Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czołem. W tym roku dołączyłem do budujących na południe od Warszawy (Wólka Kozodawska koło Zalesia Górnego), ale dopiero teraz dowiedziałem się o forum i oczywiście chcę się przyłączyć. Teraz mam stan surowy otwarty, w tym roku chcę jeszcze kłaść dachówkę, a w przyszłym roku ostro jechać z instalacjami i resztą wykończenia. Szukam ekip do wszelkich tego typu prac, zwłaszcza dobrych tynkarzy, ludzi od wylewek (w części domu będzie ogrzewanie podłogowe), podłóg i glazury. Co do tynków, to jeszcze się waham jakie zrobić, ale chyba będą tradycyjne, bez gładzi, bo wnętrze ma być urządzone w miarę rustykalnie (co nie znaczy, że tynki nie mogą być robione maszynowo, wręcz przeciwnie, ścian z cegły do ochlapania jest sporo, a agregat powinien przyspieszyć sprawę). Ale o gipsowych z agregatu też myślałem. Przeglądając forum widziałem, że niektórzy z Was mieli już jakieś doświadczenia z ekipami - będę wdzięczny za polecenie sprawdzonych fachmanów.

 

Pozdrawiam, a jakbym się mógł na coś się przydać, pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Marta,

Dekarz, z którym rozmawiamy jest polecony przez dystrybutora dachówki (cenowo wypada przyzwoicie, przynajmniej "na dzień dobry"). Podam namiar w poniedziałek, chyba że uda mi się wcześniej skontaktować z żoną, bo to ona miała z nim kontakt. U nas ma zrobić całe pokrycie dachu, w tym będzie sporo blachy, z uwagi na półokrągłe lukarny. Umawiamy go dopiero na listopad.

Wcześniej kolega z Zalesia polecał p. Jerzego Boreczka (601 209 898), który ma firmę w Pracach Dużych i robił jakiś czas tem u niego. Nie wzięliśmy go, bo jego pierwsza oferta nie wypadła najlepiej cenowo, a potem zdecydowaliśmy się na konkretną dachówkę razem z robotą. Nie doszło więc do negocjacji cenowych, ale kolega twierdził, że w tej dziedzinie p. Jerzy jest elastyczny.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich!

Wykańczam i jednocześnie remontuję budynek na peryferiach Konstancina (budowa rozpoczęta w 1987 r., dlatego wymaga w pewnym zakresie remontu). Potrzebuję sprawdzonej ekipy dekarzy do wymiany pokrycia dachowego, docieplenia, obróbek itd. Czy możecie podać jakieś kontakty?

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam wszystkich,

Małgotrzata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Startujemy na wiosnę z budową w Nowym Prażmowie. Pozdrawiam wszystkich bliższych i dalszych sąsiadów.

Czy widzieliście może gdzieś w okolicach Piaseczna dom zbudowany wg projektu Akacja, biuro projektowe Horyzont? (http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=47&id_autora=1&spacer=2&proj=AKACJA)

Co myślicie o tym projekcie?

Chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia i rad.

 

Pozdrowienia

Wiola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Darius => glazurnika ma i jestem bardzo zadowolony mimo że u mnie robi z doskoku ale efekt jest piękny. Czas będzie miał zdaje się w styczniu dopiero więc jakiś namiar mogę przekazać.

 

Wiola => ten link coś nie działa :(

 

Co tam u Was na budowach?

 

Ja zaczynam wykańczać łazienkę, na zewnątrz skończyłem taras

http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=9&id=7841&r=1

 

Może w tym roku jakieś porządki w ogrodzie, cięcie drzewa plus wyrównanie terenu, zasypanie wreszcie podłączonego szamba no i jeszcze nie podłączyłem rynien tzn spustów :(

 

Pozdrawiam

woyek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywitaliśmy się na warszawskiej i chcemy oficjalnie przywitać się tutaj, mamy już( wreszcie po długim boju i milionie przeciwieństw) swój kawałek planety w Cendrowicach niedaleko Góry Kalwarii i w/g planów na wiosnę powinniśmy ruszyć z dalszymi działaniami, pozdrawiamy serdecznie

Tomek i Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Woytek:

Działa link, działa, przed chwilą sprawdzałam :D.

Gdzie się budujesz?

 

Tomek i Ola

Cieszę się z Wami z Waszego "kawałka planety". Wiem gdzie są Cendrowice. Kiedyś mieszkałam w Chojnowie, czyli niedaleko Was, teraz wywiało nas na Nowy Prażmów. Moja siostra obecnie jest na etapie kupowania działki w Dobieszu.

My też na wiosnę zamierzamy startować. Mamy już wybrany projekt. W 95% będzie to Akacja z Horyzontu : (http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=47&id_autora=1&spacer=2&proj=AKACJA). Te 5% to tak na wszelki wypadek zostawione, gdybyśmy znależli coś innego, ale wydaje mi się, że już nie.

Co myślicie o naszym wyborze?

 

Pozdrowienia

Wiola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

Wiola => budowa w Gołkowie, blisko torów wąskotoróki.

 

Twój link działa, obejrzałem. Mi się podoba, też chciałem mieć parterowy domek ale drzewa na działce wymusiły pójście w 'pięterko'.

 

Co bym w tym projekcie dorzucił - okno dachowe - niby to stryszek ale jednak warto. Zniżyłbym też, jeśli można te trzy schodki na froncie, by wyjść jak najniżej poziomu terenu. A na rogach domu masz takie niby 'wzmocnienia', nie wiem jak to fachowo nazwać, może zamiast tego wstawić tam kamienie, mam namiar u znajomego na takie 2-3 tonowe głazy, mogło by to bardzo fajnie wyglądać.

 

pozdrawiam

woytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Woytek.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Gołków to całkiem niedaleko od nas ale już bardziej cywilizowane strony, u nas jest prawdziwa wieś. Codziennie przejeżdżam przez tory wąskotorówki skracając drogę przez Bobrowiec, Zgorzalę i dalej do W-wy. Tak się zastanowiłam, że chyba ja wcale nie skracam drogi a omijam światła i korki w Piasecznie i Mysiadle.

Co do okna dachowego to przymierzamy się pod pozostawienie pustki nad salonem i jadalnią i tam ewentualnie będą okna dachowe. A może zrobi się tam jakąś antresolę. To jeszcze do uzgodnienia, musimy porozmawiać z architektem. Poza tym planujemy "wyprostować" ścianę z prostokątnym występem (nie z wykuszem) tą po lewej stronie patrząc na projekt. Powiększymy w ten sposób dwa pokoje. Poza tym planujemy zamienić gabinet na łazienkę z wejściem bezpośrednio z sypialni, taką naszą prywatną. A tą ogólną połączyć w jedną z WC.

Nasz domek powinien być parterowy, bo nasza działka jest na skarpie, za nią tereny schodzą w dół i jest dolina rzeki Jeziorki. A dookoła raczej szczere pola, więc śmiesznie wyglądałby wysoki budynek.

Ach zapomniaam że jeszcze zwiększymy kąt pochylenia dachu (będzie taki jak w Akacji II z tego samego biura).

Chętnie skorzystam z rad i doświadczeń.

Pozdrowienia

Wiola

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Cieszę się że nas coraz więcej!

 

Wiola, Akacja jest fajnym projektem, bardzo mi się podoba rozwiązanie części dziennej, z wykuszem w jadalni. Na WWW nie widziałem przekrojów, ciekawe czy można zrezygnować ze stropu nad salonem i jadalnią - rozważyłbym takie rozwiązanie, jeśli nie zależy wam, żeby mieć dużo miejsca na stryszku. Nie wiem jak chcecie rozwiązać konstrukcyjnie strop, mam nadzieję, że da się po nim chodzić - moi znajomi bardzo żałują, że tak nie zrobili (chodzi o inny projekt, konstrukcja szkieletowa) i teraz nie mają gdzie pakować różnych potrzebnych gratów, których ilość przyrasta zastaszająco w miarę zamieszkiwania. Drzwi z kuchni do kotłowni mają sens jeśli chcecie zagospodarować ją częściowo na spiżarnię. Zgadzam się z Woytkiem, żeby pomyśleć o rezygnacji z kilku schodków przed wejściem. Ja bym też pokombinował z kolorystyką, proponowana jest OK, ale mam wrażenie, że z tego projektu można "wyciągnąć" dużo więcej jeśli chodzi o wygląd. Dość często przejeżdzam przez Nowy Prażmów - teściowie mają działkę w Raciborach, ciekawe czy wasz dom będzie widać od szosy?

 

U mnie na razie zastój; dekarz nie skończył poprzedniej roboty i nie wiem kiedy zacznie u mnie (na szczęście są deski i papa!). Kamieniarze (robią łupankę z piaskowca i trochę płyt na elewacji) podłamali mnie nieco - napierw poprawili mniej udane miejsca tak, że teraz już wiem co naprawdę może znaczyć nieudane, potem przywieźli surowiec w innym kolorze niż poprzednia partia. Jeśli znacie kogoś sensownego z tej branży, będę wdzięczny za namiar.

 

Pozdrawiam i zapraszam do Wólki Kozodawskiej, jeśli komuś będzie po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomku

 

Niestety naszego domu raczej nie będzie widać z drogi (oczywiście przyszłego domu :wink: ). Chociaż jak ktoś będzie wiedział gdzie szukać, to może będzie widać.

Ja często przejeżdżam przez Wólkę Kozodawską (jeżeli oczywiście nie mylę miejscowości), to jest chyba pomiędzy cmentarzem w Jazgarzewie a Zalesiem Górnym, jadąc od strony Jazgarzewa po prawej stronie jest takie duże nowe osiedle (nawet chyba kilka). Ja jeżdżę tamtędy do Chojnowa.

Bardzo ładne miejsce. Dużo nowych, ładnych i duuuuuuuużych domów. Jeździliśmy oglądać, jak szukaliśmy projektu.

Co do stropu to w projekcie jest strop drewniany. Może możesz coś poradzić, bo my byśmy chcieli raczej po nim chodzić, może tam będzie jakiś stryszek, a może zrobi się antresolę.

 

Pozdrawiam serdecznie :D

Wiola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola i Woytek, dobrze zgadujecie co do mojej lokalizacji. Działka jest w rejonie tych nowych osiedli (ok. kilometra od granicy Zalesia Górnego) ale niezbyt blisko od szosy łączącej Jazgarzew i Zalesie G. - raczej w pobliżu ul. Herbacianej Róży (skręca się w prawo zaraz za cmentarzem w Jazgarzewie i potem jakieś 1,5 km). Zapraszam po wcześniejszym umówieniu - na razie na budowie bywam tylko od czasu do czasu - z braku okien nie da się jeszcze mieszkać :wink:

Wiola, jeśli jest to pełny strop drewniany, tzn. porządne belki i na tym deski, to na pewno da się nawet tańczyć. Wspominani znajomi mają tylko ruszt z cienkich beleczek drewnianych i gips-karton. Na to mogą sobie najwyżej położyć narty. Upewnij się z architektem (i tak planujecie adaptację) jaka jest wytrzymałość stropu, na wypadek gdybyście chcieli postawić tam coś ciężkiego, np. sejf albo maszynę drukarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas układał kostkę na podjeździe Pan chyba z Gołkowa. Nie mieliśmy do niego zastrzeżeń, był solidny i terminowy. Mogę podać namiary. Mam również namiar namiary na dobrego speca od dachów.

Mogę również polecić bardzo dobrego stolarza, robi piękne meble, u nas robił szafę do przedpokoju (jeszcze w starym mieszkaniu) i zrobił piękną kuchnię u naszych przyjaciół. Chłopak ma zmysł artystyczny i umie doradzić.

 

Wiola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poproszę o wszytkie namiary, ewentualnie na priv. Stolarz to cenna rzecz. Moja żona intensywnie rozgląda się za kuchnią, na razie ceny tego co ładne są powalające, więc szukamy dalej. Czeka nas chyba też zamówienie stołu do jadalni - coby był solidny, w miarę duży i dawał się rozsuwać do ogromnego - ciężko znaleź coś sensownego w sklepach.

Sprawa mojej elewacji może być bardziej skomplikowana niż kostka na gruncie, ale nie zaszkodzi sprawdzić co robi ten fachowiec, zwłaszcza że w przyszłym roku mam nadzieję dojść do kostki na podjeździe i tarasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów :)

Wiola, ja też poproszę stolarza.

Woytku, Twoja łazienka mi nie działa :( Na pewno dobry link?

U mnie właśnie robi się kominek. Mam nadzieję, że będzie ładny i będę mogła polecić kominkarzy (w piątek kończą) :)

Szukam też dobrej taniej ziemi. Nie macie przypadkiem czegoś na oku? Sporo mi potrzeba...

 

Pozdrawiam,

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...