam tylko sprawdzonych ludzi.Z czego Ty budowałaś i czy znasz kogos kto mieszka w kapuście...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mieszkam trochę dalej bo w Nowej Woli. Do tej pory nie miałem w Lesznowoli żadnego problemu, jednakże nie jestem pewien, czy od nowego roku nie zmieni się właściwość urzędów i pozwolenie nie będzie musiało być wydawane w starostwie. Proponuję telefon do gminy. Na stronie http://www.lesznowola.waw.pl/ znajdziesz wszystkie telefony.

Co do kapusty to problem pojawia się raczej na wiosnę, jesteśmy trochę zacofanym, albo tradycyjnym krajem, i kapustę się dołuje. Na wiosnę podczas otwierania dołów wydobywa się zapach zgniłej kapusty i to wszystko. Co do plusów Zgorzały to oczywiście komunikacja - pociąg i autobus. Minusy - Zgorzała jest miejscowością przelotową, ostatnio zauważyłem znaczący wzrost ruchu samochodów.

Plus zimą, bo drogi po których jeździ autobus są odsnieżane, a droga, którą jeździ marta czasami jest nieźle zawiana (tylko śniegiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...