Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy jest jakiś złoty środek z zabudową kuchni?

 

Teraz są takie fajne ale kosztowne patenty na łagodne zamykanie szafek. Z jednej strony chciałoby się mieć coś przyjemnego dla oka i komfortowego w użyciu, ale czy zawsze to musi być takie drogie?

 

Jednym słowem czy warto szukać do upadłego jakiegoś tańszego wykonawcy czy... poddać się i mieć kuchnię marzeń.

 

Jeśli macie takie dylematy za sobą - proszę, podzielcie się uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Marto,

 

My zamawialiśmy kuchnię u tańszego wykonawcy , ale z kilkoma bajerami.

Mam cargo, blumy, samodomykacze :)

Na pewno bym z nich nie zrezygnowała.Zwłaszcza z samodomykaczy.Kiedyś nie miałam ,teraz mam i wiem na czym polega różnica. :)

To tak jak z samochodem ze wspomaganiem i bez.Można jeździć i jednym i drugim, no ale jak się raz przesiądziesz....

 

Druga strona medalu jest taka, że warszawskie salony kuchenne są bardzo drogie.

Dlatego szukalam wykonawcy poza Wa-wą.Do mojego trzeba mieć anielską cierpliwość i nie do końca go polecam, ale poszukaj w okolicach Parczewa.To takie zagłębie stolarsko-drzewne.

"Nasza Pani Teresa" tam produkuje drzwi :)

Może kogoś poleci.

Rozejrzyj się też w Ikei.Nie mówię o frontach szafek, ale o tzw. wyposażeniu.To akurat moim zdaniem mają na bardzo dobrym poziomie.A fronty zamów u dobrego stolarza.

Będziesz miała kuchnię marzeń dużo poniżej cen" warszawskich".

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajorzeCarterze i jak idzie ?

 

Dość szybko :wink: Nie sądziłam że budowa domu odbywa się w tym tempie, codziennie "coś". Dochodzimy do stropu i schodów. Chałupa wielka nam wyszła, że hej. Wprawdzie połowa to garaż, ale ja muszę mieć duży garaż z szerokim wjazdem :wink: W tym roku chcemy dociągnąć do dachu, a potem pewnie przerwa bo z funduszami cienko.

 

Właśnie się ocknęliśmy że hydraulik by się przydał, bo w tym stropie to jakieś przepusty trzeba porobić, coby potem nie kuć, na parterze przed chudziakiem też trzeba jakieś rury rozłożyć. Projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej z naszego projektu pozostawia wiele do życzenia, więc chętnie nawiązalibyśmy współpracę z jakimś dobrym hydraulikiem który by to wszystko ogarnął.

Jeżeli moglibyście kogoś polecić to chętnie skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majorze

My kanalize i cala hydraulike robilsmy sami , ale do przylaczenia legalnego bralismy Pana Rozka / nie mam polskich znakow , ale rozek jak rogi/.

Zapytaj o Niego w Gospdarce Komunalnej , tam w tym budynku z tylu .

Narawde godny polecenia czlowiek.

My nawet do Gminy nie musielismy jechac zeby pdpisac umowe.

Zalatwil wszystko sam , tylko podpisalismy.

Nie byl tez raczej drogi , taki w sam raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ms.

 

Co do patentów to mamy jeden taki na potanienie zamykania szafek otwierających się do góry. Zamiast bardzo drogich zawiasów można dać takie zwykłe, pneumatyczne, a do tego właśnie samodomykacze. Efekt podobny, cena wiele razy niższa.

 

A co do kompromisów, to najlepiej znaleźć taniego wykonawcę, który zrobi to samo co drogie firmy. Nam robi niepozorny stolarz, szafki będą fornirowane, z blumami i wszystkim. Ten stolarz standartowo jest podwykonawcą salonu meblowego - dla nich forniruje fronty. Akcesoria typu zawiasy, carga itp. można kupić duuużo taniej niż sobie liczą producenci mebli kuchennych np. tu: http://www.dacter.pl/katalog.htm. Kuchnia będzie o 30% tańsza niż w najtańszych firmach warszawskich - takich z siedzibami na bazarku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz prośba:)

 

Wytłumaczcie mi proszę jak ułożyć drugą warstwę wełny na poddaszu? Chodzi mi o to, że jak już się da te wieszaki (niestety ES, bo na te mocowane z boku już za późno) i rozwinie pasy wełny, to zanim się przykręci profile, które ją będą trzymać jak ona siedzi i nie odpada? Przy założeniu, że nie mamy 10 osób do trzymania:) Gdzieś wyczytałam, że dają znów sznurek, ale do czego on niby ma być umocowany? Jak to robili u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem jeszcze nie jestem :-) ale wyobrażam sobie to tak, że drugą warstwę wełny rozwija się w poprzek krokwi, wieszaki daje się chyba co 40 cm, tak więc ja bym przebił wieszakami wełne i lekko rozgiął ich końce, wełna powinna się chyba trzymać (rolka ma chyba 120 cm szerokości, także teoretycznie bedą ją trzymały 3 wieszaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posturlopowo! :)

 

W kwestii kuchni:

 

Jeżeli ktoś ma problem z warszawskimi cenami za kuchnie (i słusznie), to proponuję skorzystanie z kuzyna mojej Żony. Facet od paru lat robi już kuchnie, robil w poprzednim naszym mieszkaniu i jest naszym zdaniem godny polecenia. Będzie na 100% robił naszą kuchnie i pewnie kilku znajomym.

 

Ceny u niego są nieporównywalnie niższe, niż tutaj w salonach, za te same, jakościowe, wyroby. Gwoli porównania: znajoma zrobiła wycene w RUST-cie i krzyknęli jej 100 000 (sic! :o ). Michał przyjechał, pomierzyl, wybrali wszystko i mówi, że w 40-45 tys. się zmieści. Oczywiscie wszystko na Blumie itp. bez żadnej oszczędności.

 

Jeśli ktoś ma wycene z jakiejś tutajszej firmy, to może dać i zobaczymy, ile powie Michał. A - jest z Siemianowic Śląskich, więc rejon niezbyt bogaty, to i ceny ma inne. Na razie sie powoli przyzwyczaja, że dla warszawiaków cena 20 tys za kuchnie to żaden szok :) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem jeszcze nie jestem :-) ale wyobrażam sobie to tak, że drugą warstwę wełny rozwija się w poprzek krokwi, wieszaki daje się chyba co 40 cm, tak więc ja bym przebił wieszakami wełne i lekko rozgiął ich końce, wełna powinna się chyba trzymać (rolka ma chyba 120 cm szerokości, także teoretycznie bedą ją trzymały 3 wieszaki.

 

Ja to za bardzo nie czaję o co chodzi z tymi wieszakami. Normalnie drugą warstwę wełny daje się między nabite już łaty rusztu. Faktycznie przydybac je można sznurkiem, jeśli to maty, a nie sztywne płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Depi wytłumacz mi jeszcze proszę te łaty to są profile, tak? Te do których się mocuje potem k-g i które wiszą na wieszakach, tak? Pewnie głupio pytam, ale ja nic z tego nie czaję, a muszę, bo mnie moi faceci wnerwiają i powiedziałam im, że jak nie wiedzą jak, to ja im powiem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem naprędce taki poradnik, choć wydaje mi się, że nie wyjasnia on zbytnio tematu:

 

http://www.grupapsb.com.pl/files/MagazineDocument/450/rockwool-abc_nr2(26).pdf

 

Faktycznie, jak idzie ruszt pod GK, to na tym ruszcie, odpowiednio opuszczonym, mozna tę wełnę położyć. Ergo - niech podwieszają ruszt na wieszakach tak, aby zmieściła się tam potem welna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Budujących!

Jako przymierzający się do budowy (wraz z żoną :) własnego domku w Złotokłosie zwracam się z uprzejmą prośbą - czy jakaś życzliwa osoba/osoby mogłaby podesłać namiar na swoją ekipę murującą. Chciałbym ten rok zakończyć stanem surowym nakrytym dachem, więc budowa ruszałaby na jesieni. Szukałem na własną rękę, ale ceny które do tej pory uzyskałem niezbyt mnie cieszą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Przyłaczam się do grupy Piaseczyńskiej bo Grójeckiej niestety nie ma.

My jesteśmy na etapie wyboru projektu a budowę planujemy zacząć pewnie za rok. Uważnie prześledziłem wasze wypowiedzi od stycznia - oj dużo tego było, ale warto.

 

Ciekawi mnie temat autosrady, czy wybrano już jakiś wariant ?

 

Co do dyskusji o pompach ciepła to też zastanawiamy się nad tym rozwiązanie, gazu u nas niet. W ostatnim lipcowym muratorze jest ciekawy artykuł o niemcach i ich domach pasywnych - polecam :)

 

Oni na potęgę budują te domy i umieszczają solary, całe dachy solarów - pomp ciepła nie instalują zabardzo, ciekawe dlaczego ?

 

Solary im się opłacają bo z tego co pamiętam to elektrownia im odkupuje energię z solarów 2 razy drożej niż sama sprzedaje :)

 

W naszej okolicy jakaś gmina dotuje solary ?? Słyszałem że są takie gminy które dopłacają do solarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie temat autosrady, czy wybrano już jakiś wariant ?

Po konsultacjach społecznych dokumentacja trafiła do wojewody z sugestią, że preferowany jest wariant 2. Wojewoda pod koniec czerwca wystapił do ministra środowiska o uzgodnienie warunków realizacji trasy. Ostateczny wybór wariantu, czyli wydanie decyzji środowiskowej spodziewany jest na wrzesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Zdanek i Larry

 

Zdanek

 

U nas niestety gmina nie dopłaca do solarów - a szkoda bo jaka mieliby oszczedność w gazie lub prądzie. Na razie jesli chodzi o wspomaganie panstwa w instalacjach proekologicznych to tylko BOŚ udziela preferencyjnych kredytów, ale jest bardzo dużo papierologii ( wiecej niż przy normalnym kredycie).

 

Larry

 

Kontakt wysyłam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...