Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dokładnie - dom stoi prawidłowo, a na mapie jest źle.

 

W czasie tyczenia i kopaniu fundementów kontrolnie mierzyłam. Było OK. Goraco zrobiło mi się jak zobaczyłam mapy z naniesionym budynkiem w projekcie przyłącza i instalacji gazu.

 

Zaraz pojechaliśmy na działkę sprawdzić.

 

Ech, życie potrafi zaskakiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelu, ależ mam opinie, uzgodnienia, nawet pozwolenie na budowę.

 

Właśnie robią mi przyłącze. Kiedy powiedziałam im o zwalonej mapie, pokiwali głowami z politowaniem i odmierzali trasę przebiegu względem ściany budynku (np. dla gazu 1 m, dla wody 1,4 m).

 

Liczę na to, że brakujące pół metra wyjdzie w czasie inwentaryzacji powykonawczej i wtedy będzie korekta.

 

Napisałam o tym przypadku głównie po to, żeby kto żyw omijał geodetę pana M. D. z Góry Kalwarii.

 

PS. A na mapę czekałam 5 miesięcy. Po drodze pana M. D. dotknęły wszystkie plagi, z czekaniem na nowe punkty włącznie. :evil: Jednym słowem: przerąbane. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chce zaczac budowe na wiosne przyszlego roku w okolicach Piaseczna. Wlasnie jestem na etapie szukania architekta, ktory zrobilby mi adaptacje gotowego projektu i ktory zalatwilby za mnie wszystkie formalnosci (niestety sam nie moge tym sie zajac).

 

Czy ktos moglby mi kogos polecic?

 

Przerobki bede robil w miare standardowe. Czy macie idee ile taka uslga powinna kosztowac? W szczegolnosci to ganianie za papierkami?

 

Narazie oferta, ktora dostalem mnie powalila - okolo 10.000 brutto za wszystko (projekt + przerobki + zalatwianie wszystkich papierkow). Wydaje mi sie to cena z kosmosu. Co sadzicie?

 

Pozdrawiam,

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujemy ekipy/fachowca do wykonczenia poddasza.

lokalizacja: Zalesie Gorne.

Zakres prac: szpachlowanie plyt K-G, polozenie plytek w lazience.

W zime sami ocieplilismy, polozylismy plyty, teraz zupelny brak czasu nastapil...

Acha = powierzchnia plyt - okolo 160m2.

Jezeli chodzi o glazure nie policzylem jeszcze.

Moze ktos zna kogos, kto by sie tym zajal.

Dom jeszcze nie zamieszkaly, wiec mozna pracowac o kazdej porze.

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś może zna jakąś firmę w naszej okolicy, która zajmuje się sprzedażą i wyrobami stalowymi i hutniczymi? Jest taka firma w Gołkowie, nazywa się Stalmax. Ale może ktoś spotkał się z podobnym asortymentem i usługami gdzieś w okolicach Piaseczna?

 

Mam w konstrukcji dachu dwie stalowe ramy z dwuteowników i muszę coś takiego na zamówienie zrobić i zamontować. Może znacie jakieś inne namiary i kontakty?

 

Pozdrawiam.

 

St.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chce zaczac budowe na wiosne przyszlego roku w okolicach Piaseczna. Wlasnie jestem na etapie szukania architekta, ktory zrobilby mi adaptacje gotowego projektu i ktory zalatwilby za mnie wszystkie formalnosci (niestety sam nie moge tym sie zajac).

 

Czy ktos moglby mi kogos polecic?

 

Przerobki bede robil w miare standardowe. Czy macie idee ile taka uslga powinna kosztowac? W szczegolnosci to ganianie za papierkami?

 

Narazie oferta, ktora dostalem mnie powalila - okolo 10.000 brutto za wszystko (projekt + przerobki + zalatwianie wszystkich papierkow). Wydaje mi sie to cena z kosmosu. Co sadzicie?

 

Pozdrawiam,

Rafal

 

Witaj Rotto

 

Ten Twój achitekt to nieco przesadził z ta ceną. Jest ona z dalekiego kosmosu :lol:

Polecłam już tu na forum Pania Lidię Góral.

Nie wiem czy ktoś obecnie nie korzysta z jej usług lub niedawno korzystał.

Telefon wysyłam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania strzela o stal. Mi potrzeba 2x dwuteownik HEA220 - może komuś lezy coś takiego za szopą? ;)

 

PS. Szarlee Jesteś pewna, że ekipa ci nie wywozi tej stali? Ja mam dość duży dom i wzmocniony wszędzie jak się da (słupy, nadproża) 2 (słownie DWA) żelbetowe stropy monolityczne krzyżowo zbrojone i na cały dom miałem zgodnie z zestawieniem ok 6,5 tony. Fakt, że poszło więcej, ale to, co piszesz wydaje sie niemożliwością.

 

No i gdzie w więźbie jest stal? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie w więźbie jest stal?

 

Może być. Nie tyle w więźbie sensu stricte co jako wzmocnienie tak jak to u mnie jest - na zasadzie ram stalowych. Konieczne jest to w dużej mierze jak ktoś nad częścią budynku nie ma stropu. Szarlee z tego co pamiętam tak ma. Ale tak czy siak 15 ton na cały dom to coś za dużo. Chyba że dach jak w świątyni opatrzności bożej - monolityczny ze stali :D

 

pozdrawiam

 

i co z tymi namiarami na hutnictwo i stal w naszych okolicach? Nikt nie używał niczego stalowego w czasie budowy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrosnica

 

Ja mam tynki gipsowe nakładane maszynowo a potem jeszcze docierane ręcznie. Nie kładłam po tym gładzi. Jest dobrze ale nie tak jak połoszysz gładź. W świetle lampek i kinkietów ( tam gdzie swiatło pada na sciany) widać troszkę nierówności. Ale w dzień jest super :lol:

Moge polecic tych wykonawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...