Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hello,

 

gdyby komuś przyszło do głowy korzystać z usług firm montujących ogrodzenia/balustrady etc. z okolic nowego prażmowa, to niestety już wiem, kogo nie polecam... :evil:

 

dla zainteresowanych info na priv... :cry:

 

pzdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę dostarczyć prąd do działki na Krzakach Czaplinkowskich. W związku z tym szukam namiarów na dobrego elektryka i geodetę do zrobienia szkicu sytuacyjnego działki /czytałam, że jest potrzebny w procesie starania się o prąd/.

 

Mam też do Was parę pytań. Czy zawsze na działce trzeba postawić słup, a jeżeli tak, to skąd go wziąć /przepraszam, że zadaję takie pytania, ale jestem z tym wszystkim kompletnie sama/? Czy elektrycy pomagali Wam wypełnić wniosek o warunki podłączenia prądu? Jak ma wyglądać ten szkic działki zrobiony przez geodetę? Co to jest erbetka? Ile się czeka na podłączenie prądu budowlanego? Co się stanie, jeżeli po otrzymaniu przyłącza nie będę jeszcze miała umówionej ekipy budowlanej? Na których etapach budowy prąd jest niezbędny?

Ile to wszystko/elektryk, geodeta/ może mnie kosztować?

 

Dziękuję za doczytanie do końca , a jeszcze bardziej będę wdzięczna za odpowiedzi i namiary - również na PW.

 

Pozdrawiam wszystkich - Halszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym szukam namiarów na dobrego elektryka i geodetę do zrobienia szkicu sytuacyjnego działki /czytałam, że jest potrzebny w procesie starania się o prąd/.

W moim przypadku nie było to konieczne

Czy zawsze na działce trzeba postawić słup, a jeżeli tak, to skąd go wziąć?

A do czego miałby on służyć? Do przymocowania erbetki? Czy do prowadzenia prądu? Jak linia napowietrzna, to pewnie się nie da uniknąć i to kilku słupów. Słupy, podobnie jak wszystko inne, się kupuje.

 

Czy elektrycy pomagali Wam wypełnić wniosek o warunki podłączenia prądu?

 

Nie i nie widze potrzeby. Tam wpisuje się głównie swoje własne dane i ew moc przyłączeniową i to, czy chcesz 1 taryfę, czy 2.

Jak ma wyglądać ten szkic działki zrobiony przez geodetę?

Patrz wyżej. Może chodzi o plan zagospodarowania działki z zaznaczonym punktem pomiarowym/przyłączem? Masz PnB już?

 

Co to jest erbetka?

To taka tymczasowa skrzynka przyłączeniowa z licznikiem, zabezpieczeniami i gniazdami.

 

Ile się czeka na podłączenie prądu budowlanego?

Nie wiem - nie sprawdzałem.

 

Co się stanie, jeżeli po otrzymaniu przyłącza nie będę jeszcze miała umówionej ekipy budowlanej?

 

Nic - a co mogłoby się niby stać??? :o

 

Na których etapach budowy prąd jest niezbędny?

Na wszystkich!

 

Ile to wszystko/elektryk, geodeta/ może mnie kosztować?

 

Może dużo. Mi np. wyliczyli podłączenie prądu budowlanego na 7,5 tys. Geodeta moim zdaniem niepotrzebny.

 

Dziękuję za doczytanie do końca , a jeszcze bardziej będę wdzięczna za odpowiedzi i namiary - również na PW.

 

Nie ma sprawy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko, czy ktoś z szanownych grupowiczów zlecał montaż alarmu w firmie Agat z Józefowic ? Jakie ewentualnie wrażenia ?

 

My kupowalismy u nich deski szalunkowe i były naprawdę porządne w porównaniu do tych kupionych w Sokołowie k/Janek. Dostawa błyskawiczna, w zasadzie w ciągu godziny od zamówienia. Co do alarmu to się nie wypowiem, ale firma sprawia wrażenie solidnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, właśnie wróciłam z urzędu skarbowego w związku ze zwrotem VAT.

 

Byłam za dokładna i w załączniku VZM/A wpisywałam numer faktury z kwotą i jeśli była korekta dodawałam też numer faktury korygującej z ujemną kwotą korekty.

 

Okazało się, że całkiem niepotrzebne - wystarczyło podać fakturę i kwotę po odjęciu korekty. Kopie faktur korygujących trzeba tylko podpiąć pod kopie faktur właściwych. Wtedy jest miodzio.

 

Oczywiście Byszek forumowy ekspert od zwrotu VAT wspominał o tym wielokrotnie. Ja przekombinowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.agat-security.pl/

 

Robią min. na Rokonet i Satelu, a to chyba dwie najpopularniejsze marki.

 

Za ile ? Mam nadzieję że nie za drogo (może Zuber coś napisze, choć alarm alarmowi nie równy i ceny mogą się znacząco wachać), początkowo sam miałem montować ale brakuje mi czasu i muszę to zlecić. Kabelki rozprowadziłem samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o alarmy to lepiej nie pisać szczegółów :wink:

Cena jest uzalezniona od tego co i ile zamontujesz równiez od rodzju centrali.

Wydaje mi się ze na własne bezpieczeństwo pieniedzy szczędzić nie trzeba.

 

Odnosnie zabezpieczenia siebie i swojej rodziny to mogę polecić kogoś od ubezpieczeń życiowych ( niezbedne przy kredytach), funduszy powierniczych powiązanych z ubezpieczem zyciowym, funduszy emerytalnych ( II-gi i III-ci filar), kredytów hipotecznych. Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego jak jest to ważne :o.

Jezeli ktoś będzie zinteresowny tematem to proszę o kontakt na PW lub e-maila - wyślę namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy obudowa mojego kominka jest piękna w kategoriach bezwzględnych. :oops: Wykonali ją panowie z Kominkarni (ul. Pod Bateriami, przy wylocie z Piaseczna na Tarczyn).

 

Z moim kominkiem poradzili sobie bardzo sprawnie. Nie znam nikogo z naszej grupy kto współpracowałby z Kominkarnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po południu przez Bogatki przechodziła pielgrzymka i jak dowiedziałam sie od sasiadów to już od 5 lat właśnie w Bogatkch jest pierwszy przystanek. Na polach było kolorowo od namiotów, nad rzeką głośno, na boisku koło strzaży śpiewy do późnego wieczora, duuuża kolejka w sklepie, telewizja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...