Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

edzia-niedźwiedzia,

 

mnie okna z PVC organizował forumowy Jareko; okna Jezierskiego w okleinie drewnopodobnej; testuję je od ponad roku, więc przetrzymały zimę i lato; polecam zarówno okna, jak i usługi Jareko;

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie i również zwracam się z prośbą, do wszystkich forumowiczów, o kontakt do sprawdzonego i bardzo chętnie niedrogiego architekta z okolic Piaseczna, Konstancina bądź Góry Kalwarii. Bardzo proszę o pomoc!

Kilka stron wcześniej znalazłam kontakt tylko do p.Góral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edzia-niedźwiedzia,

 

mnie okna z PVC organizował forumowy Jareko; okna Jezierskiego w okleinie drewnopodobnej; testuję je od ponad roku, więc przetrzymały zimę i lato; polecam zarówno okna, jak i usługi Jareko;

 

pozdrawiam,

 

Ech... Gdyby nie ta kosmiczna cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym podzielić się moim ostatnim odkryciem budowlanym: listwami przyokiennymi.

 

My kupowaliśmy w firmie Altimex. Wiem, że produkuje je też HPI Polska.

 

W czasie przyklejania styropianu ciągle męczyło mnie jak dobrze wykonać połączenie ościeżnicy okna z warstwą tynku.

Listwy przyokienne to bardzo sprytne rozwiązanie - przykleja się je przy krawędzi ościeżnicy. Listwa z jednej strony ma pas siatki podtynkowej, drugi bok zabezpieczony jest elastycznym piórkiem. Dodatkowa listwa z paskiem kleju pomaga zabezpieczyć okna folią w czasie tynkowania. Po skończonej pracy tę listwę się odrywa.

 

Siatka i część profilu schowana jest pod tynkiem. Przy ramie okna widać tylko piórko. Wczoraj robiłam porządek po tynkarzach - okna czyste, żadnego mycia, skrobania itp.

 

Jedyny minus - trzeba dużo samozaparcia, żeby je kupić. Składom budowlanym nie opłaca się sprowadzać małych ilości. U producenta trzeba kupić minimum 25 sztuk.

 

Listwy są białe - przy białych oknach lub jasnym tynku - piórko nie rzuca się w oczy. Przy ciemnych oknach i jednocześnie ciemnym tynku biały pasek piórka będzie widoczny.

 

Aha, nasi tynkarze do tej pory nie używali takich listew. Pokazałam im jak się je przykleja. Specjalnie nie marudzili, a potem nawet stwierdzili, że "to dobra rzecz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto,

 

Niezmiennie podziwiam Twoja budowlana wiedze :-) I to, ze Ci sie chce chciec :-) A tynkarze za pouczajaca lekcje powinni Ci dac zacny rabat, o! :-)

BTW podbitka SUPER! Bardzo mi sie podoba :-)

 

Betsi,

 

Z uwielbieniem dla doradzcow ubezpieczeniowych uwazaj. W szczegolnosci w temacie inwestycji w swoja przyszlosc :lol:

Przed praca w TFI mialam przyjemnosc ;) pisac produkty z funduszem inwestycyjnym dla jednego z Towarzystw na rynku ... hmmm ... nie kupilabym ZADNEGO takiego produktu :lol:

 

W sprawie chwastow moge tylko napisac, ze czeste koszenie dzialki ewidentnie wzmacnia trawe a niszczy chwasty. U nas obylo sie bez zadnych opryskow i regularna pielegnacja wybilismy wszystkie chwasciory :-)

 

edzia_niedzwiedzia,

 

U nas okna byly Jezierskiego Elita Thermo. Bylismy z nich bardzo zadowoleni, jak rowniez z serwisu, ktory przyjechal regulowac nam duze okno tarasowe. W drugim domu tez juz sa zaplanowane okna Jezierski :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, bo calkiem bym zapomniala ...

 

Posiadacze psow, uwazajcie na bezpanskie wiejskie koty ... roznosza paskudna chorobe, dluga i dosc uciazliwa do leczenia. Okres wykluwania ok. 8 - 10 dni, a czasami pare tygodni ... Psy i koty bardzo latwo sie nia zarazaja i mamy potem maly szpital w domu ... :(

Niestety Plusz przed przeprowadzka ciezko nam zachorowal i wciaz borykamy sie z tym wiejskim syndromem ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie chwastow moge tylko napisac, ze czeste koszenie dzialki ewidentnie wzmacnia trawe a niszczy chwasty. U nas obylo sie bez zadnych opryskow i regularna pielegnacja wybilismy wszystkie chwasciory :-)

 

Zgadza sie. Jak koszę te chwasty to odrasają troche mniej i inne ale niestety odrastają. Wczoraj sie wkurzyłam i potraktowałam wszystko profesjonalnym Roundupem :-?

Pod koniec sierpnia bedę miała urlop i może wreszcie posieje do końca trawę na działce. O zakupie wszystkich roslin nawet nie marzę, ale na pewno jeszcze kilka dokupię. Te które posdziałam rosna dobrze a reszta w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wszystkie sugestie odnośnie okien.

 

Na tym niestety nie koniec... ;P Proszę o radę forumowiczów, którzy wiedza cos na temat kamienia elewacyjnego.

Chcę wykończyć nim komin, część elewacji budynku oraz orgodzenie.

 

Jakie są Wasze doświadczenia?

1. kamień naturalny czy sztuczny?

2. skąd?

3. kto taki kamień ładnie ułoży?

 

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ruszyły ściany. W końcu widać budowę.

Ale żeby nie było tak wesoło, to okazuje się, że potrzebny mi jest projekt zjazdu (co gorsza z drogi wojewódzkiej). No i mam pytanie czy ktoś z Was przechodził takową procedurę budowania zjazdu z drogi wojewódzkiej i czy ktoś z Was zna kogoś kto by taki projekt w rozsądnej cenie wysmarował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej grupo!

Mam pytanie odnośnie przyłącza wodociągowego? a mianowicie ile płaciliście za tą przyjemność!?? ELMAR mi wyliczył 7500zł brutto :o za przyłącze a ja muszę zrobić dwa :-? ręce mi opadły jak to usłyszałam!

Wiem że na działce zrobić mi może hydraulik i tak mam w zamiarze, ale w drodze to już tylko ELMAR a to i tak takie kwoty biorą że włos się jeży!!

I czy coś takiego jak "obsługa geodezyjna + dokumentacja niezbędna do odbioru" musi robić ktoś od nich bo za tę usługę wyliczyli ponad 2500 zł!!!

Pomocy, jak to w praktyce wygląda!!??.

 

.................chyba sobie studnie wykopię........... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosiki

w moim przypadku musiałem mieć projekt zjazdu z drogi gminnej. Wykonywał mi projekt bardzo rozsądny człowiek, co do ceny to chyba mniej rozsądna. Szczegóły na priv.

 

nania

Jestem w trakcie realizacji - projekt przyłącza poza ELMAREM 1000 zł , a planowane wykonawstwo ok 3000 zł plus dobrowolna wpłata 1000 zł na komitet budowy wodociągu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej grupo!

Mam pytanie odnośnie przyłącza wodociągowego? a mianowicie ile płaciliście za tą przyjemność!?? ELMAR mi wyliczył 7500zł brutto :o za przyłącze a ja muszę zrobić dwa :-? ręce mi opadły jak to usłyszałam!

Wiem że na działce zrobić mi może hydraulik i tak mam w zamiarze, ale w drodze to już tylko ELMAR a to i tak takie kwoty biorą że włos się jeży!!

I czy coś takiego jak "obsługa geodezyjna + dokumentacja niezbędna do odbioru" musi robić ktoś od nich bo za tę usługę wyliczyli ponad 2500 zł!!!

Pomocy, jak to w praktyce wygląda!!??.

 

.................chyba sobie studnie wykopię........... :wink:

 

 

 

Spokojnie, u mnie kanalizacja będzie kosztowała ok. 15 000 . Też Elamar.

Spytam tylko czemu musisz zrobić dwa przyłącza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej grupo!

Mam pytanie odnośnie przyłącza wodociągowego? a mianowicie ile płaciliście za tą przyjemność!?? ELMAR mi wyliczył 7500zł brutto :o za przyłącze a ja muszę zrobić dwa :-? ręce mi opadły jak to usłyszałam!

Wiem że na działce zrobić mi może hydraulik i tak mam w zamiarze, ale w drodze to już tylko ELMAR a to i tak takie kwoty biorą że włos się jeży!!

I czy coś takiego jak "obsługa geodezyjna + dokumentacja niezbędna do odbioru" musi robić ktoś od nich bo za tę usługę wyliczyli ponad 2500 zł!!!

Pomocy, jak to w praktyce wygląda!!??.

 

.................chyba sobie studnie wykopię........... :wink:

 

 

 

Spokojnie, u mnie kanalizacja będzie kosztowała ok. 15 000 . Też Elamar.

Spytam tylko czemu musisz zrobić dwa przyłącza ?

 

A no dwa przyłącza bo dom dwumieszkaniowy a'la szeregówka do docelowego podziału i stąd dwa przyłącza!'

 

 

ms. wybacz ja jakaś nie kumata teraz jestem......ale podobno kobiety w ciąży tak mają :lol: ........... czyli od drogi do działki nie musi mi robić ELMAR???

A jak nie co muszę mieć żeby zrobic samemu, wiem że mapkę , projekt??? i co jeszcze???

Bo jak policzyłam to ich robocizna do samej działki + plus odbiór to prawie 10 000 zł :o a dodam że jakieś 7 m mają do zrobienia bo woda po drugiej stronie ulicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się Was poradzić w takim trochę "gównianym" temacie. Chodzi mi mianowicie o szambo? Czy kupowaliscie, czy budowaliscie sami z kręgów i jak to jest z odbiorem tegoż urządzonka? Jeśli kupowaliście to może powiecie gdzie? Muszę się tym powoli zainteresować.

 

Szambo musi byś szczelne i musi mieć atest więc z kręgów nie za bardzo mozesz je zbudować sam :wink:

Zainteresuj sie może przydomową oczyszczlnią ścieków - podobno koszt niewiele wiekszy ( ok. 7k) a jaka korzyść. Inwestycja zwraca się szybko

( 10m3 szamba wybieranie co miesiąc po 180zł lub nie wybieranie wcale przez 2 lata).

 

Ja co prawda mam szambo i bardzo żałuję że nie zrobiłam od razu tej oczyszczalni. Rozważam nawet teraz taka mozliwość bo mogę jeszcze rozkopać kawałek działki, wykorzystać te rury i zbiornik który mam.

 

 

Nie wiecie może czy do takiej oczyszczalni musza być jakieś szczególne warunki glebowe ( mam glinę) i czy trzeba mieć na to pozwolenie czy wystarczy zgłoszenie że budujesz.

 

 

A... i zapomniałam Wam napisać że "sasiad szambowy" rozczarował sie po raz drugi :lol: :lol: :o

( to tak przy okazji tematu szamb) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... czyli od drogi do działki nie musi mi robić ELMAR???

A jak nie co muszę mieć żeby zrobic samemu, wiem że mapkę , projekt??? i co jeszcze???

Bo jak policzyłam to ich robocizna do samej działki + plus odbiór to prawie 10 000 zł :o a dodam że jakieś 7 m mają do zrobienia bo woda po drugiej stronie ulicy!

 

Nania

 

Wodociągu ( od drogi do działki) ani przyłącza ( od granicy działki do domu)

nie musi wykonywać firma Elmar ale pamietaj ze oni to potem " odbierają" a nie lubia jak ktoś " z poza " wchodzi w ich interes.

U mnie wykoywała własnie inna firma i przyczepili się ( Elmar oczywiście) o szerokość poprowadzonej rurki. Trzeba było rozkopywać jeszcze raz i wymieniać bo nie chcieli zatwierdzić.

 

Jesli wode masz po drugiej stronie ulicy a ta ulica jest asfaltowa to koszt robocizny jest troche wiekszy bo trzeba przeciskać się z rurą pod ulicą. U mnie też tak było ( pod krajówką 722). :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nania,

 

ja musiałem ciągnąć ok. 100m wodociągu tylko do siebie, bo nie chciałem mieć wody w domu tylko ze studni. robotę tę połączyłem z montażem szamba, całość wyniosła mnie ok. 10-11k PLN (+2k PLN haracz dla gminy) 1,5 roku temu... :-?

 

 

pzdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...