Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ba, żeby kasa pozwoliła też byłabym może za gotowym domem :roll:

A resztą i tak trudności i praca włożona w budowę bardziej związują emocjonalnie.

Ha to tak jak ze zdobyciem ukochanego im więcej pracy się włoży tym lepiej smakuje :wink:

 

Berneński pies pasterski ma jedną właściwość - nie znosi zmian w otoczeniu. Wtedy szczeka i denerwuje się.

Ten piękny pies pociągowy używany do ciągnięcia wózka wyładowanego kaniami z mlekiem :lol:

Nie polecam kupowania na wystawach - po pierwsze to proceder nielegalny, kupujący napędzają ten interes a potem szczeniaki (najczęściej nie rodowodowe) czekają w upale na kogoś kto pod wpływem chwili go wybierze. Widok straszny, serce krwawi, a Związek Kynologiczny niewiele robi aby to zlikwidować.

Nie ma to jak wybieranie szczeniaka spośród innych z miotu. Widzisz w jakich warunkach mieszka, jaką ma matkę, jaki charakter, jak się rusza.....

 

ps. w Sułkowicach większość psów kupowana jest od prywatnych ludzi, pies którego rodzice kupili musiał być już nie w porządku i dlatego go sprzedano :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiek nie byłam na wystawie psów jeszcze ale bywam na wystawach kotów i tam nic takiego nie ma miejsca. Mam nadzieję, że na taką nie trafię co opisujesz.

 

Pies kupowany w Sułkowicach był prawie 30 lat temu z hodowli z której były brane psy policyjne do szkoleń a że były same suczki i tylko jeden piesek z jednego miotu a dodatkowo pięknie wybarwiony to decyzja był właśnie taka.

Te cechy które opisałam są powtarzalne i wymieniane wśród właścicieli tych psów najczęściej. Mówię tu o czystej rasie bo mieszańce z kundlami są z reguły zdrowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, żeby kasa pozwoliła też byłabym może za gotowym domem :roll:

A resztą i tak trudności i praca włożona w budowę bardziej związują emocjonalnie.

Ha to tak jak ze zdobyciem ukochanego im więcej pracy się włoży tym lepiej smakuje :wink:

 

ja jednak pozostane przy mniej emocjonalnym i bardziej ekonomicznym podejsciu do "murow" :D 8)

 

Zazdrosnico, psa rasowego (z hodowli zarejestrowanej w ZK) mozesz kupic duzo taniej, gdy wybierzesz tzw. pet-a. To zazwyczaj psy, ktore maja jakas wade dyskwalifikujaca do wystawiania. Moze to byc niewlasciwe wybarwienie pazurow, nosa, jakas wada umaszczenia, albo zgryzu psa. O charakterze takiej wady powinien poinformowac hodowca, umieszczajac ja rowniez w Umowie sprzedazy psa.

 

Natomista absolutnie nie polecam kupowania czworonoga na wystawach, targach i bazarach ... Nawet za cwierc ceny :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii formalnej - Betsi jak najbardziej budowała dom. Po drodze musiała nawet zmienić ekipę.

 

Ms

 

Dzieki, że pamietałaś i sprostowałaś.

Tak właśnie było - budowałam od zera i po drodze miałam przygodę (i dużą stratę) z firmą budowlaną "Brej" ( z naszych okolic).

 

Zazdrosnica

 

Jak coś się dowiesz o hodowli psów pasterskich to daj znać, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech też mam straty przez pijaństwo poszczególnych budowlańców i wolę tego nie liczyć bo na pewno przekroczy sporą sumę :(

 

dach może sprawdzić tylko inspektor nadzoru czy też każdy inny dobry dekarz wyłapie w którym miejscu może przeciekać pod komin?

 

Betsi oczywiście, że dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images31.fotosik.pl/378/b42ce2079c6a5aa7.jpg

 

Ten pies wałęsa się w naszych okolocach od dwóch tygodni.

Może ktoś go rozpoznaje, a może ktoś szuka?

Jest bardzo młody i łagodny.

Straz Miejska raczej nie chce się nim zaineresowac .Tam są jakieś procedury, których nawet Bareja by nie wymyślił :o

Jak tak dalej pójdzie to odwiozę go do schroniska, ale jeszcze pytam po sąsiedzku :)

 

Co tam, niech na chwilę znowu wątek zejdzie na psy :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johan

drzwi robiła firma Eden z Bartyckiej 26, pawilon 51.

Tel: 8411577

Obsługa pierwsza klasa, drzwi też .

Sprawują się b. dobrze-należy tylko pamiętac, że są to drzwi drewniane, a drewno podlega pewnym procesom.

Dwukrotnie musieliśmy je podregulowac.

 

Poza tym gdyby nie to, że pies je nam zarysowuje regulrnie od wewnątrz :wink: , byłoby idealnie.

Zresztą chyba nie tylko ja na tym forum mogę potwierdzi fachowośc pani Teresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie firmy Pani Teresy, ja jestem rozczarowana obsługą albo trafiałam na tą samą panią z biura na Bartyckiej, która mi obiecywała że wszystko przekaże i że Pani Teresa sama do mnie oddzwoni ponieważ ma dużo pracy i tak czekałam, aż w końcu zamówiłam wejściowe gdzie indziej i mam firmy DERPAL - długo się czeka ale warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mieszkańców Złotokłosu i okolic:

Polecam nową drogę do Tarczyna prowadzącą od cmentarza w Złotokłosie do A.Krakowskiej, jeżdżę nią od kilku dni i nie mogę się nacieszyć: równo i pusto (wcześniej tłukłam się po dziurach i uciekałam na pobocze przed ciężarówkami na drodze Piaseczno-Tarczyn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze nie przechodził podłączenia gazu - niech żałuje. Ja natomiast podziwiam tych, którzy mają to już za sobą.

 

U mnie przypadek prosty - gaz w drodze przed działką, ale...

 

najpierw warunki przyłączeniowe (ważne 1 rok),

potem umowa przyłączeniowa,

mając umowę przyłączeniową można przystąpić do papierologii związanej z budową instalacji,

w tym czasie wykonawca ze strony gazowni robi swój kawałek przyłącza,

jedna i druga strona robi inwentaryzację i kompletuje papiery,

jak jest wszystko można pójść do gazowni w wnioskiem o zawarcie umowy przyłączeniowej,

po złożeniu wniosku wystawiana jest umowa, podpisujemy.

 

A gaz?

Gazu niet.

Za trzy tygodnie może ktoś z gazowni zadzwoni, żeby umówić się na zrobienie wcinki i założenie licznika.

 

 

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...