Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

3) czlowieka co dobrze polozy gres - i doradzi!

 

Proponuję naszego forumowego vadiola, niektórym dobrze znanego.

 

A co do kuchni, to naprawde zapraszam, chociać sprawdzająco, do przesłania mi ofert (mozliwie szczegółowych), aby wycenił je mój Michał. Jak do tej pory jest ZAWSZE TAŃSZY, przy zachowaniu wszystkich parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłam kuchnię z ul. Puławskiej TMC i ze wszystkich wycen, które zrobiłam było najtaniej, a w tym wszystko to co chiciałam, bluum etc. Polecam p Martę, ten tydzien jest na urlopie, ale w poniedziałek wraca TMC Salony Meblowe

tel.(0-22) 852-24-53. Kuchnia jeszcze nie zamontowana, ale dziewczyna ma super oko i pomysły.

pozdrawiam

 

Potwierdzam. Też mi tam wyceniali, faktycznie przyzwoicie. Ale mam taniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello,

 

czy ktoś wie, skąd wziąć do łosia spory kontener na śmieci? w czyścioszku nie dość, że ceny poszły baaaardzo znacznie w górę, to do tego olewają klientów i niedotrzymują terminów... :evil:

 

poratujcie proszę, bo śmieci mnie przysypują... :-?

 

pzdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś nie poratowałby mnie instruktażem montażu kanalizy pod podłogą? W przyszłym tygodniu będę się do tego przymierzał.

No i jeszcze jedno: jak ocieplaliście fundamenty, tzn. czy FS20 czy styrodur; czy ryflowany czy zwykły; czy z folią kubełkową czy bez. To też mnie wkrótce czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosiki Kanalizy pod podłoga, czyli rozumiem, że w fundamencie/pod chudziakiem? Czy już na chudziaku, a pod wartwami podłogi "finalnej"?

 

Ja mam w fundamencie styropian FS20 hydrofobizowany, przykryty z zewnątrz folią kubełkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zrobiłem, to tez dasz radę :)

 

Choć moje dzieło jeszcze nie testowane - zobaczymy, jak sie będzie sprawować dopiero za jakiś czas. :lol:

 

Złote rady są takie:

 

- dobrze sobie rozrysuj, rozplanuj, policz, zmierz, rozłóż juz kupione rury, pozaznaczaj, ile wchodzi w kielich itp. I zrób to wczesniej - zaoszczędzisz nerwów, gorączkowych wypraw do sklepu i niespodzianek, jak również pieniędzy. Ja np. mam pare nieptrzebnych odcinków rur, kolanek, redukcji itp. Najlepiej to wszystko narysować itp. Mi np. odprowadznie kupki z kibelka weszło prawie w drzwi (fakt, że wykonawca nie wiedział, że zdecdowalem się troche przesunąć działówkę, a ja byłem na urlopie akurat - prawo Murphy'ego po prostu)

- każ zrobić przepusty przez ściany fundamentowe - ja nie kazałem i potem sie kułem przez beton w wykopie - ZDECYDOWANIE ODRADZAM!

- pamiętaj, że są inne kolana i trójniki, niż 45 i 90 st :)

- kup sobie lubrykant (hehe)

- najpierw idzie piach, dopiero w nim kopiesz dołki. Potem wkładasz rury i zasypujesz je po trochu po bokach i ubijasz trzonkiem łopaty, aby ładnie zagęścić pod spodem. Jak do połowy jest zasypane, to juz wal na góre bez ograniczeń i stompaj.

- ułożone rury najlepie sie wciska (160 sie cholernie trudno wciska) metodą "na łopatę" - czyli dzwignią.

- najgorsza rzecz (poza kuciem betonowych ścian), to trzymanie spadków. Szczególnie na dłuższych odcinakach raz idzie dobrze, raz za bardzo, a raz bez spdku. Wykopanie rowku na rure zajęło mi 1/2 godziny a równanie spdaku 1,5 godz. Oczywiście potrzebna poziomica, albo i 2 - krótka i długa. Najpierw w wykopie sprawdzamy, potem na juz ułożonej rurze. Jak sie zgadza - to sypiemy i idziemy na browar ;)

- co do spdaków, to różnie mówią, ale jak się będzie mieścić między 1,5% a 3% to powinno jakoś działać.

 

Więcej nie pamiętam :)

 

Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że ta mądrość, to nie moja własna, ale w całości (prawie) przyswojona od rrmi (Roberta). Po prostu powtarzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosiki Kanalizy pod podłoga, czyli rozumiem, że w fundamencie/pod chudziakiem? Czy już na chudziaku, a pod wartwami podłogi "finalnej"?

 

Ja mam w fundamencie styropian FS20 hydrofobizowany, przykryty z zewnątrz folią kubełkową.

 

 

Ja miałem ocieplać styrodurem ale jak przeliczyłem materiał na całe fundamenty to odpuściłem. Poszedłem tak :

- klej bitumiczny

- styro 8cm

- klej

- sitka

- klej

- gruba warstwa dysperbitu

Taka izolacja jest naprawdę solidna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kanalizy ja jeszcze od siebie dorzucę :

 

- przy dopasowywaniu kolanek warto najpierw powyjmować uszczelki i spasować wszystko na "sucho", jak już wszystko pasuje wtedy pozakładać uszczelki, nasmarować "ślizgaczem" i zmontować

- przejście z "poziomu" w "pion" warto robić łagodnie, znaczy nie jedno kolano 90* tylko lepiej dwa kolana 45*. Uwaga ta dotyczy głównie małych średnic, czyli w sumie podejscia już ponad chudziakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi

 

Ty sie tam nie wymadrzaj :D :wink:

Lepiej sie przygotuj.

Jutro masz nalot na budowie :D

 

 

Mnie tak dzisiaj szambiarze wkurzyli , ze ledwo nad soba zapanowalam .

 

Jak ktos ma tanie auto do opchniecia to prosze do mnie na pw.

Musze sobie kupic cos , zeby z pieskiem do szkoly dojezdzac.

:D

 

Betsi

Jesli chcesz dobermana to sa wspaniale mioty teraz . :p

A moe juz cos kupilas i sie nie chwalisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosiki, jeszcze w sprawie kanalizy pod chudziak - jeśli planujesz doprowadzenie powietrza do kominka - zrób to teraz przy okazji rozkładania rur kanalizacyjnych. Powinna wystarczyć rura fi 100-110. Wiem, że dają też fi 160 (?). Należy zachować spadek 2% w kierunku zewnętrznym.

 

U mnie zakończenia pionowych odcinków były równo z chudziakiem. Niektóre trzeba było potem sztukować o grubość ocieplenia i wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące kanalizacji:

Mam przykładowo podejście pod zlew kuchenny. Zlew jest dość daleko od pionu kanalizacyjnego - czyli trzeba położyć kawał prawie poziomej rury i potem przejść do pionu pod samym zlewem. Wypadałoby wkuć (pionową) rurę kanalizacyjną w ścianę, żeby powyżej chudziaka nie było jej widać. Czy wkuwaliście się już pod chudziakiem i wyjście na pion od razu znajduje się w ścianie, czy "wychodziliście" nad chudziak przy ścianie, a później macie zamiar za pomocą kolanek "wejść w ścianę". mam nadzieję, że moja wypowiedź jest zrozumiała. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące kanalizacji:

Mam przykładowo podejście pod zlew kuchenny. Zlew jest dość daleko od pionu kanalizacyjnego - czyli trzeba położyć kawał prawie poziomej rury i potem przejść do pionu pod samym zlewem. Wypadałoby wkuć (pionową) rurę kanalizacyjną w ścianę, żeby powyżej chudziaka nie było jej widać. Czy wkuwaliście się już pod chudziakiem i wyjście na pion od razu znajduje się w ścianie, czy "wychodziliście" nad chudziak przy ścianie, a później macie zamiar za pomocą kolanek "wejść w ścianę". mam nadzieję, że moja wypowiedź jest zrozumiała. ;)

 

Ja wchodziłem w ścianę kolankami już powyżej chudziaka, jest na to sporo miejsca, bo zazwyczaj daje się 2*5 cm styro + wylewka = ok. 16-18 cm. Dawałem dwa kolanka 45* fi 50mm

 

BTW, samo podejście pod zlew było wykonane rurą 110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące kanalizacji:

Mam przykładowo podejście pod zlew kuchenny. Zlew jest dość daleko od pionu kanalizacyjnego - czyli trzeba położyć kawał prawie poziomej rury i potem przejść do pionu pod samym zlewem. Wypadałoby wkuć (pionową) rurę kanalizacyjną w ścianę, żeby powyżej chudziaka nie było jej widać. Czy wkuwaliście się już pod chudziakiem i wyjście na pion od razu znajduje się w ścianie, czy "wychodziliście" nad chudziak przy ścianie, a później macie zamiar za pomocą kolanek "wejść w ścianę". mam nadzieję, że moja wypowiedź jest zrozumiała. ;)

 

Ja wchodziłem w ścianę kolankami już powyżej chudziaka, jest na to sporo miejsca, bo zazwyczaj daje się 2*5 cm styro + wylewka = ok. 16-18 cm. Dawałem dwa kolanka 45* fi 50mm

 

BTW, samo podejście pod zlew było wykonane rurą 110.

 

Ja też tylko wyszedłem przy ścianie z chudziaka. 110 to chyba lekka przesada - 110 to do kibelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...