Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Betsi "Dlaczego uważasz że piesek musi być rozpieszczony? "

A no dlatego, że szanowna Pani kupuje pieska nie do pilnowania posesji, nie na polowania a jako zabawka.

Pisze ,bo z doświadczenia życiowego wiem jak taka sytuacja może pogorszyc stosunki sąsiedzkie.

.

 

Tadzel

Pies nie jest zabawką tylko członkiem rodziny i przyjacielem, a bawic sie z nim bede ponieważ psy to lubią.

Moje stosunki sąsiedzkie i tak sa dośc kruche bo:

-jeden sąsiad wylał mi szambo na działkę i wiecznie wzywa straz miejska jak pale ognisko ( sam czasami pali śmieci), dwa razy złozył doniesienie do urzędów ( INB oraz IOŚ) - niestey nie udało mu sie tym mnie zastraszyć.

-drugi sąsiad wybudował nielegalna kotłownię i hajcuje czym popadnie

jego koty łażą po mojej działce, wyleguja sie na tarasie i sraja gdzie popadnie na moja trawę

- trzeci sasiad domaga sie zwrotu kasy za drewniany płot

 

I myslisz ze nawet jak pies sobie poszczeka to moje stosunki z sąsiadami sie pogorszą :wink:

 

Flamenco

Poniekąd zgadzam sie ze wszystkim co napisałeś, ale jak narazie wolę mimo wszystko ( i tego co napisałam powyżej o moich sąsiadach) mieszkac w domu na wsi.

Jestem troche w lepszej sytuacji bo:

do pracy jeżdżę samochodem, mam blisko ( ok 100m, 150m) 2 sklepy czynne cały tydzień :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o kontakt do dobrej i taniej ekipy budowlanej do wykonania stanu surowego oraz tanich składów budowlanych.

 

Będę wdzięczy za wszelkie przekazane kontakty:)

 

zależy z czego budujesz, jesli na przykład z porothermu to zapraszam do poczytania tego watku

http://forum.muratordom.pl/post2961003.htm#2961003

może się przyłaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam2007 - z tymi cenami ekip to ceny sa na takim samym poziomie, rok temu tez mogles znalezc tania ekipe (bardzo tania nawet) tylko ze musialbys zrezygnowac z pracy zeby siedziec na budowie i dyrygowac, dowozic materialy i inne pierdy na kazde zawolanie. Pomijam tu oczywiscie naciagaczy i posrednikow ktorzy za stan surowy otwarty wolaja 60-80tys ale jak chcesz solidna ekipe do surowego wraz z przykryciem dachu za wedlug mnie rozsadna cene to daj znac na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę budował dom w okolicach Góry Kalwari i na razie mam dylemat czy wybrać silikaty czy porotherm

 

Ja też mam podobny dylemat, ale na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany na silikaty - będę miał pompę ciepła i dodatkowa akumulacyjność budynku się przyda do grzania w tańszej taryfie :)

 

Jak znajdziesz jakieś sprawdzone argumenty przeciwko silikatom to daj mi znać, chętnie zweryfikuję, a tymczasem zachęcam do wątku:

http://forum.muratordom.pl/jak-budowac-silka,t18964-2520.htm?highlight=silka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam2007 - z tymi cenami ekip to ceny sa na takim samym poziomie, rok temu tez mogles znalezc tania ekipe (bardzo tania nawet) tylko ze musialbys zrezygnowac z pracy zeby siedziec na budowie i dyrygowac, dowozic materialy i inne pierdy na kazde zawolanie. Pomijam tu oczywiscie naciagaczy i posrednikow ktorzy za stan surowy otwarty wolaja 60-80tys ale jak chcesz solidna ekipe do surowego wraz z przykryciem dachu za wedlug mnie rozsadna cene to daj znac na priv.

 

qboos,

Dzieki wielkie za chęć pomocy.Jestem na etapie koncówki krycia dachu dachówką.Zostało kawałek połaci, gąsiory i kosmetyka nie mniej jednak to co piszesz w 100% pokrywa się z moimi doświadczeniami.Co prawda sporo na tym zaoszczędziłem ale chyba bym się na to nie zdecydowal po raz kolejny.Z tym dostarczaniem materiałów tak źle nie było , gorzej z "fochami" wykonawców. Co do cen to jednak chyba się nie zgodzę, ponieważ dla przykładu w zeszłym roku za ocieplenie ceny oscylowały wokół 50 i więcej pln/1m2 , teraz spokojnie za 30pln/1m2 do 40 pln znajdę. Tak samo z innymi usługami.A sądzę ,że będzie coraz lepiej w obecnym czasie.Sporo inwestycji stoi lub nie zostanie rozpoczętych.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planujemy rozpoczecie wiosna budowy. Dzialka jest ogrodzona (razem z przylegajaca dzialka - nie nalezaca do nas). Brama jest na przylegajacej dzialce. W zwiazku z tym przed rozpoczeciem budowy musimy miec wjazd/brame/cos co mozna otworzyc i zamknac w formie prowizorycznej od strony ulicy (teraz jest tam tylko ogrodzenie). Czy ktos moze polecic sposob rozwiazania tego? Skad wziac taka tymczasowa brame budowlana? Probowalem szukac tego w Internecie ale wszedzie maja tylko wypasne bramy docelowe...

 

Pozdrawiam,

mnietz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnietz

 

według mnie najlepiej zbić / skręcić ramiak z desek i wypełnić go siatką ogrodzeniową. Przez środek ramiaka trzeba dać deskę po przekątnej aby usztywnić całość, przy czym deska powinna być w dolnym rogu bramy z tej strony, którą to będzie montowana do zawiasów. Takie bramy można często znaleźć na naszym forum w "ogłoszeniach drobnych", rzuć równiez okiem na "dzienniki budowy" różnych forumowiczów, zazwyczaj na początku budowy wszyscy mają mnóstwo energii i fotografują każdy szczególik również ogrodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzabij dobrze opisał know how.

 

Mam takie cudo i kiedyś pewnie się jej pozbędę, ale nie potrafię określić kiedy.

 

Wzorcowy egzemplarz takiej bramy jest do podpatrzenia na ul. Millenium w Głoskowie - na odcinku między stacją uzdatniania wody a szkołą.

 

Ważne, żeby skrzydła były możliwie jak najszersze - tak by mógł wjechać duży samochód (HDS, betoniara itp.). Piękne być nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to rób większe, choć skrzydło szersze niż 3 metry może być już całkiem ciężkie i będzie wymagać dość mocnych słupków. Generalnie to najlepiej budować w ogóle bez ogrodzenia, wtedy dojazd wszelkiej maści sprzętu jest najlepszy.

 

Zamiast gwoździ proponuję użyć wkrętów do drewna, takich fosforowanych jak do zabudowy GK. Według mnie trzymają znacznie lepiej (tak robiłem szalunek pod ogrodzenie). Siatkę (w sumie może być leśna - taka z dużymi oczkami z ciękiego drutu) można przymocować zszywaczem tapicerskim z długimi zszywkami (zszywacz potem się przyda do ocieplenia poddasza, także warto kupic troche lepszy). Pół soboty i powinno być gotowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dochodzimy do tematu slupkow i mocowania skrzydel na slupkach...

Co z tymi slupkami? Nie wystarcza mi takie na jakich wisi dotychczasowe ogrodzenie? Metalowe, zabetonowane. Bo myslelem ze sprytnie po prostu wytne ogrodzenie miedzy 2ma takimi slupkami, zrobie skrzydla i przymocuje do istniejacych slupkow. A tak swoją drogą - jak mocowaliscie skrzydła do slupkow?

Wystarczy je przydrutowac?

 

Pozdrawiam,

mnietz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam2007 - z tymi cenami ekip to ceny sa na takim samym poziomie, rok temu tez mogles znalezc tania ekipe (bardzo tania nawet) tylko ze musialbys zrezygnowac z pracy zeby siedziec na budowie i dyrygowac, dowozic materialy i inne pierdy na kazde zawolanie. Pomijam tu oczywiscie naciagaczy i posrednikow ktorzy za stan surowy otwarty wolaja 60-80tys ale jak chcesz solidna ekipe do surowego wraz z przykryciem dachu za wedlug mnie rozsadna cene to daj znac na priv.

 

qboos,

Dzieki wielkie za chęć pomocy.Jestem na etapie koncówki krycia dachu dachówką.Zostało kawałek połaci, gąsiory i kosmetyka nie mniej jednak to co piszesz w 100% pokrywa się z moimi doświadczeniami.Co prawda sporo na tym zaoszczędziłem ale chyba bym się na to nie zdecydowal po raz kolejny.Z tym dostarczaniem materiałów tak źle nie było , gorzej z "fochami" wykonawców. Co do cen to jednak chyba się nie zgodzę, ponieważ dla przykładu w zeszłym roku za ocieplenie ceny oscylowały wokół 50 i więcej pln/1m2 , teraz spokojnie za 30pln/1m2 do 40 pln znajdę. Tak samo z innymi usługami.A sądzę ,że będzie coraz lepiej w obecnym czasie.Sporo inwestycji stoi lub nie zostanie rozpoczętych.

Pozdrawiam,

 

No wlasnie teraz po nicku skojarzylem ze my juz rozmawialismy o sprzedazy desek i stempli takze ten najciezszy etap juz za toba. A co do cen to wcale bym sie nie obrazil jak bys mial racje :) w koncu jakis pozytek bylby z tego kryzysu ;)

 

Mam przy okazji pytanie do wszystkich, poniewaz moja ekipa natrafila przy kopaniu law na dreny (fakt mialem w pozwoleniu napisane ze sa w okolicy ale liczylem ze uda sie ominac). Czy mieliscie podobna sytuacje? Jak to teraz wyprowadzic i gdzie bo przez srodek domu raczej nie puszcze :). Obejsc caly dom dookola i polaczyc z druga czescia? Czy moze jest jakas inna recepta zeby pozbyc sie tego problemu i iprzy okazji zeby mnie ni zalewalo przy wiekszych deszczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby polecić mi geologa? Muszę w trybie pilnym wykonać badanie poziomu wod gruntowych. Będę wdzieczny za informacje, jak długo to trwa ( tzn. odwiert plus przygotowanie opinii) oraz jaki może być koszt?

 

mnietz

 

Ja mialem kiedyś taką brame budowlaną przydrutowaną do słupków.

Trochę to niewygodne przy otwieraniu, ale jeśli nie musisz otwierać zbyt często to pewnie sie sprawdzi. Na montaż zawiasów raczej szkoda czasu, no chyba że chcesz mieć zrobione profesjonalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qboos, nie pamiętam kto miał ten problem.

 

Z reguły panie z melioracji straszą drenami lub sączkami każdego inwestora. Potem się okazuje, że w terenie nic nie znajdują.

 

Cokolwiek masz - musisz zrobić tzw. bypass - obejście drenem budynku i wpięcie się do starego drenu. Ja mam dren przy granicy działki i prawie przez cały rok wali nim woda aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...