Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aaa własnie szanowna grupo gdzie najtaniej w naszych okolicach zamówic tabliczkę z nazwą ulicy, już dawno powinnam zamówić ale jak zwykle to sie zostawia na końcu :roll:

 

Podobno w Auchanie za ok 140 zł, ale wymyśliliśmy kupno mosiężnych cyferek. Też są powszechne, chyba że ktoś ma trzycyfrowy numer :roll:

Na Allegro można zamówić plastikowe za ok 25 zł+koszty przesyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niniejszym potwierdzam wszystko co napisaliście o ekipie dekarskiej Czesława Wrzoska od "Statka". U mnie też robił dach i uważam że była to jedna z nalepiej zorganizowanych ekip jakie u mnie były.

 

Savee

Czy dawałam Ci kontakt do firmy, która budowała u mnie? Pytam, bo czytam że jesteś na etapie zbierania ofert.

 

Tabliczkę na dom zamawialiśmy w urzędzie gdzie nadają numery domów i nazwy ulic ( jakim?-nie wiem) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna lub wie o istnieniu jakichś norm, określających min. odgledłość ogrodzenia od przebiegającego pod ziemią wodociągu? W MPZP jest mowa o min. odległości ogrodzenia od gazociągu (0,5 m), ale o odległości od wodociągu nic nie ma.. Przeszukałam chyba cały internet i nie znalazłam słowa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

savee, wodociąg i kanalizacja kładziona jest głęboko i jako takie nie kolidują z ogrodzeniem.

 

Przewody gazowe idą dosyć płytko i stąd zapisy, żeby wyeliminować niebezpieczeństwo przypadkowego uszkodzenia.

 

Mam wrażenie, że obawy pani inspektor wynikają z tego, że od razu zakłada iż będziesz robiła solidne ogrodzenie na porządnym fundamencie. Wtedy może dojść do uszkodzenia systemu korzeniowego drzew.

 

Kiedyś interesowałam się tymi odległościami i znalazłam, że odległość wody i gazu od kanalizacja to 1,5 m. Kanalizacji od kabli energetycznych 0,8 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsi, dzięki, z panem Zenonem jesteśmy w trakcie rozmów.

 

Co do tych odległości - w prawie budowlanym nic o tym nie ma, mam jeszcze podejrzenie, że może to być w jakiejś Polskiej Normie, ale na razie nic nie znalazłam. Mój projektant też nic na ten temat nie wie :/ Próbuję jeszcze wydębić taką informację od Elmaru, na razie spuścili nas już raz na drzewo, ale będę jeszcze próbować.

 

Skończy się to tym, że w zmodyfikowanym projekcie zagospodarowania terenu w ogóle nie wrysuję ogrodzenia od strony ulicy :) Już sprawdziłam - zalegalizowanie samowoli budowlanych w postaci ogrodzenia - 5 tys :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdziłam - zalegalizowanie samowoli budowlanych w postaci ogrodzenia - 5 tys :)

 

Jak już postanowisz ogrodzić się od ulicy - zrób zgłoszenie w starostwie, pięknie wyrysuj gdzie brama, gdzie furtka, gdzie ominięcie drzewa. A zaoszczędzone w ten sposób 5 tys. wydaj na lepsze cele. :wink:

 

PS. Ja w sobotę się wybieram. A Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga całkowicie prywatna ale odchodzi od jednej z głównych dróg Gabryelina. Przeszła normalny tryb nadawania nazwy. Dlatego nie wiem czy mogę ją zamówić na Allegro czy w urzędzie.

Nr. domów nie będzie na razie tylko sama tabliczka żeby trafić do nas było łatwiej. Bo póki co będą tylko dwa domy mój i sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrośnica Tabliczka z numerem domu i nazwa ulicy montowana na budynku to tzw. numer policyjny i twoim obowiaskiem jest go zainstalować. Ba ,dawniej wymagali aby był podswietlany nocą. Natamiast tablica informacyjna z nazwa ulicy to obowiazek gminy.Pisz do gminy prośbe o oznaczenie ulicy.

 

Czyli same numery (bez nazwy ulicy) są niezgodne z przepisami? Niejeden taki dom widziałam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr. domu można nadać chyba dopiero po oddaniu do użytkowania czy się mylę?

 

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Skoro była uchwała zatwierdzająca nazwę ulicy możesz już wystąpić do gminy od nadanie numeru tzw. policyjnego.

 

Do tej pory w dokumentach posługujesz się pewnie numerem działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii odległości ogrodzenia od wodociągów - jakby ktoś kiedyś potrzebował tej informacji, to wygląda na to, że nie istnieją przepisy budowlane regulujące tą sprawę. Są jedynie warunki techniczne wykonania i odbioru sieci wodociągowych, które jednak nie zostały wydane przez żadnego ministra w formie rozporządzeń i w związku z tym nie stanowią prawa. Nie wiem, skąd się wzięły w takim razie, pewnie jakieś zalecenia.

 

W każdym razie, zgodnie z tym zaleceniami, dla rury wodociągowej o średnicy do 300mm, odległość ścianki rury od ogrodzenia powinna wynosić min. metr.

 

Swoją drogą zastanawiam się - czy jeśli coś nie jest częścią obowiązującego prawa, to można to po prostu zignorować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

Zaczynam budowę wiosną i jestem już szcześliwym posiadaczem pierwszego problemu. Mój umówiony wcześniej inspektor nadzoru z przyczyn zdrowotnych zrezygnować musiał z kierowania budową. Czy może ktoś łaskawie podzielić sie namiarem na godnego zaufania przedstawiciela tego zacnego zawodu? Interesuje mnie ktoś, kto nie tylko wpisze do Dz.B, ale również cokolwiek zaangażuje sie w budowę.

 

Pozdrawiam gorąco,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktos potrzebuje wykonawców do tzw. kompleksowej wykończeniówki, w mnie ocieplali dach i zabudowywali gk, szpachlowali ściany, robili sufity podwieszane, glazurę i terakotę w całym domu, efekty można zobaczyć w moim linku, dodam jeszcze, ża ja wymyślałam trochę w łazienkach i zabudowach gk i ponowie doskonale sie sprawdzili u mnie pewnie będa robic jeszcze tydzień lub góra 2 i koniec aż do malowania, a na wiosnę reszta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...