Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakby ktoś chcial mam ponad 20 palet porothermu 38 p+w do sprzedania. Transport moge załatwić.

 

Mam także : stemple 3m i krótsze, oraz odpowiednik Porothermu 25 - Keraterm 25p+w. Jest to cegła z Łotwy ale ma certyfikaty i papiery mam na nią. Jest naprawdę bardzo dobra. Z 6-8 palet bedzie tego.

 

Do odbioru w okolicach Woli Gołkowskiej.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chcial mam ponad 20 palet porothermu 38 p+w do sprzedania. Transport moge załatwić.

 

Mam także : stemple 3m i krótsze, oraz odpowiednik Porothermu 25 - Keraterm 25p+w. Jest to cegła z Łotwy ale ma certyfikaty i papiery mam na nią. Jest naprawdę bardzo dobra. Z 6-8 palet bedzie tego.

 

Do odbioru w okolicach Woli Gołkowskiej.

 

Pozdr,

 

uuu Panie, nic tylko skład budowlany otworzyć. sporo zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chcial mam ponad 20 palet porothermu 38 p+w do sprzedania. Transport moge załatwić.

 

Mam także : stemple 3m i krótsze, oraz odpowiednik Porothermu 25 - Keraterm 25p+w. Jest to cegła z Łotwy ale ma certyfikaty i papiery mam na nią. Jest naprawdę bardzo dobra. Z 6-8 palet bedzie tego.

 

Do odbioru w okolicach Woli Gołkowskiej.

 

Pozdr,

 

uuu Panie, nic tylko skład budowlany otworzyć. sporo zostało.

 

 

Hehe. No własnie...tak mi tatko wyliczył ,że mam Tira w plecy. No nic jak ktoś chętny zapraszam. Sprzedam w dobrej cenie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

2. Ozdysk jest taki sam, bez względu na źrodło ciepła. Jedynie ekonomiczne uzasadnienie się zmienia, zaleznie od kosztu uzyskania ciepła.

 

No o to mi chodziło w moich mętnych skrótach myślowych:) Że przy droższych źródłach ciepła odzysk jest bardziej odczuwalny na kieszeni i wtedy człowiekowi psychicznie lepiej:) Ale faktycznie sama PC jest tanim źródłem, więc może nie ma co się szczypać.

Ja mam wątpliwości, bo to jednak kupa forsy ta PC, ale za to potem lżej, a i ciśnienie nie rośnie jak się czyta o złej Rosji co kurek zakręca:-)

Poza tym nie chcieliśmy podłogówki bo lubimy chłodną podłogę (takie małe zboczenie) i chcieliśmy położyć na niej takie grube dechy. Ale może trzeba pomyśleć o ścianach albo cieńszych deskach?

A ty Depi robisz u siebie mechaniczną wentylację?

 

Poza tym myślcie już o "paszportach energetycznych". Z PC i reku możecie nawet załapać się do kat. A :)

 

A co to daje? Dobre samopoczucie ekologiczne?:) Czy coś bardziej wymiernego? :-)

 

Betsi

To jest czysta prowokacja z tym tarasem i trawką:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja brałem B15 na ogrodzenie, taras i chudy beton. Terminowość OK, sprawni kierowcy (laliśmy z gruchy 60 metrów ogrodzenia w szalunek szerokości 16 cm :-) ) Co do jakości to nie mam zastrzeżeń, taras laliśmy jakoś na początku grudnia (były lekkie przymrozki) a beton ładnie sobie związał.

 

Dzięki Dzabij.

Właśnie zamowilem na wieniec B-20. :lol:

Sprawdzimy.. :lol:

 

A te ceny na ich stronie to sa netto, czy brutto?

 

 

netto

 

No to Polbetex jest tańszy. Dopiero co brałem od nich B30 po 270 netto.

 

 

No nie wiem...ja zapłaciłem dziś w BTBETON 250 netto za B-20. Tez wydaje mi sie spoko cena. Ciekawe ile w tym polbetexie ?

 

 

 

Ja w sobotę w Polbetexie za B 20 W6 płaciłem 235 netto ->286,70 brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Depi:

 

Tak to prawda działającą widzieliśmy tylko jedną i to nam w zupełności wystarczy do podjęcia takiej decyzji. Napewno nie lobbujemy na rzecz p.c

Ich ceny są powalające , ale bardziej powalające są rachunki za gaz ,które niestety ,bardzo nam w bycie przeszkadzają. Gaz jest bez wątpienia najlepszym paliwem i może nawet da się trochę oszczędzić zakładając te różne urządzenia ale musimy liczyć się z tym że GZ po terażniejszych cenach się kończy przynajmniej dla Polaków . Widać co dzieje się z benzyną -ceny jak w reichu a zarobki jak w Zimbabwe. Poza tym prawdziwy gaz ziemny (GZ50) jest na wykończeniu więc siłą rzeczy nigdy nie będzie taniał - wręcz przeciwnie.

Nie jesteśmy nowicjuszami budowlanymi lecz forumowymi , budujemy drugi dom ,pierwszy to bliżniak stawiany na spółkę z teściami , a od urodzenia mieszkaliśmy również w domach więc trochę już doświadczyliśmy.

A co do wypowiadania sią to zawsze mówię to co myślę , czy to żle?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to mój pierwszy dom, stąd co jakiś czas różne wątpliwości.

 

Niedługo skończymy ocieplać styropianem. Dom swoim rzutem przypomina rozciągnętą literę H. Mam zatem osiem narożników, na które pójdą listwy narożne z siatką.

 

Ale nie wiem czy daje się listwy w narożnikach wewnętrznych (a takich mam cztery)? Na to jeszcze siatka na zakład?

 

Jaka jest praktyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to mój pierwszy dom, stąd co jakiś czas różne wątpliwości.

 

Niedługo skończymy ocieplać styropianem. Dom swoim rzutem przypomina rozciągnętą literę H. Mam zatem osiem narożników, na które pójdą listwy narożne z siatką.

 

Ale nie wiem czy daje się listwy w narożnikach wewnętrznych (a takich mam cztery)? Na to jeszcze siatka na zakład?

 

Jaka jest praktyka?

 

Marto

 

W narożnikch wewnetrznych nie daje się listew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasiek&gośkaWszystko rozumiem, ale stwierdzenie, że na nic są inne metody, bo PC jest najdebeściacka i tylko PC bo PC jest suuuuper i w ogóle jest, delikatnie mówiąc, niezbyt rozsądne.

 

Dla pewnych parametrów domu opłaca się robić nawet ogrzewanie zwykłym prądem. Niektóre domy, które są zbudowane w odpowiedni sposób i odpowiednio ocieplone (co Wy odrzucacie) i mają reku (co Wy odrzucacie) WCALE nie potrzebują ogrzewania! I jak wygląda przy tym Wasz ukochana pompa ciepła? Dość blado, prawda?

 

Pompy są tanie w eksploatacji, ale ich koszt zakupu i instalcji NA RAZIE niweluje ich sensowność tam, gdzie dostepny jest gaz. Każdy przypadek trzeba rozpatrzyć oddzielnie i na spokojnie, a nie hurrapotymistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi napisał:b]

"Dla pewnych parametrów domu opłaca się robić nawet ogrzewanie zwykłym prądem. Niektóre domy, które są zbudowane w odpowiedni sposób i odpowiednio ocieplone (co Wy odrzucacie) i mają reku (co Wy odrzucacie) WCALE nie potrzebują ogrzewania! I jak wygląda przy tym Wasz ukochana pompa ciepła? Dość blado, prawda?"

 

O czym ty mówisz pokaż mi dom w Polsce który nie potrzebuje ogrzewania. Każdy by taki miał. A prądem to masz rację 50% społeczeństwa się ogrzewa (ale jak ma wcinki przed licznikiem.)

Wcale nie twierdzę że p.c to najbardziej superanckie urządzenie ma wady jak każde inne , za to to ty wierzysz w to super rekuurządzenie i odzysk 90% ciepła i to ty odrzucasz wszystkie inne możliwości. Cała skandynawia grzeje p.c a o styropianie na ścianach to jeszcze nie słyszeli a klimacik mają srogi- czy oni są zacofani bo nie idą z duchem polskiej nowoczesności? Po co mi styropiany i te rekuurządzenia skoro na ogrzanie domu wydam dużo mniej niż gazem , a co będzie chciało uciec na zewnątrz to niech ucieka i tak zapłacę mniej od ciebie.I nie będę mieszkał w puszce w której nawet okna bym nie otwierał - no bo przecież odzysk ciepła zapuszczony.

Mówisz że to zbyt wysoki koszt to zlicz sobie twoje koszty:

Styropian widziałem że nie zadawalasz się byle czym + robocizna

kleje ,kołki itp

siatki siateczki itp

rekuurządzenie +instalacja+robocizna + prąd

wentylacja mechaniczna + instalacja +robocizna + prąd

Kocioł gazowy + zasobnik + instalacja + przyłącze gazu + robocizna + prąd +kominiarz+ komin spalinowy + abonament za gaz + gaz + opłata za przesył czy to lato czy zima + 30% podwyżki za gaz w nidalekiej przyszłości .

Jak to zliczysz to nie wiem czy będziesz miał taniej od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasiek&gośka

 

NIe mówcie że ocieplenie styropianem domu nic nie daje bo to kompletna bzdura.

 

Daj spokój Betsy - nasi nowi znajomi w 2 (słownie: DRUGIM) poście na forum postanowili udowodnić, że wszyscy to idioci, bo ocieplają, a oni posiedli najwyższą mądrość, ze najlepiej zrobić nieocieplony dom i kupic pompę ciepła.

 

No i z Bogiem, niech sobie tak robią. I jeszcze podepną tą pompę do grzejników na 70 stopni. Pewnie w Skandynwii tak robią.

 

Duh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hello,

 

Hmm..., powiem tak: Mam nadzieję, że Wasze przewidywania się sprawdzą, zbudujecie dom taki, jak chcecie i będziecie mieć jesienią i zimą ciepło za grosze, a my wszyscy stosujący mniej lub bardziej tradycyjne rozwiązania okażemy się totalnymi głupcami, przez swą ignorancję dającymi się ograbiać takim krwiopijcom jak PGNiG, czy STOEN. :-? Proponuję Wam, byście po np. kolejnych 2 zimach wrzucali na forum info o swym domku dot.: ogrzewanej kubatury, temp. wewnątrz w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych, poniesionych kosztów w okresie jesienno-zimowym na ogrzewanie. Byłbym wdzięczny również za przedstawienie poniesionych kosztów inwestycyjnych na całą instalację służącą ogrzewaniu po zakończeniu budowy. Wtedy będziemy rzeczywiście mogli z czystym sumieniem pochylić przed Wami czoło, a swoje czoła dokładnie ostukać i żałować, jakimi byliśmy imbecylami... :roll:

 

Pozdrawiam wszystkich zacofanych :D ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Pozdrawiam wszystkich zacofanych :D ,

 

Ja to chyba jestem totalnie zacofana.

Dom ocieplony styropianem 12cm, kocioł kondensacyjny na gaz ziemny, ogrzewanie podłogowo-kaloryferowe, a najgorsze jest chyba to ze mam wentylację grawitacyjną, która jak wiecie ( albo i nie :wink: ) w lato prawie nie działa - za to mam szeroko otwarte okna i piękny zapach trawy, roślin i czasem obornika ( jak sąsiad podrzuca na grządki).

 

Jesli chodzi o koszty gazu za sezon zimowy to nie zbankrutowałam a dodam że na początku piec nie był dobrze ustawiony i wyprawiał co chciał. Ale po dobrym ustwieniu go - kolejne rachunki były bardzo przyzwoite.

 

Najwięcej to chyba sie wydaje na wywóz szamba ( co miesiąc 180zł). Rozważcie może czy nie zamontować swojej oczyszczalni ścieków jesli nie ma dostepu do kanalizacji miejskiej ( zanim zrobicie podjazdy i posiejecie trawę)

 

A propos trawy to pierwszą już będę kosić ( siana 2 i 1/2 tyg temu) a drugi rzut siany w weekend juz kiełkuje. :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...