Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Miasto Piaseczno ciągle mnie zaskakuje.

 

Ponieważ jestem na etapie szukania żaluzji, pomyślałam że najlepiej będzie zamówić je w Piasecznie. Znalazłam w internecie parę miejsc i w sobotę rano specjalnie nałożyliśmy drogi, żeby sprawę załatwić.

 

Mocno sie zdziwiłam, bo dwa punkty były zamknięte na głucho (czynne poniedziałek - piątek, godz. 9-17), a w trzecim miejscu nic nie było pod wskazanym adresem. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miasto Piaseczno ciągle mnie zaskakuje.

 

Ponieważ jestem na etapie szukania żaluzji, pomyślałam że najlepiej będzie zamówić je w Piasecznie. Znalazłam w internecie parę miejsc i w sobotę rano specjalnie nałożyliśmy drogi, żeby sprawę załatwić.

 

Mocno sie zdziwiłam, bo dwa punkty były zamknięte na głucho (czynne poniedziałek - piątek, godz. 9-17), a w trzecim miejscu nic nie było pod wskazanym adresem. :evil:

 

Widac jeszcze nie poczuli kryzysu albo juz pozwalniali wszystkich pracownikow w ramach oszczednosci i nie ma komu pracowac :).

 

A tak na marginesie nie wiem czy to standard czy to w zwiazku z tym spowolnieniem ale do mnie srednio 2 razy w tygodniu przyjezdza jakies handlowiec na budowe i wciska materialy, okna, dachy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Pozdrawiam serdecznie budujących w Piesecznie i okolicach.

Przymierzamy się do załatwiania papierów na budowę pod Konstancinem, nad Wisłą. Czekam na publikację miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, czytam forum i widzę coraz wyraźniej, co mnie czeka :o

 

Pozdrawiam ziomków z powiatu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kilka pytań:

 

1. Gdzie w naszej okolicy zamawialiście/kupowaliście/wykonywano Wam bramy wjazdowe, bramy garażowe, furtki do bramy, furtki do altan śmietnikowych.

Znaleźliśmy firmę Biarkem w Piasecznie. Dystrybuują Hormanna, Normstahla, Nice'a, robią też bramy wjazdowe (ślusarka) na miejscu. Ktoś u nich kupował? Jak oceniacie? Czy macie jakieś inne namiary?

 

2. Czy ktoś ma namiary do ekip od tynków wew cementowo-wapiennych, ocieplenia i tynków zewnętrznych, wylewek, ocieplenia poddasza i gipsokartonów? Ekipy tanie i solidne oczywiście.

 

Jeśli tak - ślijcie.

 

3. Czy ceny usług i materiałó faktycznie spadają? Wszelkie pismackie statystyki mówią że stal potaniała ostatnio o 5% i materiały ociepleniowe ze 30%. Prawda to? Kupować teraz materiały ociepleniowe?

 

Ja jakoś nie widzę tego spadku cen. Kryzys jest, ale u mnie w portfelu, głowie, ciele i kosztorysie.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

savee bardzo Ci dziękuję za odzew. Zdjęcia Saszy widzieliśmy, te na deccorii też - strasznie nam się podobała realizacja tego projektu we Wrocławiu. I już, juz prawie się zdecydowałam, aż "wpadłam" na Wdzięcznego z Muratora. I klops - nie potrafię wybrać. Dlatego strasznie chciałabym zobaczyć któryś z tych projektów w realu.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ms, 15 marca to jest data mocno życzeniowa i mocno nierealna. Choćby za względu na warunki atmosferyczne. Nasz wykonawca zaproponował, żeby taką datę wyznaczyć, ale od razu zastrzegł, że nie ma sensu kopać fundamentów jak będzie mokro. Nie wypowiadał się na temat kopania fundamentów w śniegu :)

 

Poza tym mamy jeszcze nowy problem. Pojechaliśmy z naszym świeżutkim pozwoleniem na budowę do ZEWTu a ten nam oświadczył, że owszem, może rozważyć przyłączenie nam prądu przed 2010, ale takie decyzje podejmuje się na jakimś zebraniu zarządu, a zarząd zbiera się raz na miesiąc. I to dotyczy też prądu budowlanego!!

 

Ja się spodziewałam problemów z ZEWTem, ale nasz kierbud ostatnio nas uspokajał, że jeśli chodzi o prąd budowlany, to nie robią problemów :/ Na sąsiedniej działce jest słup, także chodzi tylko o pociągnięcie kabla.. Kurczę no. Jak Wy mieliście z prądem budowlanym z ZEWTu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam termin na czerwiec 2010 i tez pani w zewt nie umiala doradzic czy i jak mozna to przyspieszyc.do szczescia brakuje mi skrzynki na licznik.skrzynke elektryczna mam w granicy dzialki.tez planuje zaraz po zniknieciu sniegu zaczac walczyc z kopaniem fundamentow i dalsza budowa..marzenie takie male ciche stan surowy zamkniety na lato juz miec...czas zweryfikuje marzenia.a z pradem narazie postanowilismy uzyc generatora.w koncu potrzebny jest do betoniarki i takich tam elektronarzedzi.moze styknie narazie.podobno mozna pisac pismo o przyspieszenie ale czy cos to daje ....pozdrawiam i zycze powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już złożyliśmy wniosek o przyspieszenie - ale, jak pisałam, musi go rozpatrzyć zarząd, który zbiera się raz w miesiącu. Cóż :)

 

Też myślimy nad generatorem, tylko że generator generatorowi nie równy, nie wiem, czy coś za 500 zł da radę, a żal mi teraz wydawał kilku tysięcy na porządny generator, który na budowie może się uszkodzić i który trudno będzie zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem o czyms takim: http://allegro.pl/item560467672_agregat_pradotworczy_220v_12v_generator_2_5kw.html

tylko ze ok 50 zl drozszym i 2.7 kw i wyjscie sily ale nie widze go narazie na allegro.dopytalem ekipy co oni o tym sadza ,stwierdzili ze sila jest zbedna bo betoniarka na 220v.a jak moge spytac gdzie ruszacie z budowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no ja na generatorach prądu za bardzo się nie znam (córka elektryka :D ). Mój M. spojrzał i stwierdził, że wygląda dobrze, ale on też się nie zna, tylko robi mądrą minę :D

 

Zobaczymy, co nam odpowie ZEWT na naszą 'interpelację' - i kiedy. Mamy jeszcze opcję dogadania się z sąsiadami - jak nie będzie innego wyjścia :/ W ogóle ci nasi sąsiedzi to ciekawi ludzie: jakieś 14 lat temu. jak kupowali tę działkę, ładnie ją ogrodzili i.. doprowadzili prąd :) Z którego oczywicie nie korzystają, bo na działce nie ma nic poza trawą i konikami polnymi (latem oczywiście), ale opłatę za przesył płacą co rok.

 

Budować się będziemy w Głoskowie-Letnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZEW-T - według mnie najdziwniejsza instytucja. Pierwsze starcie było poraźką - miałam skrzynkę w granicy działki a w warunkach napisal, że nic nie ma i dopiero mogą wybudować linię napowietrzną! :evil:

 

Dziwiło mnie też, że załatwienie każdej sprawy wymaga dostarczania od początku tego samego kompletu dokumentów: kopia aktu notarialnego, pozwolenie na budowę itp. Dopiero niedawno dotarło do mnie, że tam sa dwie różne instytucje (od sprzedaży i przesyłu). Oczywiście wymiana informacji między tymi firmamai jest zerowa. :evil:

 

Wczoraj spotkaliśmy się z elektrykiem w sprawie zmiany taryfy z budowlanej na docelową. Jak będzie nie wiem - może się okazać, że właśnie rozpisali przetarg na budowę przyłącza do naszej działki i w związku z tym nie możemy zmienić taryfy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Ja walczę z ZE od sierpnia ub.r. o zmianę taryfy z C11 na G11 i nie mogę się doczekać. :evil: Podobno potrafi im to zająć do roku czasu! A w styczniu podnieśli mi opłaty za prąd o ok. 40% - tak jak wszystkim małym firmom...

 

pzdr.,

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że na przyłączenie prądu budowlanego czeka się jakieś 1,5 roku. Ile czeka się na zmianę taryfy na przyłącze docelowe po wybudowaniu domu?

 

Kolejna rzecz: do kogo się zwrócić i z jakimi dokumentami w sprawie wody na działce na Krzakach Czaplinkowskich?

Wcześniej myślałam o studni głębinowej, ale do tego potrzebny jest prąd. Jeżeli przyłączenie prądu odbywa się w takim tempie, to ta opcja odpada.

Czy myślicie, że mogłabym zrobić u siebie na działce tzw. wcinkę do wodociągu, założyć na niej licznik i korzystać z wody w ten sposób?

 

Pozdrawiam serdecznie - Halszka

 

P.S. Dobrze, że jesteście. Sprowadzacie na ziemię moje marzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...